HOROSKOP EGIPSKI

4000 lat temu starożytni Egipcjanie wierzyli, że życie tysięcy ludzi w Górnym i Dolnym Królestwie zależy od łaskawości Bogów. Oni rozdzielali łaskę życia i śmierci. Bogom poświęcono 12 miesięcy w roku. A dziecko, które pojawiło się w danym dniu na świecie przejmowało od swojego Boga – Patrona wiele jego cech.

Daty urodzin:

Hathor 15 II – 30 III | Sebek 1 IV – 14 V | Ozyrys 15 V – 30 VI | Ptah 1 VII – 15 VIII | Horus 16 VIII – 30 IX | Neftyda 1 X – 30 XI | Anubis 1 XI – 30 XII | Izyda 31 XII – 14 I | Thot 14 I – 31 I | Amon 1 II – 14 II

 

————————————————

 

Hathor 15 II – 30 III

 

Hathor – bogini nieba. Przedstawiana jako kobieta z głową krowy.

 

15 lutego – 30 marca

 

Ludzie urodzeni pod jej opieką są ambitni i pracowici. Mają wszechstronne zdolności i due zamiłowania artystyczne. Potrafią osiągnąć znaczne sukcesy. Zabardzo jednak są zapatrzeni w siebie. Najczęściej spradzają się w zawodzie dyplomaty, urzędnika, aktora lub architekta. Dla innych są życzliwi, przyjacielscy, dyskretni i godni zaufania. Przywiązują dużą wagę do ubioru i wyglądu.

————————————————

Sebek 1 IV – 14 V

 

Sebek – prabóg, stwórca światła.

 

1 kwietnia – 14 maja

 

Ci, którym się opiekuje są mądrzy i tolerancyjni. Mają w sobie wiele czułości i zrozumienia dla słabszych. Wokół siebie szukają magii i tajemnicy. Mają potrzbę dzielenia uczuć z innymi i niesamowitą wyobraźnię. Są ludźmi godnymi zaufania, mimo że działają nieraz impulsywnie i bez zastanowienia.

————————————————

 

Ozyrys 15 V – 30 VI

Ozyrys – władca świata umarłych, sądził ich po śmierci.

15 maja – 30 czerwca

Ludzie bedący pod opieką Ozyrysa są szlachetni. Łatwo ich zranić. Nie potrafią zdecydowanie stawić czołą przeciwnościom, gdyż nie zawsze wiedzą, czego naprawdę chcą. Ich przygód, ale i walki.

————————————————

Ptah 1 VII – 15 VIII

Ptah – bóg artystów. Przedstawiony jako mumia z berłem.

1 lipca – 15 sierpnia

Osoby spod znaku Ptaha są realistami. Sprawdzają się w wymagających wytrawałości zadaniach. Kochają pokój i przyrodę oraz sztukę i muzykę. Niejednokrotnie obdarzeni są miłym, melodyjnym głosem. Mają upodobienie do komfortu i wygody. Najważniejszą ich cechą jest dążenie do harmonii.

————————————————

Horus 16 VIII – 30 IX

Horus – bóg słońca i światła. Przedstawiony jako mężczyzna z głową sokoła.

16 sierpnia – 30 września

Urodzeni pod opieką orusa mają wszytskie cechy, które pozwalają im się wspiąć się na szczyt. Są wrażliwi i obdarzeni niesamowitą intuicją – tzw. szóstym zmysłem. Szybko się uczą – zwłaszcza języków obcych i są wyjątkowo twórczy. Bardzo niecierpliwi. Opowiadają świetne dowcipy. Wielu ludzi urodzonych w znaku Horusa zajmuje się pisarstwem i dziennikarstwem.

————————————————

Neftyda 1 X – 30 XI

Neftyda – bogini podziemi i zwycięzców.

1 października – 30 listopada

Ci, którymi opiekuje się Neftyda są bardzo wrażliwi i mają dużą wyobraźnię. Uciekają od rzeczywistości w świat marzeń. Interesują się niezwykłymi sprawami i astrologią. Szybko się zapalają, ale i też łatwo rezygnują. Rzadko wybuchają gniewem, ale jeśli tak się stanie, ich gniew jest straszny. „Dzieci” Nefydy powinny jak najwięcej czasu spędzać nad wodą, zwłaszcza nad morzem.

————————————————

Anubis 1 XI – 30 XII

Anubis – pomocnik Ozyrysa, potrafił czytać w ludzkich myślach.

1 listopada – 30 grudnia

Urodzeni pod znakiem Anubisa są bystrymi obserwatorami. Są bardzo pracowici i dokładni. Mają zdolności literackie oraz wrodzony talent do interesów i handlu. Lubią ład i porządek. Przy pierwszym spotkaniu trudno ich bliżej poznać. Nigdy nie działają bez zastanowienia. Są bardzo pamietliwi, więc lepiej z nimi nie zadzierać.

————————————————

Izyda 31 XII – 14 I

Izyda – Opiekunka świata.

31 grudnia – 14 styczeń

Urodzeni pod jej opieką mają wybitne zdolności i rozwiniętą intuicję. Są wrażliwi i delikatni, jenak w poglądach i działaniu nie brakuje im odwagi. Zawsze zauważają osobę potrzebującą pomocy. Potrafią zranić innych swoim optymizmem. Obawiają się natomiast rzeczy nowych i poruszają się po utartych już szlakach. Są niezwykle staranii. Doskonale sprawdzają się w zawodzie lekarza lub żołnierza. Mają duzo osobistego wdzięku, ale też zrażają innych swoją niecierpliwością i zawziętościa.

————————————————

Thot 14 I – 31 I

Thot – Bóg Księżyca, władca czasu, uważamy za wynalazce pisma i kalendzarza.

14 styczeń – 31 styczeń

Ludzie urodzeni pod jej opieką są wyjątkowo kreatywni. Wywierają duży wpływ na innych. Zawsze dotrzymują raz danego słowa i nie zawodzą niczyjego zaufania. Odnoszą sukcesy dzięki swej śmiałości, brawurze i umiłowaniu wolności. Często obiera również inną drogę – filozofa lub myśliciela.

————————————————

Amon 1 II – 14 II

Amon – Bóg powietrza i wiatru

1 luty – 14 luty

Dzieci Amona są eksentryczne, orginalne i bardzo uzdolnione. Obdarzone są fotograficzną pamięcią. Sprawdzają się w wolnych zawodach lub jako naukowcy. Mają mnóstwo nowych pomysłó i pociągają innych za sobą. Nienawidzą przemocy. Na ogół cieszą się dobrym zdrowiem.