HOROSKOP APOLLIŃSKI

 

Horoskop ten miał rzekomo narodzić się w Wyroczni Apollińskiej, słynącej w czasach Cesarstwa Rzymskiego z przenikliwości głoszonych tam wyroczni. Jeszcze do niedawna mało był on znany w Polsce. W średniowieczu niemal zupełnie o nim zapomniano i dopiero niedawno wrócił do łask, „odkurzony” przez włoskich wróżbitów i astrologów. Należy on do grupy horoskopów cyfrowo-symbolowych, co znaczy, że każdemu znakowi przypisana jest określona cyfra i jej symbol – w tym przypadku nazwa-owoc. Rzymianie wierzyli, że przyszły los człowieka jest uzależniony od dnia tygodnia, na który przypadły jego urodziny. W horoskopie apollińskim występują również specjalne daty: 15 marca, 15 maja, 15 lipca i 13 października.

————————————————-

I. BRZOSKWINIA

 

 

Osoby, które przyszły na świat w poniedziałek. Tak jak poniedziałek jest pierwszym dniem w tygodniu, tak i ludzie urodzeni w tym dniu są „pierwszymi wśród innych”. Ich głównymi cechami są – odwaga i wola walki, a czasami nawet skłonności do ryzyka. Nieraz aby popisać się swoim otoczeniem, dobrowolnie podejmują się spraw ponad siły, nie parząc, że wyręczają w ten sposób innych, sprytnie z tego korzystających. Osoby urodzone tego dnia mają wszystkie cechy przywódcze. Ich planetą opiekuńczą jest Słońce. Życie może być dla nich jednym wielkim pasmem sukcesów, ale pod warunkiem nieustannej rzetelnej pracy nad sobą.

————————————————-

 

II. JABŁKO

 

 

Osoby, które przyszły na świat we wtorek. Masz bardzo korzystny i bardzo szeroki wachlarz zalet. Jesteś wysoko ceniony jako ceniony przyjaciel, na którego zawsze można liczyć w każdej sytuacji. Jesteś także podziwiany jako gospodarz, którego kuchnia słynie ze wspaniałych i wyszukanych potraw. Potrafisz być duszą towarzystwa, więc w każdym jesteś chętnie widziany. Podziw wzbudza także Twoja umiejętność zorganizowania sobie życia, czego Ci wszyscy zazdroszczą. Największą wadą, z którą musi stale walczyć, jest roztargnienie.

————————————————-

III. MANDARYNKA

 

 

Osoby, które przyszły na świat w środę. Twoje najważniejsze cechy to powaga, zrównoważenie i cierpliwość, a Twoją główną dewizą jest „śpiesz się powoli”. Nie lubisz szybko i spontanicznie podejmować decyzji, uważając, że wszystko trzeba najpierw bardzo dobrze przemyśleć. Zbyt często oczekujesz rozwiązania się pewnych spraw poprzez upływ czasu i jesteś bardzo zawiedziony, gdy okaże się, że jednak konieczna była Twoja własna, szybka decyzja. W ten właśnie sposób bardzo dużo w życiu tracisz i dlatego musisz wytężyć wszystkie siły na przezwyciężenie tej słabości.

————————————————-

IV. GRUSZKA

 

 

Osoby, które przyszły na świat w czwartek. Twoje najważniejsze cechy to przebojowość, poczucie odpowiedzialności za wszystko, co dzieje się wokół, fantazja i idealizm. Za punkt honoru stawiasz sobie nieustanną walkę o sprawiedliwość i swobodę. Masz dużo zapału i dobrych chęci, ale zazwyczaj przeliczasz się, co do własnych możliwości i w końcu brakuje Ci energii, by wprowadzić w życie swe wspaniałe plany. Wtedy popadasz w zniechęcenie, czujesz się nieszczęśliwy i oszukany. Rada dla Ciebie – więcej wytrwałości w realizacji swoich dążeń.

————————————————-

V. OLIWKA

 

 

Osoby, które przyszły na świat w piątek. Twoja życiowa maksyma to – najpierw praca i obowiązki, a dopiero potem przyjemności. Chwalebna to zasada, należy jednak pamiętać, że przesada bywa niekorzystna. Przez swą skłonność do perfekcji i precyzji zbyt często gubisz się w drobiazgach, zapominając o sednie sprawy, ale dążysz ze wszystkich sił do perfekcjonizmu. Niestety, w życiu nie wszystko może być idealne.

————————————————-

VI. PIGWA

 

 

Osoby, które przyszły na świat w sobotę. Twoje najważniejsze cechy to szlachetność, odwaga i dobroć. Robisz wrażenie osoby spokojnej, a czasami nawet nieśmiałej, ale to tylko pozory – faktycznie nie łatwo Cię usidlić i poskromić. Jeśli ktoś sprawia Ci przykrość lub bezpodstawnie krytykuje, potrafisz się zmienić z łagodnej owieczki w dzikiego tygrysa. Mimo że uważasz, iż nikt nie powinien narzucać Ci swojego zdania, korzystaj jednak czasem z rad przyjaciół…

 

————————————————-

VII. ANANAS

 

 

Osoby, które przyszły na świat w niedzielę. Twoje najważniejsze cechy to pewność siebie, przebojowość i optymizm. Masz bardzo cenny dar wychodzenia obronną ręką z nawet najtrudniejszych sytuacji życiowych. Nie dasz się pokonać żadnym przeciwnością losu i nie ma dla Ciebie spraw niemożliwych o załatwienia. Cechuje Cię nieprzeciętna ciekawość życia i chęć doznawania coraz to nowych przygód. Tego dnia rodzą się najwięksi pisarze i myśliciele.

 

————————————————-

VIII. ORZECH

 

 

Osoby urodzone 15 marca, 15 maja, 15 lipca bez względu na dzień tygodnia. Jesteś osobą bardzo zmienną i ciągle balansujesz między przesadną euforią a bezgraniczną depresją. Zbyt intensywnie, wręcz pokazowo manifestujesz swoje uczucia, co bywa odbierane z niechęcią przez Twoje otoczenie i może być przyczyną lekceważenia spraw i problemów, które są dla Ciebie bardzo istotne. Jesteś typowym indywidualistą, wyzbywającym się przeciętności i przez to właśnie często nie rozumieją Cię nawet bliscy.

 

————————————————-

IX. AGREST

 

Osoby urodzone 13 października bez względu na dzień tygodnia. Jesteś typowym domatorem i wielkim samotnikiem. Bardzo cenisz stabilizację i bardzo przeżywasz wszelkie rozstania. Należysz do ludzi kulturalnych, o dużym zasobie wiedzy, jednak nie zawsze umiesz we właściwy sposób wiedzę tę spożytkować. Masz niewielu przyjaciół, ale za to są to „przyjaźnie na całe życie”.