Baran (21.III – 21.IV) Horoskop na 2011 rok

 

O Twoim charakterze

 

Barany to osoby energiczne, bezpośrednie i zdecydowane. W życiu szukają przygód i z ochotą angażują się w nowe przedsięwzięcia.

Patronką Baranów jest planeta Mars, ich żywiołem zaś ogień.
Żywioł: ogień
Planeta: Mars
Jakość: kardynalna
Najlepszy dzień tygodnia: wtorek

Kamień: diament, rubin
Metal: żelazo
Kierunek: wschód
Kolor: czerwony, karminowy, szkarłatny, purpurowy

 

Barany są dobre w rozpoczynaniu nowych rzeczy: inicjują spotkania towarzyskie, zakładają nowe firmy, nie usiedzą długo w jednym miejscu. Są doskonałymi przewodnikami, w życiu przecierają nowe szlaki. Kochają wolność i swobodę działania. Są szczere i prostolinijne, nie owijają prawdy w bawełnę. Aby stosunki z innymi układały się lepiej, Barany powinny nauczyć się sztuki dyplomacji i ćwiczyć dyskrecję.

Osoby spod Znaku Barana często zapominają o innych, są bowiem bardzo niezależne i niecierpliwe w dążeniu do obranego celu. Często są posądzane o egoizm i lekkomyślność. Żyją w napięciu i ciągłym ruchu. Większość spraw załatwiają zbyt szybko. Łatwo wpadają w gniew, złość przechodzi im jednak bardzo szybko.

 

Jowisz i Pluton dodadzą ci sił, dzięki którym zaczniesz realizować wszelkie swoje plany. Okazji do realizacji ambitnych zadań w tym roku nie zabraknie. Popatrzysz na wszystkie kwestie z większym optymizmem, co znacznie sprzyja ambitnym zamierzeniom. Korzystaj z tego, co przyniesie ci los i nie martw się niczym na zapas.

Sprawy sercowe

Początek roku może przynieść miłosne zmiany planów. Jowisz, który od 22-go stycznia przebywać będzie w Twoim znaku, będzie sprzyjać poznaniu kogoś wyjątkowego. Wciąż będziesz odczuwać niedosyt i nadzieję, że pojawi się ten ktoś specjalny. Jeśli masz już stałego partnera, uważaj, bo jego zazdrość może być bardzo dokuczliwa, szczególnie w styczniu i marcu. Podczas letniego odpoczynku możesz poznać kogoś, kto zawróci ci w głowie. W styczniu ktoś zaskoczy cię swoją otwartością, swobodny flirt może przerodzić się w namiętny romans. Od stycznia do czerwca czas sprzyja poważnym decyzjom partnerskim, zaręczynom i ślubom. W listopadzie i grudniu sprawy pracy będą odciągać cię będą od spraw uczuć.

Barany kochają mocno i namiętnie. Mają skłonność do częstych zmian partnerów. Odważne, łatwo pokonują nieśmiałość. Bywają bardzo kochliwe. Ich żywiołem jest flirt. Są bardzo podatne na zauroczenia. Ich ciekawość sprawia, że tajemniczość i niebezpieczeństwo staje się integralną częścią ich związków. Panowie spod tego znaku są w stanie pokonać wiele przeciwności, jak również rywali w drodze do serca ukochanej kobiety. Panie lubią uczynić pierwszy krok, oczekują od swojego partnera troski i ogromnego zaangażowania. Idealnym partnerem dla znaku Barana będzie osoba, która chętnie będzie z nim dzielić wzloty i upadki, pasje i hobby, całe życie. Barany szybko się nudzą, a nuda skłania je do poszukiwania nowych partnerów.

W miłości Barany są porywcze i niecierpliwe, więc naucz się odrobinę cierpliwości. Uwielbiają flirty i zakochują się od pierwszego wejrzenia. Natychmiast chcą zdobyć obiekt uczuć, dlatego mogą być posądzane o grubiaństwo i nachalność. Mają ognisty temperament, seks jest dla nich niezmiernie ważny. Fascynują je pierwsze etapy związków, dlatego często zmieniają obiekt uczuć. W związku Barany lubią rządzić, są doskonałymi przewodnikami rodziny.

 

Życie zawodowe
W tym roku zaczniesz w końcu zbierać efekty swojej pracy z ostatnich kilku lat. Pojawią się większe pieniądze i korzystniejsze propozycje. Zimą wiele zyskasz dzięki wsparciu i życzliwości osób, którym sam(a) kiedyś pomogłeś(aś). Nie chwytaj jednak zbyt wielu okazji na raz! Skoncentruj się na najważniejszym, bo inaczej nie dotrzymasz swoich obietnic.

Czeka cię dużo pracy, ale nie bój się nadgodzin. Jowisz i Pluton dadzą ci siłę przebicia i możliwość nawet wysokiego awansu. Będziesz inwestować, planować i decydować o sprawach, które dotyczą całej firmy lub nawet całej branży. Twoje doświadczenie i pomysły przydadzą się wszystkim współpracownikom. Ufaj też intuicji i trzymaj się z daleka od interesów, które wydają ci się niepewne lub nieuczciwe. Pierwsza połowa roku okaże się bardziej pracowita. Sprawy rozpoczęte w ubiegłych latach zostaną poddane próbie. Bądź otwarty(a) na zmiany, a w razie potrzeby nie wahaj się szybko zmienić swojej taktyki. Latem szybko uporasz się z kłopotami. Jesienią masz szczęście w sprawach, które związane są z bankami, sądami i urzędami.

Barany mają predyspozycje do rządzenia, stanowiska kierownicze dają im duże pole do popisu. Wybierają zawody wymagające dużej siły i woli, dobrego refleksu i wytrzymałości fizycznej. Satysfakcjonuje ich praca, która wiąże się z ruchem i zmianą miejsca. Szybko nudzi ich powtarzalność i monotonia pracy. W historii są dobrymi żołnierzami, inżynierami, chirurgami, kierowcami czy politykami.

Finanse
Znajomi będą dla ciebie bardzo hojni w tym roku, nie zapożyczaj się jednak, bo możesz się nie wypłacić. Jowisz w koniunkcji z Twoim Słońcem w pierwszej połowie roku zapewni ci sukces finansowy i duże zyski dzięki sprawom i projektom, jakie realizujesz od trzech lat.

Będziesz miał możliwość zwrócenia uwagi na siebie i zainteresowanie innych ludzi swoją pracą i planami. Co ważniejsze uda Ci się zdobyć ich pomoc i zrozumienie. Wszystko to przyniesie wielką ulgę. We własnych planach finansowych możesz teraz liczyć na skuteczną pomoc bardzo bliskiej Ci osoby.  W drugiej połowie roku sporo powodów do radości.

Niespodziewane wydarzenie zmieni diametralnie Twoją dotychczasową sytuację finansową. Uważaj na swoich partnerów, których zamierzasz wtajemniczyć w osobiste plany.  Wprawdzie nie mają wobec Ciebie złych zamiarów ale przez niedopatrzenie wielu spraw mogą pomieszać Ci szyki. Nie przejmuj się trudnościami. Nie są znów takie wielkie. Spokojnie dasz sobie radę.

 

Zdrowie i wypoczynek

Będziesz się skarżyć na wiele dolegliwości, jednak tak naprawdę tylko niektóre z nich będą poważniejsze. Alarmujące mogą okazać się bóle żołądka i problemy trawienne. Nie będzie Ci dolegało nic, czego w prosty sposób nie dałoby się wyleczyć. Nie rób również tragedii z powodu przeziębień, bowiem te jak zawsze miną. Twój system odpornościowy będzie reagował na wszystko szybko i nadspodziewanie sprawnie. Gdybyś miał nawroty przeziębienia, skorzystaj z porady naturopaty lub zielarza.

 

Barany kochacją ruch, więc sport powinien być dla Ciebie najlepszą formą odpoczynku. Barany są urodzonymi sportowcami. Przyjemność sprawiają im piesze wycieczki, górskie wspinaczki, jazda na rowerze czy rolkach, bieganie. Więc nie stroń od sportu.

Barany chętnie uprawiają czynny wypoczynek i nie bronią się przed wysiłkiem fizycznym. Wybierają się na spływy kajakowe, obozy sportowe i dalekie objazdowe wyprawy. Leżenie plackiem na zatłoczonej plaży bawi je tylko przez pół godziny. Potem znajdują kompanów do grania w piłkę lub organizują zawody w kopaniu grajdołów. Nie nudzą się nawet, kiedy pada rzęsisty deszcz. Są niezmordowane w wymyślaniu nowych rozrywek, za co towarzysze podróży są im niezwykle wdzięczni. Często zbaczają z utartych turystycznych szlaków, a nawet gubią się podczas wycieczek, czym doprowadzają do białej gorączki wykwalifikowanych przewodników.

Podczas wakacji Barany nie liczą pieniędzy. Gotowe są spełnić wszystkie swoje zachcianki, a nawet mogą się zapożyczyć na koncie bankowym, aby tylko spełnić swoje upragnione marzenie. „Żyje się raz” – to ich wakacyjna maksyma. Lubią często zmieniać otoczenie, a dwa tygodnie w jednym miejscu mogą być dla nich prawdziwą próbą cierpliwości.

 

SŁAWNE BARANY:

Leonardo da Vinci, Karteziusz, Jan Sebastian Bach, Giacomo Casanowa, Wilhelm Roentgen, Vincent van Gogh, Gabriela Zapolska, Marlon Brando, Charles Chaplin, Tadeusz Kantor, Billie Holliday, Wojciech Młynarski.

 

 

 

 

 

Byk (20 IV – 20 V) Horoskop na 2011 rok

 

Żywioł: ziemia
Patronka: planeta Wenus
Jakość: stała
Dzień tygodnia: piątek
Kamień: agat, szafir
Metal: miedź
Kierunek: północny wschód
Kolor: niebieski, zielony, pomarańczowy,

 

W tym roku poczujesz, że wreszcie wszystko przychodzi ci bez problemów. Odetchnij pełną piersią, przypomnij sobie o swoich marzeniach i zacznij życie od nowa! Wszystkie planety ustawiły się w sprzyjających dla ciebie konfiguracjach. Jowisz w drugiej połowie roku będzie sprzyjać wszystkim Twoim planom. Nie przegap dużej szansy!

Będzie to dobry rok, byś wreszcie wykorzystał w pełni swoje umiejętności dogadywania się z ludźmi i wrodzony takt. Musisz działać jednakże bardzo ostrożnie, szczególnie w drugiej połowie roku. Pociągać będzie Cię, to co piękne i twórcze. Ten szczególny nastrój warto wykorzystać, by cieszyć się każdym rodzajem miłości. Wzrośnie wreszcie Twoje zaufanie do wielu członków rodziny. Zrozumiesz jednak, że możesz na nich polegać. Powinieneś znaleźć czas na rozmowy z wieloma ludźmi, których dotychczas zaniedbywałeś. Kiedy będziesz przekazywał im swoje myśli, staraj się unikać większych emocji i czasami po prostu przemilcz pewne kwestie. Spokojnie, rozmawiając o sprawach rodzinnych i partnerskich szybko przekonasz się, że szukałeś dziury w całym. Gwiazdy sugerują mi, że cały czas popełniasz ten sam błąd i czepiając się drobiazgów powodujesz, że problemy same się rodzą.

 

Zdrowie i wypoczynek

Będziesz miał sposobność zwrócenia uwagi na siebie i zainteresowania innych ludzi swoimi pracami. Co ważniejsze, uda Ci się zdobyć ich pomoc i zrozumienie. Wszystko to przyniesie wielką ulgę. W planach finansowych możesz teraz liczyć na skuteczną pomoc bardzo bliskiej Ci osoby. W drugiej połowie roku sporo powodów do radości. Niespodziewane wydarzenie zmieni diametralnie Twoją dotychczasową sytuację finansową. Uważaj na swoich partnerów, których zamierzasz wtajemniczyć w osobiste plany.  Wprawdzie nie mają wobec Ciebie złych zamiarów, ale przez niedopatrzenie wielu spraw mogą pomieszać Ci szyki. Nie przejmuj się trudnościami. Nie są znów takie wielkie. Spokojnie dasz sobie z nimi radę.

Wypoczynek i rekreacja
Byki planują dokładnie każdy wakacyjny wyjazd. Liczą kilometry, pieniądze i gwiazdki przy hotelowych szyldach. Poszukują miejsc pięknych i nastrojowych – takich, do których nie docierają zwykli turyści. Dużo wcześniej przeglądają katalogi najlepszych biur podróży i zwykle dostają z tego powodu korzystne zniżki. Za żadne skarby nie pojadą w miejsce, które jest niebezpieczne lub ma złą opinię wśród ich znajomych. Idealny urlop dla Byka to czas, w którym nie spotkają go żadne niespodzianki. Brak dobrej pogody lub niewygodne łóżko potrafi Bykowi popsuć nawet najlepsze wrażenia. Na szczęście w razie słoty zawsze w pobliżu znajdzie się dobra restauracja, gdzie zmartwiony Byk będzie mógł szybko odzyskać humor.
Znane kurorty spełniają wymagania tego znaku zodiaku, szczególnie, jeśli można liczyć na kolorowe drinki przy hotelowym basenie. Zadowolą się także dobrym gospodarstwem agroturystycznym, ale warunkiem jest wspaniała regionalna kuchnia. Byki podczas urlopu jedzą więcej niż inne znaki zodiaku i są wyczulone na sprawy dobrej obsługi. Cenią sobie ciszę, spokój i wygodę – chyba, że akurat same chcą śpiewać i tańczyć do rana.

 

Sprawy sercowe
Twoje uczuciowe sprawy podążać będą w dobrym kierunku. Jowisz, który od czerwca przebywać będzie w Twoim znaku zodiaku, sprzyja stabilizacji i realizacji konkretnych planów partnerskich. Wiosną dzięki pomocy przyjaciół masz szansę poznać wyjątkową osobę, która nie będzie ci obojętna. Od czerwca, przez całe wakacje, to ty rozdajesz karty w miłosnej grze, wyrażaj na głos swoje uczucia i potrzeby. Jesienią bądź wyrozumiały i wspaniałomyślny dla innych, nawet tych, którzy cię kiedyś zranili – każdy ma przecież prawo do drugiej szansy. Druga połowa roku sprzyja ślubom lub wspólnej przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania.

Byk podchodzi do uczuć bardzo poważnie. Kiedy się zakocha nie odstąpi od swojego wybranka, a obrany cel realizuje aż do momentu zdobycia obiektu swoich westchnień. Inwestuje w uczucia dla osiągnięcia konkretnych korzyści. Chce by wróciły do niego ze zdwojoną siłą. Byka nie interesują przelotne związki ani flirty, szuka docelowego partnera życiowego. Uwielbia dobrze zjeść przez co w prosty sposób (przez żołądek) można trafić do jego serca. Kobiety spod znaku Byka cenią zarówno entuzjazm jak i drogie prezenty. Bukiet kwiatów skutecznie topi lód ich serca. Pan Byk jest człowiekiem wyniosłych manier i dobrego wychowania. Uwielbia traktować kobiety z największym poszanowaniem i troskliwością. Romantyczne kolacje przy świecach i długie wieczory to jego specjalność.

 

Zdrowie

Skarżyć się będziesz na wiele dolegliwości, jednak tak naprawdę tylko kilka z nich będzie poważniejsza. Alarmujące mogą okazać się bóle żołądka i problemy trawienne. Nie będzie Ci dolegało nic czego w prosty sposób nie dałoby się wyleczyć. Nie rób też tragedii z powodu przeziębień. Miną. Twój system odpornościowy będzie reagował na wszystko szybko i wyjątkowo sprawnie.

 

Życie zawodowe
Będzie to rok ciekawych propozycji i nowych możliwości. W styczniu, a potem od czerwca do końca roku Jowisz sprzyja Twojemu awansowi. Nie czekaj jednak, aż ubiegnie cię konkurencja. Bierz udział w konkursach, nie opuszczaj ważnych zebrań, spotykaj się z wpływowymi osobami. Wiele w tym roku zyskasz dzięki swoim znajomościom i życzliwości ludzi, jakich spotkasz na swojej drodze. Będziesz miał dużo sposobności zawrzeć wiele korzystnych umów, a jeśli planujesz pracować na własny rachunek, to jest to dobry rok, aby zacząć! Postaraj się też zdobyć nowe umiejętności. Jeśli nie dajesz sobie rady z komputerem czy chcesz zdać egzamin na prawo jazdy, to uporasz się z tym łatwiej w lipcu lub grudniu. Nowe wiadomości i umiejętności sprawią, że zaczniesz poważnie myśleć o swoim awansie, a nawet zmianie pracy.

Finanse
Banki będą Cię kusić szybkimi i łatwymi kredytami. Zdobycie gotówki na realizację domowych czy zawodowych przedsięwzięć będzie proste. Jowisz pomoże ci zdobyć większą gotówkę lub uzyskać kredyt, jakiego potrzebujesz. Nie rezygnuj z tego, co ci się należy. Od czerwca do grudnia możesz liczyć większe zyski, ale jednocześnie będziesz walczyć z pokusą wydatków i drogich zachcianek.

 

Charakter Byka

Byki to osoby bardzo zdecydowane i ambitne. Wiedzą, czego chcą od życia i w jaki sposób osiągnąć materialny sukces. Spokojne, dostatnie życie wśród przyjaznych ludzi i pięknych przedmiotów jest ideałem, do jakiego dążą przedstawiciele tego Znaku. Byki nie poprzestają na marzeniach. Potrafią znaleźć siły i środki, aby zrealizować swoje pragnienia. Upór i konsekwencja to cechy wyróżniające Byki spośród innych Znaków Zodiaku. Umiejętność planowania oraz cierpliwość to dodatkowe atuty. Twoja dewiza to „śpiesz się powoli”.

Byki są inteligentne, zanim jednak przedstawią swoje zdanie wolą porządnie się zastanowić. Raz powzięte zdanie zmieniają z trudem. Przekonywanie Byka jest bardzo trudnym zajęciem. Bywają leniwe, bez potrzeby nie lubią się popisywać i przemęczać – tak fizycznie, jak i intelektualnie. Uczą się powoli, raz zdobytych umiejętności nie zapominają.

 

Znają wartość pieniądza, potrafią prawidłowo oszacować wartość pracy – tak swojej, jak i innych. Banki, firmy zarządzające kapitałem i giełdy to miejsca, w których czują się wspaniale. Prestiż, stanowisko i wielkość gabinetu są dla nich niezwykle ważne. Z firm plajtujących uciekają zawsze jako pierwsze.

Grupą zawodową, w której spotkać można typowe Byki są restauratorzy i właściciele firm kosmetycznych. Gotowanie jest dla Byków sztuką, nie żałują środków na wygodę i upiększanie własnego ciała. Wśród Byków jest wielu artystów i wspaniałych rzemieślników, którzy wiedzą, w jaki sposób uczynić życie wygodnym i pięknym.

Idealny wypoczynek dla Byka to pobyt na świeżym powietrzu, wśród przyrody. Własny ogród jest marzeniem i dumą prawdziwego Byka. Panie spod tego znaku układają wspaniałe bukiety lub hodują aromatyczne zioła. W miłości Byki są namiętne i porywcze. Nie zakochują się w byle kim, pozycja społeczna i uroda partnera jest dla nich bardzo istotna. O obiekcie swych westchnień chcą wiedzieć wszystko, bywają bardzo zazdrosne. Dzieci i rodzina są dla nich bardzo ważne – bywa jednak, że są Byki apodyktyczne lub traktują bliskich jak swoją własność. W głębi duszy są bardzo romantyczne, cenią piękno, przysyłają kwiaty a nawet piszą poezję.

SŁAWNE BYKI:

William Szekpir, Katarzyna II, Henryk Sienkiewicz, Jan Kiepura, Zygmunt Freud.

 

 

 

 

BLIŹNIĘTA (21 V – 21 VI) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: powietrze
Patronka: planeta Merkury
Jakość: zmienna
Dzień tygodnia: środa
Kamień: beryl, topaz
Metal: rtęć
Kierunek:
północno-wschodni
Kolor: jasnoniebieski, niebieski, żółty, szary

 

Przygotuj się na zastrzyk energii, w tym roku wszystko powinno Ci się udać. Nie warto takiego daru gwiazd marnować na głupstwa, jednak od czasu do czasu pamiętaj o drobnych przyjemnościach dla siebie. Jednym słowem nie sama pracą człowiek żyje. Nie przejmuj się tym, że nawiedzać Cię będą czasami lekko zwariowane pomysły. Odrobina fantazji w życiu codziennym naprawdę nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że swoim postępowaniem możesz sprawić przyjemność bliskim.
Blisko Ciebie pojawi się ktoś, kto przyniesie Ci wiele radości. Korzystaj z cudownych chwil. Czy może być coś piękniejszego, niż radość jaką czujemy z powodu obecności kogoś tak nam przychylnego. Czerp z radości innych i staraj się tę radość dawać, a wszystko się ułoży. Nadchodzi rok spokoju i ciekawych wydarzeń. Koniec z kłopotami! Zła passa, która prześladowała cię przez ostatnie lata, teraz się skończy. Podnieś głowę i upominaj się o to, co ci się od dłuższego czasu należy.

Sprawy sercowe
Wreszcie będziesz miał(a) okazję pokazać innym, kim naprawdę jesteś. Wspierają Cię dwie planety: Neptun i Jowisz, dzięki którym staniesz się pewny swoich uczuć i potrzeb. Początek roku za sprawą Marsa może być trochę nerwowy, nie angażuj się, więc w sprzeczki z partnerem czy przedstawicielami płci przeciwnej, bo wynikną z tego większe problemy niż myślisz. Szybko uda ci się wyjaśnić nieporozumienia, a nawet zdobyć miłość kogoś, na kim od dawna ci zależy. Wenus i Saturn będą w pierwszej połowie roku skłaniać cię do uporządkowania miłosnych spraw. W uczuciach szukać będziesz nie zwariowanych przygód i magnetycznych flirtów, ale spokoju, bezpieczeństwa i prawdziwych przeżyć. Jeżeli nie możesz się zdecydować na stały związek i masz wątpliwości, czy partner spełnia Twoje oczekiwania, poczekaj do sierpnia i nie podejmuj pochopnych decyzji. Jeśli jesteś samotny, to od czerwca do listopada masz szansę spotkać bardzo poważnego kandydata! Pociągać cię będą osoby stateczne i zrównoważone.

Bliźnięta posiadają niepohamowaną ciekawość. Drogą do wszelkich relacji z osobami urodzonymi pod tym znakiem jest rozmowa – żywiołowa i szczera, pozbawiona jakichkolwiek tajemnic. Jeśli nie będziesz potrafił/ła podtrzymać dynamicznej rozmowy z osobą spod tego znaku zodiaku, prawdopodobnie nie okaże zainteresowania i najzwyczajniej wróci do swoich codziennych zajęć – szukania nowych doznań. Bliźnięta to osoby, które podchodzą do swoich uczuć dosyć specyficznie – z jednej strony czysto racjonalnie, a z drugiej boją się, aby nie stracić nad nimi kontroli, poddać się mimowolnie irracjonalnej ich stronie. Mocną cechą bliźniąt jest punktualność i odpowiedzialność. Panie spod tego znaku boją się zbyt intymnych spotkań, wolą wypady w większym gronie. Panowie lubią spontaniczność, przez co spotkania z nimi będą na pewno należały do nieszablonowych.

Bliźnięta są towarzyskie i kontaktowe. Bez trudu nawiązują porozumienie z każdą napotkaną osobą płci przeciwnej. Ich zapał do poznawania nowych ludzi jest jednak tak wielki, że często nie są w stanie określić, z kim by chciały przeżyć letni romans. Możliwości jest przecież tak wiele, a każda jutro poznana osoba może być ciekawsza od tych, poznanych wczoraj i dziś. Bliźnięta są w stanie nawiązać romans w każdym miejscu i czasie.
Nigdy nie wiadomo, co je akurat zafascynuje. Zakochaniu sprzyjają przystanie, postoje i przystanki autobusowe, stacje benzynowe, parkingi, sklepy czy po prostu kawiarnie i dyskoteki. Tam, gdzie się dużo dzieje, na pewno znajdą się i Bliźnięta żądne wrażeń.

Bliźnięta uwielbiają mówić o miłości. Flirt wymyślono właśnie dla nich. Wielogodzinne lub wielodniowe zwodzenie partnera, mamienie go słowami i obietnicami oraz pełne erotycznego napięcia rozmowy przez telefon działają bardzo pobudzająco na Bliźnieta. Kiedy zaczyna brakować tematów do rozmów to dla nich znak, że czas rozejrzeć się za nowym partnerem.
Bliźnięta najlepiej się czują, kiedy mają co najmniej dwóch partnerów do flirtowania i romansów. Niektóre Bliźnięta prowadzą nawet podwójne życie. Dzięki wykonywanemu zawodowi (dziennikarz, handlowiec, biznesmen, podróżnik) mają w kilku miastach kilka przystani, w których można się do kogoś przytulić i porozmawiać.

 

Życie zawodowe
W tym roku zajmiesz się tym, co naprawdę ważne dla Twojej kariery. Będziesz się trzymać z daleka od ryzykownych interesów, pracy bez dobrych pieniędzy i plotkujących współpracowników. Saturn, będący w trygonie do Twojego Słońca sprawi, że staniesz się cierpliwszy, odważniejszy i bardziej pewny siebie. Pierwsza połowa roku sprzyja wytrwałej pracy. Większe sukcesy i satysfakcje przyniesie ci lato. Będzie to dobry czas, aby założyć własny interes lub zdobyć samodzielne stanowisko. Spotkasz osoby, które staną się nie tylko Twoimi współpracownikami, ale i przyjaciółmi. Wiosna okaże się dobrym okresem, aby założyć własny biznes lub aktywnie działać w zawodowych przedsięwzięciach. W drugiej połowie roku możesz liczyć na pomoc ważnych i wpływowych osób. Jesień sprzyja dalekim podróżom i odkrywczym pomysłom na polu zawodowym.

Bliźnięta lubią sprawdzać się w różnych sytuacjach, więc chętnie podejmujesz się najróżniejszych zadań. Kosmos w tym roku dostarczy Ci sporo okazji, byś mógł robić to, co naprawdę kochasz. Będziesz miał wiele nadchodzących wyzwań, ale dadzą Ci wiele przyjemności, radości i satysfakcji. Nie musisz zamartwiać się tym, co przyniosą z sobą następne miesiące. Cokolwiek to będzie, a widać że będzie naprawdę ciekawie, poradzisz sobie wyśmienicie. Będziesz miał(a) okazję do uruchomienia tkwiącej w Tobie życiowych umiejętności, która sprawią, że rozwiązywanie codziennych kłopotów stanie się dla Ciebie pewnego rodzaju grą. Będziesz odnosić wrażenie, że dni, tygodnie i miesiące zaczną toczyć się jakby szybciej i nie będziesz odczuwać nudnawych chwil w swojej codzienności. Ten rok będzie więc dla Ciebie rokiem postępu.

 

Finanse
Saturn w korzystnym trygonie zapewni ci do sierpnia stałe źródło dochodu i regularne wpływy. Najwięcej zyskasz dzięki pomysłom, klientom i przedsięwzięciom, w które zainwestowałeś(aś) w ostatnich miesiącach 2010 roku. Przez cały styczeń masz szczęście do pieniędzy i wygranych. Od czerwca do grudnia Twoje oszczędności się zwiększą.

 

Zdrowie i wypoczynek

Możesz mieć skłonności do nagłych skoków temperatury i pewnie ich nie unikniesz. Przejdziesz przez kilka, na szczęście niegroźnych, problemów zdrowotnych. Poradzisz sobie z nimi bez większych problemów. Postaraj się tylko uważać na drobne przeziębienia i infekcje. Wprawdzie nie mogą one przynieść nic szczególnie złego, ale po co niepotrzebnie zapewniać sobie takie „atrakcje”. Jeśli pojawi się ból gardła, kaszel lub katar, nie lecz się typowymi, farmaceutycznymi metodami, ale możesz sięgnąć po coś alternatywnego, jak leczenie naturalne czy homeopatia. Powiedz sobie, koniec z chodzeniem do lekarza i skorzystaj z porady naturopaty lub zielarza.

Bliźnięta kochają wakacje, bo mogą się wtedy oddawać swojej ulubionej rozrywce – podróżowaniu. Niewiele im potrzeba, aby wyruszyć w nieznane. One najszybciej ze wszystkich znaków zodiaku pakują się i decydują na wyjazd. Zabierają ze sobą niewiele ubrań, tylko te niezbędne. Często też zapominają wielu rzeczy, ale ich to nie martwi. Jeśli trzeba, każdą rzecz można przecież dokupić w kiosku czy nawet na stacji benzynowej.

Najlepszym miejscem na wypoczynek dla Bliźniąt jest ta miejscowość czy kraj, gdzie Bliźnięta jeszcze nigdy nie były. Zniosą dzielnie każde trudy czy niedogodności. Są w stanie nawet mało spać i wcześnie wstawać, byle tylko jak najwięcej zobaczyć i poznać jak najwięcej ludzi. Wymagają tylko jednego – swobody poruszania się. Dlatego często wolą własny samochód jako środek transportu niż pociąg, samolot czy autokar. Kiedy siedzą za kierownicą, w każdej chwili mogą bowiem zmienić miejsce pobytu – kiedy się znudzą już pobytem, a usłyszą o wyjątkowo interesującym miejscu, w które warto jechać, natychmiast podejmują decyzję wyjazdu.

Bliźnięta często zabierają ze sobą w podróż wielu przyjaciół. Nie są jednak wyrozumiałymi i zgodnymi towarzyszami podróży. Nie umieją dostosować się do wspólnych planów, nudzi je dyskutowanie w nieskończoność nad wyborem różnych tras i wariantów podróży. W wyborze miejsca odpoczynku są samolubne i kierują się tylko własną ciekawością i własnymi potrzebami. Są jednak w stanie zrekompensować towarzyszom podróży swoje samolubne nieraz zachowanie. Nikt jak one nie umie opowiadać o zabytkach, zna wszystkie ciekawe i nawet niesamowite historie.

Bliźnięta umieją w podróży wykorzystywać swoją spostrzegawczość. Zawsze są najlepiej poinformowane, co warto zobaczyć, u kogo jest najtańszy nocleg i gdzie można spotkać ciekawych ludzi. Bliźnięta tak naprawdę mogłyby podróżować bez końca. Dlatego często wybierają pracę związaną z podróżami. Zodiakalne Bliźnięta to osoby ruchliwe i ciekawe świata. Mają wyjątkowo bystry umysł i są bardzo inteligentne.

 

Charakter Bliźniąt

Osoby spod tego znaku szybko reagują na to, co im się przydarza. Nikt nie dorówna im w szybkości i błyskotliwości wypowiedzi. Interesują się kilkoma dziedzinami jednocześnie i są wszechstronnie wykształcone, znają kilka języków obcych. Mają podzielną uwagę i mogą robić kilka rzeczy na raz. Zawsze mają wiele pytań. Ich zainteresowanie jest jednak często chwilowe, a wiedza powierzchowna. Szybko się nudzą i zmieniają obiekt zainteresowań.

Uwielbiają Bliźnięta nie tylko rozmawiać, ale i plotkować. Są nieszczęśliwe, jeśli nie znają zestawu nowinek z okolicy. Są zawsze najlepiej poinformowane o wszystkim. Przenoszą informację lotem błyskawicy, warto się więc zastanowić przed powierzeniem im ważnej tajemnicy. Są roztrzepane, zapominalskie i nieporządne. Trudno im zorganizować dzień, ponieważ ciągle zdarza się coś nowego, co zmienia ich plany i postanowienia.

 

Nie lubią Bliźnięta jednoznaczności, stałości, utartych schematów, rutyny, nudy i długiego zastanawiania się. Bliźnięta jako znak podwójny uwielbiają podwójność w życiu codziennym. Często mają dwa mieszkania, dwóch partnerów życiowych, dwa nazwiska lub pseudonimy. Są bardzo towarzyskie, mają wielu przyjaciół i znajomych z bardzo różnych środowisk.

Osoby spod Bliźniąt wybierają zawody rozwijające intelekt, gdzie używa się pióra i języka. Najlepiej czują się w miejscach, gdzie coś się dzieje, gdzie jest ruch, duży przepływ ludzi i informacji. Dlatego wiele Bliźniąt pracuje w mediach, agencjach reklamowych, sklepach. Są dobrymi dziennikarzami, agentami reklamowymi, pisarzami, handlowcami, tłumaczami, nauczycielami.

Bliźnięta nie lubią stagnacji, odpoczywają więc w ruchu. Najlepiej czują się wśród znajomych i przyjaciół, często dla odpoczynku odwiedzają z nimi kawiarnie, puby, kina i galerie. W wolnych chwilach lubią również czytać. Dla rekreacji wyjeżdżają w wysokie góry, uwielbiają ostre powietrze i wolne przestrzenie. Sporty dla Bliźniąt to wspinaczka górska i skałkowa, latanie szybowcami i na paralotni.

W miłości Bliźnięta są gadatliwe i niestabilne. Jeśli nie mają z partnerem o czym rozmawiać, mogą starać się zmienić obiekt uczuć. Nienawidzą się nudzić, dlatego warto wymyślać dla nich coraz to nowe i zaskakujące rozrywki. Dla urozmaicenia mogą nawet zwodzić kilka osób na raz. Trwałość związku zapewnią wspólne zainteresowania z partnerem.

Sławne Bliźnięta:
Platon, Piotr I Wielki, Aleksander Fredro, Aleksander Puszkin, Ryszard Wagner, Maria Konopnicka, Marylin Monroe, John Kennedy, Krzysztof Zanussi.

 

 

 

 

 

 

RAK (22 VI – 22 VII) Horoskop na 2011 rok

 

Żywioł: woda

Patron: Planeta Księżyc

Jakość: kardynalna

Dzień tygodnia: wtorek, poniedziałek dla spraw domowych

Kamień: szmaragd, bursztyn, koral, perła
Metal: srebro, platyna
Kierunek: północny
Kolor: biały, zielony, niebieski, srebrny, bordowy

 

 

W 2011 roku będziesz rozwijać dobre cechy swojego charakteru. Rok sprzyja przyjaźni i miłości. Dzięki aktywności i trafnym pomysłom masz szansę osiągnąć znaczący postęp w wielu dziedzinach życia – od spraw zawodowych po życie prywatne.

Ciągle na coś czekasz, coś planujesz i nie wiele z tego wychodzi? Taki stan bywa bardzo męczący. Niby nic szczególnie złego się nie dzieje ale nie można się zdobyć na zadowolenie z czegokolwiek. Gwiazdy postanowiły pomóc Ci w tym roku, będą Ci sprzyjały więc możesz odważnie ruszyć z miejsca.
Nie ma co skrywać swoich uczuć do najbliższych. Warto im powiedzieć nawet to, co może nie będzie najmilsze ale zgodne z tym, co naprawdę czujesz. Odwagi ! Mimo Twoich pesymistycznych myśli i nienajlepszego nastroju jaki czasami Cię dopada , wiem ,że wszystko jest do naprawienia. Może nie będzie to już to samo o czym marzyłeś ale będzie naprawdę wartościowe. A o to przecież najbardziej Ci chodzi. A kiedy już naprawisz swoje błędy a najbliżsi zrozumieją swoje , otworzy się przed Tobą nowy o wiele lepszy jakościowo etap. Uwierz mi. Dotychczas najzwyczajniej nie doceniałeś samego siebie i ukrytych w Tobie możliwości.

 

Zdrowie i wypoczynek

Nie unikniesz chwil silnego zdenerwowania i napięcia. Trudno, czasami trzeba powalczyć z samym sobą. Powinieneś postarać się zachować o wiele większy dystans do rzeczywistości niż zwykle. Zwróć lepiej uwagę na swoje nogi, są zmęczone. Jeśli masz tendencje do żylaków, uważaj podwójnie.

 

Raki lubią wakacje, choć wyjazd z domu bywa dla nich bardzo stresujący. Długo się pakują i układają plan swojej wakacyjnej podróży. Muszą tylko wcześniej znaleźć zaufaną osobę, która zadba o pozostawione w domu osoby, kwiaty w doniczkach, i zwierzęta domowe. Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste i często podróże Raków opóźniają się w ostatniej chwili. Raki zabierają ze sobą wiele niezbędnych ubrań i przedmiotów, a ich ciężkie i wielkie walizki są prawdziwą zmorą dla umęczonych bagażowych.
Chętnie wyjeżdżają na wakacje z przyjaciółmi i rodziną. Nie lubią otaczać się nieznanymi i hałaśliwymi ludźmi. Są nieufne wobec osób, które zbyt szybko chcą się z nimi zaprzyjaźnić, niechętnie opowiadają o swoich codziennych sprawach.

Idealnym miejscem na udane wakacje jest dla Raka kameralny pensjonat blisko plaży lub morza. Raki lubią pływać, chętnie uprawiają sporty wodne lub chociaż kontemplują widok fal. Nie przepadają za zbyt forsownymi dziedzinami sportu, nie lubią grupowych wycieczek. Są indywidualistami, a podczas wakacji chadzają własnymi drogami. Nie lubią zorganizowanych wycieczek. Spotkać je można na długich spacerach, w najpiękniejszych miejscach górskich dolin i podczas podziwiania wschodu słońca.

 

Sprawy sercowe
Korzystny wpływ planet sprawi, że będziesz się podobać! Samotni mają szansę na namiętny flirt z kimś, kogo poznają dzięki pośrednictwu znajomych. Podejmiesz ważne decyzje, które dotyczyć będą stylu Twojego życia. Przestaniesz poświęcać się dla spraw i ludzi, którzy nie są tego warci. Koniec roku sprzyja ryzykownym, ale szczęśliwym decyzjom partnerskim, czas na powiększenie rodziny i planowanie dziecka. Dzięki Uranowi zbierzesz się na odwagę i powiesz pewnej osobie, co w głębi serca do niej czujesz. Jowisz w pierwszej połowie roku sprzyja budowaniu poważnych i trwałych relacji lub ulepszaniu spraw w istniejącym już związku. Zwróć uwagę na to, jak codzienne, domowe sprawy potrafią zbliżyć do siebie dwoje ludzi. Romantycznym wyjazdom we dwoje sprzyja styczeń, luty i lipiec. W drugiej połowie roku możesz być surowy i wymagający dla bliskich. Pluton pomoże ci w uczuciowych porządkach. Jesienią skoncentruj się i podejmij poważne życiowe decyzje, takie jak przeprowadzka, ślub czy wyjazd za granicę.

Rak jest najbardziej wrażliwym spośród wszystkich znaków zodiaku, przez co łatwo je zranić. Ich wybitna uczuciowość pozwala świetnie, wręcz w niepojęty sposób na ustalenie zamiarów i podejścia innych. Cenią spokój i dyskrecje. Bardzo angażują się w uczucia i związki ze swoimi partnerami. Potrafi się to z czasem przeistoczyć w dość spore uzależnienie emocjonalne. Raki cenią domatorstwo, przez co szybko będą chciały założyć własny dom i rodzinę. Dzięki tym wszystkim cechom potrafią bardzo szybko przejść od słowa do płomiennego romansu, który jednak wbrew ich oczekiwaniom nie musi mieć dobrego zakończenia. Panie posiadają cechy typowo kobiece, są wspaniałymi gospodyniami domu i wzorowymi żonami. Panowie spod znaku raka są dobrymi ojcami i troskliwymi mężami, strażnikami ogniska domowego.

Rak nieufnie podchodzi do wakacyjnych romansów, chociaż chętnie i często się zakochuje. Tak naprawdę marzy, żeby na wakacjach, z dala od wścibskich sąsiadów i natrętnych znajomych, poznać miłość swojego życia. A jeśli nie uda mu się taki plan, zadowala się choć flirtem czy romansem.

Osoby spod znaku Raka najłatwiej zakochuje się nad wodą – obojętnie czy jest to ocean, morze, jezioro czy rzeka. Szum fal i obecność głębin nastraja go romantycznie i skłania do większych wzruszeń czy uniesień serca.

Rak sam nigdy nie zrobi pierwszego kroku. Zawsze z boku, zamyślony lub zaczytany, przyciągać będzie płeć przeciwną swoją postawą i erotycznymi fluidami wysyłanymi w kierunku wybranych osób. Ukradkowe spojrzenia rzucane w kierunku płci przeciwnej mogą jednaki nie zostać zauważone przez osoby, do których są adresowane. Dlatego Rak bardzo często cierpi w milczeniu, a nawet uprzedza się do wakacyjnych partnerów.

Jeśli już doszło do pierwszej wymiany zdań i kilka randek minęło, Rak potrafi pokazać, na co go stać. Jest bardzo opiekuńczy, troskliwy i lubi spełniać zachcianki partnera. Jednak nic za darmo. Jeśli wakacyjny partner nie odpłaca mu się tym samym, Rak cierpi lub nawet staje się złośliwy i uszczypliwy. Trudno wtedy znieść jego nastroje, a sam Rak zraniony w miłości potrafi popsuć humor całemu wakacyjnemu towarzystwu.

Rak ma zawsze nadzieję, że wakacyjny romans przetrwa lato i będzie trwał dalej. Chętnie pisze listy, jeśli partner wakacyjnego flirtu jest z dalekich stron. Cały czas ma nadzieję, że to było coś, co warto pielęgnować i podsycać. Dlatego wybierając Raka na wakacyjnego partnera trzeba bardzo uważać, żeby nie urazić jego uczuć i nie zrazić go do siebie na całe życie.

 

Raki umieją tak omamić płeć przeciwną, że nikt potem nie wie, kto kogo pierwszy zaczepił, pocałował czy zaproponował małżeństwo. Są mistrzami w erotycznym kamuflażu – udają wrażliwe i bezbronne, ale tak naprawdę, to myślą tylko o jednym. Ich romanse są pełne dramatycznych zwrotów akcji, nikt w okolicy nie może pozostać obojętny na uczucia i problemy miłosne Raków. W taki sposób skupiają na sobie uwagę i omotują partnera, aby dał się łatwo wyciągnąć z łóżka do ołtarza.

Osoby spod tego znaku są pełne uczuć i emocji. Muszą, więc mieć kogoś, kogo nimi obdarzą. Seksowne Raczyce o dużym biuście na pewno znajdą wielu adoratorów. A Panowie Raki jako czuli i wrażliwi mężczyźni szybko zyskają zaufanie i miłość niejednej kobiety.

Raki nie zadowolą się szybkim flirtem. Pragną stałego związku i zapewnień o wiecznej miłości. Dlatego nie od razu decydują się na rozbieraną randkę. Muszą nabrać zaufania do partnera i poczuć się przy nich bezpiecznie. Nieraz wymaga to długiego czekania.

Kobiety Raki lubią mężczyzn opiekuńczych i romantycznych, którzy powinni jednak coś znaczyć w społeczeństwie – pieniądze, własne mieszkanie i wysokie stanowisko jest mile widziane.

 

Życie zawodowe
Problemy, które niepokoiły cię w ubiegłym roku uda się wreszcie rozwiązać. Wiosna sprzyja zawieraniu korzystnych znajomości. Będziesz mile widziany i lubiany nawet tam, gdzie dotychczas spotykały cię same nieprzyjemności. W marcu Twoje nowe pomysły będą się podobać. W ślad za nimi nadejdzie podwyżka, a może nawet awans. Uważaj jednak na sprawy finansowe i nie powierzaj w maju swoich oszczędności komuś, kto nie ma doświadczenia w biznesie. Pluton, który przebywa przez cały rok w opozycji do Twojego Słońca, pomoże ci się zdecydować na studia lub naukę, która mimo że pochłonie sporo czasu i pieniędzy, da ci okazję do wzmocnienia swojej pozycji zawodowej.

 

Finanse
Staraj się nie wydać wszystkich swoich oszczędności na samym początku roku, bo w marcu możesz ich potrzebować na reperację samochodu lub na mały domowy remont. Od czerwca jest szansa na dodatkową gotówkę, ktoś odda ci zaległy dług. Na jesieni w banku dostaniesz wyjątkowo korzystną ofertę na nisko oprocentowany kredyt.

Twoja życiowa sytuacja powoli zacznie się normalizować. Jak to zwykle bywa po trudnych miesiącach nadchodzą te lepsze. Nawet wiecznie gnębiące Cię rachunki uda się powoli uregulować. Uda się też wykonać wszystkie poprzednie zobowiązania. Uran wnosząc w Twój umysł nowe, odważne myśli pomoże w rozwiązaniu tego, co tak często wydaje się nie do rozwiązania. Nie bój się kolejnego dnia, choć czasami może być trudny. Możesz się uśmiechnąć, widać przed Tobą parę spraw, które przyniosą Ci wiele radości. Spodziewaj się ich każdego dnia i o każdej porze. Czy może być coś wspanialszego niż niespodzianki, których powodem są Twoje odważne i umiejętne działanie?

Charakter Raka

Raki to osoby troskliwe i sympatyczne. Chcą, aby świat był bezpieczny i pełen przyjaznych ludzi. Emocje i uczucia są dla nich tak samo ważne jak intelekt. Trudno ich oszukać – nie ufają samym słowom i bacznie przyglądają się światu. Przedstawiciele tego znaku kierują się sercem, a przeczucia pozwalają im uniknąć wielu niebezpieczeństw.

Bezpieczeństwo i możliwość wyrażania pełni swoich uczuć są dla Raków najważniejsze. Śmiech i arogancja ranią je i zniechęcają. Mają Raki wielu oddanych przyjaciół, a ludzie często powierzają im swoje troski i sekrety. Prawdziwe oparcie i zaufanie znajdują jednak dopiero w rodzinie.

 

Raki wyróżnia wspaniała, fotograficzna wręcz pamięć i talent artystyczny. Potrafią upiększać życie, świetnie gotują i są wspaniałymi opiekunami. Do dzieci, chorych i potrzebujących opieki podchodzą z cierpliwością i miłością. Nie wywyższają się ponad innych oraz potrafią słuchać. Sprzyjają im zawody związane z psychologią oraz zaspakajaniem duchowych potrzeb innych. Trudno zwieść Raki pustymi komplementami czy pochlebstwami.

Raki nie znoszą bezpośredniej odpowiedzialności, stąd raczej wolą doradzać niż rządzić. Publiczne popisy i występy są obce ich naturze. Bywają bardzo nieśmiałe i łatwo się obrażają. Grzeczność i uprzejmość jest dla nich bardzo ważna. Bywają jednak konserwatywne: zasady i reguły łamią rzadko. Lubią święta i bronią rodzinnych tradycji. Szanują własną religię oraz przekonania innych.

W miłości Raki szukają ciepła i zaufania. Raki boją się odrzucenia, stąd posądzane bywają o nieśmiałość i niezdecydowanie. Aby zdobyć wymarzoną osobę nie cofną się przed niczym, gotowe są czekać i snuć misterne plany. Gdy już osiągną swój cel są wierne, czułe i bardzo troskliwe. Często jednak uzależniają od siebie partnera lub stosują szantaż emocjonalny. Jako rodzice bywają nadopiekuńcze. Przedstawiciele tego Znaku są bardzo romantyczni, pamiętają o rocznicach, prezentach i kwiatach.

Sławne Raki:
Marcel Proust, Jan Matejko, George Sand, Jan Machulski, Gina Lollobigida, Janusz Korczak.

 

 

 

LEW (23 VII – 23 VIII) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: ogień
Patron: Słońce.
Jakość: stała
Dzień tygodnia: niedziela
Kamień: diament, rubin
Metal: złoto
Kierunek:
północno-zachodni
Kolor: żółty, złoty, czerwony, pomarańczowy

 

W 2011 roku wzrosną Twoje ambicje i możliwości. Nadszedł czas realizacji marzeń i życiowych planów. W zasięgu Twojej ręki są lepsza praca i satysfakcjonujące relacje z partnerem. Bądź konsekwentny i życzliwy ludziom, a wszystko ułoży się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

 

To będzie dla Ciebie okres wzmożonej aktywności. Staraj się więc z całych sił kontynuować to, co robisz od dłuższego czasu. Doprowadź wszystkie swoje zamierzenia do szczęśliwego końca. Gwiazdy mówią, że przeznaczenie jest gotowe Cię wspierać, jeśli nie zatracisz w sobie budzących się chęci do zrobienia tak wielu pożytecznych rzeczy. Nie rezygnuj z niczego przedwcześnie nim sam się nie przekonasz o wartości tego, czego się podjąłeś. Pojawią się przyjaciele, którzy będą Cię wspierać skutecznie i to nie tylko podtrzymując Cię na duchu ale i pomagając w konkretnych sprawach. Przed Tobą naprawdę sprzyjający czas i miejsce na całą gamę uczuć, które niespodziewanie dla Ciebie samego nagle się rozwiną. Bądź przygotowany na to, że będzie wśród Twoich przyjaciół dochodziło do sporów ale będą to naprawdę twórcze spory, na których najbardziej skorzystasz właśnie Ty.

 

Sprawy sercowe

Zwolnij tempa i zdaj sobie sprawę ze wszystkich korzystnych zmian, jakie wydarzyły się w ubiegłym roku. Teraz dostrzeżesz więcej plusów niż minusów. To doskonały rok aby wyjść za mąż, urodzić dziecko, wybudować dom. Działaj szybko i nie oglądaj się na innych! Wiosną Jowisz w trygonie z Twoim Słońcem nastroi cię romansowo, udadzą się randki w ciemno i nowe flirty. Zachowaj spokój i nie daj się sprowokować do kłótni i nagłych zmian, a wszystko ułoży się po Twojej myśli. Przy okazji uda się także wyjaśnić pewne nieporozumienia między Tobą a osobą, na której ci zależy. W wakacje dzięki Neptunowi pojawi się ktoś, dla kogo warto będzie poświęcić więcej czasu w weekendy.

Lwy kochają w wielkim stylu. Miłość lwów jest płomienna i żywiołowa, pomimo tego iż są wierne swoim partnerom, potrzebują wszechstronnej adoracji, która jest wyznacznikiem ich dobrego samopoczucia. Uwielbiają obdarowywać jak i być obdarowywane kwiatami. Uczucie do nich musi być niepodważalne, nie konieczne jest codziennie powtarzane „kocham cię”, ale odczuwalna więź z partnerem. W swych uczuciach potrafią się jednak pogubić, a kiedy już się to stanie, stają się agresywne. Takimi chwilowymi zawirowaniami lwy potrafią zniszczyć swój związek na tyle efektywnie, iż później nie są w stanie niczym go naprawić. Kobieta lew to typ ekscentrycznej królowej, potrzebującej podziwu i wszystkiego czego mieć nie może. Mimo to potrafią być nienagannymi żonami, stojącymi na straży swych domów. Panowie spod znaku lwa są o wiele bardziej uczuciowi, nie przywiązują tak wielkiej wagi do postrzegania ich przez otoczenie. Angażują się w swoje związki i są skłonni strzec ich za wszelką cenę.

Osoby spod znaku Lwa są stworzone do tego, aby kochać i być kochane. Ich prezencja i szlachetność przyciągają tłumy wielbicieli i adoratorów. Jeśli im na kimś zależy, potrafią walczyć do ostatka i nie spoczną, póki nie udowodnią swojej wyższości nad konkurentami.

Lwy jak nikt umieją się starać. Robią to bardzo widowiskowo. Nie żałują na ten cel sił i środków. Potrafią zgadnąć, o jakim prezencie marzy obiekt ich westchnień i sprowadzą go, choćby zza granicy. Mają tak dużą siłę oddziaływania, że rzadko kto odrzuca ich zaloty.

Aby zdobyć Lwa trzeba go przede wszystkim podziwiać. Komplementy i okrzyki zachwytu mile połechcą ich dumę. Lwem trzeba się nieustannie zajmować. Jak dziecko cieszy się ze wszystkiego, co zobaczy lub znajdzie na swojej drodze. Nie można go krytykować, bo poczuje się urażony. Lew o zranionej dumie zachowuje się jak bezwzględny król skazujący swoich poddanych na męki nieodwiedzania go w ogóle. Nie warto dawać im do zrozumienia, że jest ktoś inny, gdyż da to tylko odwrotny skutek. Odejdą zranione i będą z pogardą myśleć o tym, który nie zasłużył na ich względy.

 

Lew co roku niecierpliwie czeka na wakacje i związane z nimi przygody. Letni romans to specjalność Lwów. Podrywany na miłosnym polowaniu to jego żywioł. Bardzo często osoby poznane na wakacjach stają się potem ważnymi osobami w jego życiu, a nawet partnerami na całe życie.

Lew najlepiej czuje się na plaży. Jego opalenizna i muskuły lub krągłe kształty przyciągają uwagę innych plażowiczów i żądnych miłosnych przygód osób. Lew lubi spojrzenia uwielbienia i podziwu. Dlatego to nie on pierwszy zauważa partnera do romansu. Bardzo lubi być zdobywany. Osoba, z którą Lew pragnie przeżyć wakacyjną przygodę, nie powinna być piękniejsza, okazalsza, lepiej ubrana i mądrzejsza od niego. Lew bowiem nie lubi żyć w cieniu swojego partnera, to na nim powinna być skupiona uwaga wszystkich wczasowiczów czy towarzyszy wakacyjnych podróży. Partner Lwa musi być więc wesoły, zabawny i pomysłowy, ale nie przerastać wyglądem i wspaniałością Lwa.

 

Lew bardzo dba, aby wakacyjny romans był jak najbardziej udany. Nie pozwoli, żeby partner nudził się czy martwił. Jeśli jednak partner nie ma ochoty na zabawę lub wieczorne wyjścia w większym gronie i chce jedynie siedzieć w namiocie czy domku, Lew może zacząć się zastanawiać nad zmianą obiektu uczuć. Spacer na deptaku, molo czy po głównej ulicy miasteczka w objęciach partnera będzie tym, co Lwa zadowoli. Nie lubi bowiem chować się ze swoimi uczuciami, a wręcz przeciwnie – cały świat powinien się dowiedzieć, co i z kim robi Lew.

Po powrocie z wakacji Lew będzie chętnie kontynuować letni romans, jeżeli nikt na niego nie czeka w domu. Wakacyjne znajomości często stają się też przyjaźniami. Warto więc podtrzymywać znajomość. A kiedy przyjdzie następne lato, Lew na pewno przypomni sobie
o partnerze z zeszłych wakacji i chętnie umówi się z nim na kolejny wyjazd.

 

Życie zawodowe
Odkryjesz, że masz więcej przyjaciół i dobrych pomysłów, które można wspólnie zrealizować, niż myślałeś pod koniec zeszłego roku. Teraz w sprawach zawodowych możliwe są korzystne niespodzianki. Zacznie ci bardziej teraz zależeć na uznaniu w oczach innych ludzi. Gwiezdny układ sprzyja dobrym pomysłom na rozwiązanie zawodowych kłopotów. Już na początku roku dzięki trygonowi Jowisza do Twojego Słońca odkryjesz kilka błędów i zaległości, które w przyszłości mogłyby się okazać bardzo niebezpieczne. W drugiej połowie roku wyrozumiałość i cierpliwość nie będą Twoją mocną stroną. Z uporem szukać będziesz ryzykownych spraw, które natychmiast trzeba załatwić. Jesienią spotkasz na swojej drodze kogoś, kto doda ci odwagi i zainspiruje cię do odkrywczych pomysłów. Nie bądź egoistą, bo razem możecie zdziałać o wiele więcej.

Rozpędziłeś się nieco i starasz się postawić cały świat na głowie? Postaraj się jednak realnie ocenić swoje możliwości. Nie ograniczaj ich a jedynie oceń rozsądnie i bez nadmiernych emocji. Szybko przekonasz się jakie było Ci to potrzebne. Widząc wszystkie możliwości i ograniczenia dokonasz naprawdę słusznych wyborów i pójdziesz w stronę, która okaże się dla Ciebie najciekawsza. Już to, samo w sobie będzie sukcesem. Zwycięstwa i drobne sukcesy pozwolą Ci nabrać tak ważnej dla Ciebie pewności siebie. Spokojnie i pewnie pokonasz drobne, choć niespodziewane kłopoty, jakie się pojawią. Na przekór wszystkiemu umocnią Cię a ich rozwiązanie da Ci dużo satysfakcji.

 

Finanse
Będziesz cierpliwy i dokładny, co sprzyja porządkom i rachunkom. W styczniu, lipcu, sierpniu lub wrześniu znajdziesz skarb lub świetny sposób na dodatkowe zarobki po godzinach. W listopadzie i grudniu będziesz życzliwy, ale też łatwowierny – nie pożyczaj pieniędzy osobie, która jest lekkomyślna.

 

Zdrowie i wypoczynek

Żyjesz zbyt nerwowo. Naprawdę nie ma potrzeby. Dobrze by było, gdybyś w tym roku wyjechał(a) na dłuższy urlop. Ale jeśli to się nie uda, to zapewnij sobie codziennie po kilka chwil swojego prywatnego urlopu. Warto, byś się nad tym zastanowił, bo nerwy, to zagrożenie dla Twojego zdrowia.

 

Lwy uwielbiają i potrafią odpoczywać. Nie przegapią żadnej okazji, aby tylko zdobyć kilka dodatkowych dni urlopu. Bez żalu porzucają męczące obowiązki, a przemęczonym współpracownikom przysyłają swoje efektowne zdjęcia z morskiej plaży lub górskich łańcuchów. Lwy pakują szybko swoje walizki i zabierają ze sobą tylko najlepsze ubrania. Kupują mnóstwo kosmetyków do opalania nowej generacji, przewodników i drogiego sprzętu turystycznego. Lubią podróżować z przyjaciółmi, ale tylko z takimi, którzy chętnie podporządkowują się jego fantazji i woli.

Miejsce swojego wypoczynku Lwy wybierają bardzo uważnie. Kierują się krytycznymi opiniami przyjaciół, chętnie korzystają z porad specjalnych serwisów turystycznych. Nie dla Lwa dziurawe namioty i brak porządnej łazienki. Domagają się wszelkich możliwych wygód i jak to Lwy – pragną być przez wszystkich zauważone i chociaż przez dwa tygodnie w roku traktowane po królewsku. Lwy nie powinny żałować sobie wakacyjnej swobody i beztroski. Dzięki niej mają potem przez cały rok lepszy humor i kondycję. Lwy, które musiały spędzić urlop w domu, stają się marudne. Wybierz się więc nawet na działkę lub pobliską plażę, a odzyskasz wigor i dobry humor.

 

Charakter Lwa

Lwy to osoby dumne i szlachetne. Uwielbiają być w centrum zainteresowania, są urodzonymi aktorami.

 

Osoby spod znaku Lwa są osobami szczerymi i prostolinijnymi. To królewski znak Zodiaku. Nigdy nie zachowują urazy, wspaniałomyślnie wybaczają innym krzywdy i przewinienia. Mają gest i potrafią być szczodre nawet dla nieznajomych. Uwielbiają być podziwiane, zawsze znajdują się w centrum zainteresowania. Umieją być duszą towarzystwa, potrafią rozweselić każdego. Na imprezach, bankietach i przyjęciach czują się świetnie. Mogą tam zabłysnąć pomysłowością i dowcipem. Są świetnymi organizatorami, wokół nich skupia się życie towarzyskie. Trzeba je pilnować, gdyż nieraz bywają lekkomyślne i zanadto ryzykują, szczególnie jeśli chodzi o poszukiwanie wrażeń.

Bywają jednak męczące, ponieważ to na nich powinna się skupiać cała uwaga. Trzeba je podziwiać, bo tracą humor i robią się zazdrosne. Nieraz okazują swoją gorszą stronę – wychodzi z nich próżność, egoizm, chęć imponowania innym za wszelką cenę, zarozumialstwo i pycha. W skrajnych przypadkach, kiedy nikt nie zwraca na nie uwagi, potrafią błaznować i szukają taniego poklasku, byle tylko zdobyć widownię.

 

W życiu zawodowym Lwy są bardzo energiczne i przedsiębiorcze. Dobrze umieją zorganizować pracę sobie i innym, umiejąc delegować innym członkom zespołu. Najlepiej czują się na stanowiskach reprezentacyjnych i kierowniczych, uwielbiają wyjazdy w delegacje i firmowe bankiety. Zmysł dramatyczny pozwala im rozegrać prawie każdą sytuację na swoją korzyść. Cenią nie tylko podwyżki, ale również odznaczenia, nagrody, dyplomy i inne formy wyróżnień.

Wedle tradycji najodpowiedniejsze dla Lwów zawody to: aktor, przedsiębiorca, fabrykant, marszand, jubiler, dyrektor, przewodniczący, akwizytor, handlarz dziełami sztuki i starociami.

Lwy odpoczywają najchętniej na plaży w pełnym słońcu, na egzotycznych wyspach. Z powodu lenistwa, nie lubią pieszych wędrówek i męczącej wspinaczki. Ze sportów uwielbiają gry zespołowe, tylko wtedy, gdy są kapitanem drużyny, lekkoatletykę, areobik i taniec.

W miłości Lwy są namiętne i zaborcze. Potrafią zalecać się w wielkim stylu i nie znoszą konkurencji. Mają duże potrzeby seksualne, które są u nich ściśle powiązane z uczuciami. Potrafią być chorobliwie zazdrosne, chociaż same są mistrzami flirtu. W związkach zawsze dominują. Przebywanie z Lwem to nigdy się nie nudzi.

 

Sławne Lwy:

Napoleon Bonaparte, Bill Clinton, Beata Tyszkiewicz, Madonna, Jan III Sobieski, Józef Ignacy Kraszewski, Roman Dmowski, Jan Brzechwa, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Kazimiera Iłłakowiczówna, Zofia Kossak-Szczucka.

 

 

 

 

 

PANNA (24 VIII – 22 IX) na 2011 rok
Żywioł: ziemia
Patron: planeta Merkury
Jakość: zmienna
Dzień tygodnia: środa
Kamień: jaspis
Metal: magnez
Kierunek: północno-zachodni
Kolor: szary, naturalne, ochra, żółty, kolory w odcieniach brązu
Twoje codzienne boje z rzeczywistością niedługo dobiegną końca. Możesz znowu liczyć na wiele sympatii i życzliwości ze strony najbliższego otoczenia. Już wkrótce sama się przekonasz, jak wielu ludzi gotowych jest Ci pomóc choć – nie ukrywając – nie zawsze pamiętałaś nawet o ich istnieniu. Ale teraz uda Ci się naprawić te wszystkie zaniedbania wobec najbliższej rodziny i wiernych Ci przyjaciół. Uważnie słuchaj wszystkiego, co Ci chcą przekazać życzliwi ludzie. Mają bowiem o wiele więcej cennych uwag niż mogłabyś się spodziewać. Nie oznacza to, że zaraz musisz postępować po ich myśli. Weź jednak poważnie do serca ich uwagi i spostrzeżenia. Oni naprawdę Ci dobrze życzą. Nie ustępuj więc zbyt łatwo przed trudnościami.

Dzięki Plutonowi zdobędziesz prestiż i uznanie swojego otoczenia. Poznasz lepiej swoje zalety i wady, co pomoże ci w pogodzeniu się z trudnymi aspektami Twojego życia osobistego i zawodowego. Dzięki zdolności wybaczania zdobędziesz uznanie bliskich.

 

Zdrowie i wypoczynek

Koniecznie zadbaj o swoją skórę, bo istnieje niebezpieczeństwo powstania jakichś problemów. Jeśli znowu zaczną dokuczać Ci bóle głowy nie przesadzaj z tabletkami. Nie ma sensu za bardzo się od nich uzależniać. A tabletki jak wiadomo przynoszą ulgę na krótko, nie likwidując samego źródła bólu. Lepiej idź do naturopaty lub zielarza po poradę. Nic Ci takiego nie grozi byś musiał z tego powodu się zamartwiać.

 

Panny chętnie wyjeżdżają na urlop, ale robią to częściej z powinności niż z wewnętrznej potrzeby. Ciągle zaganiane i zapracowane, rzadko mają szansę wyjechać na dłuższy urlop. W końcu jednak zwycięża ich zdrowy rozsądek i decydują się na wyjazd. Zanim jednak opuszczą dom w poszukiwaniu letnich przygód, muszą załatwić wiele spraw. Niezapłacone rachunki, dodatkowe zlecenia czy zobowiązania odbiorą im przyjemność odpoczywania, muszą więc wszystko zrobić przed wyjazdem. Nawet jeśli miałoby to opóźnić wyjazd o kilka godzin a nawet dni.

Panny pakują się bardzo metodycznie i skrupulatnie. Robią najpierw listę, a później umieszczają w walizce lub plecaku wszystkie potrzebne rzeczy. Nie zapomną ciepłego swetra, płaszcza przeciwdeszczowego, okularów przeciwsłonecznych czy latarki. Potem na wyjeździe uratują niejednego zapominalskiego przed zmarznięciem czy poparzeniem słonecznym. Zabierają też ze sobą dużo lekarstw, żeby w razie czego móc samemu się wyleczyć z kataru. Ich bagaż, jak się można domyśleć, jest zazwyczaj bardzo ciężki i duży.

Panny na wakacjach lubią przebywać wśród dzikiej i nie skażonej natury. Chętnie wspinają się na górskie szczyty, przecierają nowe rowerowe szlaki i mieszkają w starych wiejskich domkach. Nie lubią, gdy ktoś zakłóca im spokój, wolą wyjeżdżać w małym gronie: rodziny lub sprawdzonych przyjaciół. Lubią samotne spacery i oglądanie wschodu oraz zachodu słońca. Wszystkie atrakcje mają zaplanowane dużo wcześniej. Przeważnie wiedzą z dokładnością do kilku godzin co i gdzie będą robiły każdego dnia urlopu. Inaczej będą miały poczucie źle wykorzystanego czasu. Leżenie bezczynnie na trawie czy plaży raczej nie wchodzi w grę. Już po godzinie zaczną sobie szukać zajęcia lub ruszą dziarsko na daleki spacer.

Panny lubią uprawiać sport, aby utrzymywać dobrą kondycję i zdrowie. Dlatego rano, kiedy inni towarzysze podróży jeszcze śpią, chętnie biegają, pływają w hotelowym basenie czy spacerują. Panny są bardzo oszczędne, często więc wybierają wczasy na własnej działce zamiast wyjazdu do znanego kurortu.

 

Sprawy sercowe
Zapragniesz naprawić to, co się nie układa z partnerem bo zauważysz jego wady. Pamiętaj jednak, że krytyką i brakiem rozmowy tylko pogorszysz sytuację. Jowisz będzie pomagał ci naprawić błędy i ponownie odnaleźć to, co was łączy. Jeśli jesteś samotny, w kwietniu i maju nawiążesz namiętny flirt, który przerodzi się w poważny romans, a nawet związek na lata. Daj tylko sobie i partnerowi czas, żeby Wasze uczucia mogły się rozwinąć. Na jesieni nie zrażaj się małymi niepowodzeniami, grasz przecież o wiele! Mogą ci przyjść do głowy szalone pomysły – nagły wyjazd, nawet na weekend, może stać się miłosną przygodą Twojego życia. Jeśli jesteś w związku z partnerem, który cię ogranicza i dołuje, w tym roku znajdziesz siłę, aby wyrwać się z tego błędnego koła.

Romanse i flirty nie są w stylu osób spod znaku Panny. Panny przekonane o stabilności uczuć partnera nie wiedzieć, czemu zaraz przechodzą do codziennego życia we dwoje. Ma to oczywiście również swoje dobre strony. Dzięki takiemu podejściu są wytrawnymi mistrzami codzienności, potrafią bardzo dobrze rozwiązywać niewielkie potyczki i spory dnia codziennego. To, o czym myślą najczęściej to oczywiście organizacja czasu oraz podział obowiązków. Osoby spod tego znaku nie zapominają o jakichkolwiek sprawach czy spotkaniach. Spóźnienie na kolacje jest jedną z najgorszych rzeczy, które można popełnić idąc na randkę z panną.

Panna ostrożnie podchodzi do wakacyjnych romansów. Zawsze i wszędzie stara się mieć nienaganne maniery i wzorowo się zachować. Trudno jej będzie szybko przestawić się z codziennego rytmu życia, pełnego obowiązków i pracy, na pełen luzu i swobody rytm wakacyjnego życia. Dlatego zanim pomyśli o wakacyjnym romansie, musi oswoić się z nowym rytmem dnia i planem wakacyjnych rozrywek.

Panna czuje się dobrze na łonie przyrody, wśród dzikich i nieskażonych terenów. Dlatego ten, kto będzie towarzyszyć Pannie na spacerach po krętych ścieżkach, niedostępnych zakątkach czy odważy się na niebezpieczną wyprawę w głąb dżungli, zyska uznanie i podziw Panny, a nawet jej uczucie. Partnerem Panny do wakacyjnych miłosnych przygód musi być osoba bardzo samodzielna, wytrwała i gotowa na wyzwania, jakie niosą ze sobą niebanalne wakacyjne przygody. Leżenie na plaży i opalanie się czy wspólna zabawa do białego rana to nie są dobre propozycje dla Panny. Jeśli partner Panny będzie prowadził zbyt rozrywkowy tryb życia i nie będzie chciał towarzyszyć jej w krajoznawczych wycieczkach i w wytrwałym poznawaniu uroków okolicy, Panna szybko znajdzie sobie innego partnera.

 

Panny zakochują się rzadko, ale za to na całe życie. Na co dzień są nieśmiałe, wycofane i skromne. Trudno im się odnaleźć w roli bohatera melodramatu. Mimo to pragną, aby ktoś się nimi zainteresował, mimo że nie dają widocznych sygnałów osobom płci przeciwnej.

Aby zdobyć Pannę trzeba ją najpierw ośmielić. Rozmowy o zdrowym odżywianiu, problemach ekologicznych czy o nowinkach medycznych sprawią, że każda Panna ożywi się i nabierze zaufania do rozmówcy. Warto zabrać ją na randkę w niecodzienne miejsce – może to być restauracja wegetariańska lub egzotyczne kuchnie wschodu. Wolą rzeczy proste, ale eleganckie i w dobrym wydaniu.

Panny są pragmatyczne, Nie lubią ostentacji i marnotrawstwa. Zbyt drogie prezenty lub wylewne gesty czułości nie robią na Pannach dobrego wrażenia. Lepiej zachować umiar i dostosowywać swoje zachowanie do wymogów sytuacji.

 

Życie zawodowe
Ten rok sprzyja Ci w nauce i wytrwałej pracy. Skup się na konkretnych sprawach, nie zaniedbuj obowiązków, a na pewno osiągniesz zamierzone cele. Nie będziesz musiał udowadniać sobie i innym, jak wiele jesteś wart. Dzięki trygonowi Jowisza od czerwca do grudnia przełożony obdarzy cię swoim zaufaniem i powierzy zadania, które zadecydują o losach Twojej kariery. Do października zyskasz uznanie w pracy, a nawet dostaniesz upragniony awans. Jeśli nie masz pracy lub chcesz zdobyć ambitniejszą i lepiej płatną, najlepszymi miesiącami na rozmowy kwalifikacyjne są czerwiec, sierpień i listopad. Ryzykuj i intensywnie pracuj, a zrealizujesz swoje ambitne plany.

I tu nie zapominaj o zachowaniu pewnej dozy cierpliwości i uwagi w działaniu. Dobrze wiesz, że niecierpliwość i brak ostrożności potrafią przynieść mnóstwo kłopotów. Czasami rzucasz się śmiało do przodu i czasami przynosi to efekty ale może też przynieść zupełnie niepotrzebne komplikacje. Możesz ich zatem uniknąć. Zastanawiaj się częściej nad krokami jakie podejmujesz. Zastanawianie się nad działaniami i analizowanie ich skutków nie musi oznaczać spowolnienia marszu. Na pewno jednak sprawia, że droga jest mniej kręta i bezpieczniejsza. Czasami warto narazić się dla czegoś ważnego na niebezpieczeństwo ale narażać się na każdym kroku dla najdrobniejszej nawet rzeczy, nie ma sensu. Nie musisz tego robić. Przed Tobą czas skutecznych rozwiązań. Wszystkie one tylko czekają na Ciebie. Nie rób niczego na hura, a zobaczysz jak zaskakujące i radosne mogą być rezultaty.

 

Finanse
Wydasz więcej na ubrania i kosmetyki niż zwykle, ale akurat w tym zakresie oszczędności się nie opłacą. Pierwsza połowa roku przyniesie Ci wzrost dochodów. Wydasz więcej na sprzęty AGD i urządzenia elektroniczne. Pamiętaj, aby zostawić sobie zawsze trochę oszczędności „na czarną godzinę”. Będziesz mieć przypływ funduszy od czerwca.

 

Charakter Panny:

Panny to osoby systematyczne i odpowiedzialne. Dzięki rozsądkowi i cierpliwości osiągają dalekosiężne cele.

Osoby spod tego Znaku chcą aby świat był uporządkowany i bezpieczny, a każdy człowiek odnalazł siebie i należne sobie miejsce. Wierzą w naukę i w jej odkrycia, interesują się konkretnymi zagadnieniami i praktycznymi rozwiązaniami. Uporządkowanie, umiejętność planowania i analityczny umysł gwarantują Pannom sukces w świecie. Panny to osoby bardzo inteligentne, o encyklopedycznej wręcz wiedzy.

Do wad Panny należy przesadne skupianie się na szczegółach i zamartwianie drobiazgami. Panny powinny uważać aby „nie wylewać dziecka z kąpielą” i nie pouczać innych.

Idealne dla nich zawody to te związane z techniką, medycyną, planowaniem i zarządzaniem. Wielu wybitnych naukowców, inżynierów i lekarzy wywodzi się spod tego Znaku. Panny twierdzą, że praca nie jest karą, a nagrodą i wyzwaniem człowieka. Dzięki takiemu podejściu zyskują miano osób wyjątkowo odpowiedzialnych, którym można powierzać tajemnice. Ryzyko i spekulacje nie są domeną Panien. Panny mają bardzo duże wymagania – tak wobec innych, jak i siebie, a czasami biorą zbyt wiele na swoje barki bowiem nie wierzą w umiejętności innych.

 

Panny dążą do perfekcji bo wierzą w ideał. Niepowodzenia odbijają im się na ich zdrowiu, a wiadomo, że choroby często mają podłoże psychosomatyczne. Wiele Panien interesuje się medycyną, dba o dietę i ruch. Panny dbają nie tylko o własną higienę, pilnie sprzątają dom, poświęcają wiele uwagi sprawom ekologii. Uwielbiają udzielać porad i pouczeń.

W miłości Panny są bardzo ostrożne. Nie zawierzają wielkim porywom i namiętnościom. Cenią sobie wspólnotę poglądów, muszą mieć o czym rozmawiać. Kochają jednak szczerze i mocno, są wierne, ale z trudem przychodzi im mówić o uczuciach. Pragną bezpieczeństwa i zaplanowanej przyszłości, bardzo dbają o dom i rodzinę, zamartwiają się zdrowiem bliskich, z radością podejmują się domowych napraw. Z natury konserwatywne, wszelkie zmiany i przeprowadzki Panny przyjmują bardzo niechętnie.

Sławne Panny:
Johann Wolfgand Goethe, Rudolf Wagner, Juliusz Słowacki, Stanisław Lem, Irena Kwiatkowska, Michael Faraday.

 

 

 

WAGA (23 IX – 23 X) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: powietrze
Patronka: planeta Wenus

Jakość: kardynalna
Dzień tygodnia: piątek
Kamień: szafir, opal
Metal: miedź
Kierunek: zachodni
Kolor: różowy, niebieski, jadeitowy
Na początku roku będziesz miał(a) dużo pracy i niezbyt wielu okazji do odpoczynku. Twoja skłonność do nieco despotycznego podejmowania decyzji i to za plecami wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych najbliższych, wyjdzie Ci teraz bokiem. Trzeba będzie wykonać prace za innych. Często wydaje Ci się, że masz prawo do podejmowania za nich decyzji. Pamiętaj jednak, że nawet Ci najbliżsi Twojemu sercu, powinni brać udział w decyzjach, które mogą im przynieść zadowolenie. Nie martw się jednak, bo z powodzeniem naprawisz swoje błędy i w porę się zreflektujesz. Nauczysz się nie tyle narzucać swoje racje, co przekonywać do swoich poglądów. Potem – a planety pokazują to wyraźnie – przyjdzie czas na drobne radości i relaks. Ogólnie los Ci sprzyja. Wykorzystuj tę sytuację i staraj się dogadywać z bliskimi i dalszymi znajomymi podczas dyskusji.

 

Zdrowie i wypoczynek

Pierwsza kwarta roku to czas, w którym bardzo często będziesz się czuć osłabiony, zmęczony i nieco rozdrażniony. To naturalna kolej rzeczy. Sam wiesz, jak meczące może być takie złe samopoczucie pozornie bez przyczyny. Ale przyczyna jednak istnieje – niepotrzebny pośpiech i niecierpliwość w realizowaniu nawet najprostszych, codziennych czynności. Zwolnij troszkę.

 

Wagi najbardziej lubią podróże w dalekie i egzotyczne kraje. Marzą o dziwnych przygodach i niezwykłych wydarzeniach. Nie straszne im żadne niespodzianki, burze czy grasujące po lasach kleszcze. Wagom jest trudno odpowiednio zaplanować urlop, bo ich zachcianki są bardzo zmienne. Gdy w poniedziałek Waga marzy o morskich kąpielach, już we wtorek chciałaby raczej być wysoko na górskim szczycie. Często obiecują kilku różnym osobom na raz, że na pewno z nimi gdzieś pojadą. Potem okazuje się, że terminy nakładają się na siebie, rezerwacje czekają, a Wagi nie wiedzą jak się ze swych obietnic wyplątać. Rodzina i przyjaciele muszą być bardzo cierpliwi i wyrozumiali.
Waga, którą ktoś zmusił do wyjazdu w miejsce, którego sama nie wybrała, zaczyna narzekać, a nawet może się rozchorować! Wagi bywają tak zgodne i przyjazne, że czasem przez przypadek trafiają tam, gdzie turyści wcale nie powinni przebywać. Jednak wszędzie potrafią zdobyć oddanych przyjaciół i wiernych pomocników. Nie groźni im lokalni przemytnicy i dyktatorzy. Wagom sprzyja w podróży szczęście, co bywa przydatne podczas egzotycznych wojaży w nieznane. Bez trudu znajdują najlepszy hotel i jeszcze okaże się, że akurat wylosowały darmową wycieczkę na loterii. Ich zguby szybko się odnajdują, a samoloty i pociągi wręcz czekają, aż Wagi zdążą się pojawić.

Idealny urlop dla Wagi to czas pełen zabawy i ciekawych rozmów z ciekawymi osobami. Leżenie plackiem na plaży nie bardzo odpowiada Wagom. Wolą czynny wypoczynek, chętnie także uprawiają sporty.
Nie można się przy nich nudzić, bo często zmieniają plany i są stale w ruchu. Wybierają się na wycieczki i biorą udział we wszystkich konkursach, aby tylko poznać nowych przyjaciół. Bawią się, tańczą do rana. Im więcej wrażeń, wycieczek i spostrzeżeń, tym bardziej Wagi czują się wypoczęte i zadowolone bo uwielbiają aktywny wypoczynek.

 

Przed Wagą udany rok. Kłopotów będzie mało, a okazji do świętowania o wiele więcej, niż w poprzednich latach. Nie będziesz leniuchować, bo zajmiesz się porządkowaniem swoich finansów. Saturn i Pluton dadzą ci szansę, aby wszystko uporządkować.

Sprawy sercowe
W kontaktach z ludźmi będziesz w tym roku bardzo ostrożny(a). Zaufasz tylko tym osobom, które dobrze znasz i które nie zawiodły Cię w przeszłości. Wiosną dawne sprawy i związki znów o sobie przypomną. Z miłosnych porażek będziesz chciał wreszcie wyciągnąć wnioski. Zamężne Wagi ze zdwojoną energią zajmą się urządzaniem domu lub ogrodu. Samotne Wagi marzyć będą o wielkiej, romantycznej miłości, ale jednak same nie zrobią tego pierwszego kroku. Latem przyjaciele pomogą Ci nawiązać znajomość, która jesienią, jeśli nie okaże się miłością, to zamieni się w długoletnią, szczerą przyjaźń.

Wagi to osoby subtelne, którym życie mija bez pośpiechu. Wolą kilka razy przemyśleć swoje działania względem partnera, niż popełnić jakiś błąd. Uwielbiają miejsca kameralne, takie jak dobre restauracje, teatry czy ekskluzywne lokale. Są estetami, nie cierpią niechlujstwa. Zwykły brak gustu wystarczy, żeby skutecznie zniechęcić wagę do swojej osoby. Wagi pod każdym względem to urodzeni idealiści, także w sferze uczuć. Miłość i związek musi być namiętny i nieskazitelny. Wagi uwielbiają poezję, szczególnie romantyczną. Panie wagi kochają dostawać kwiaty, a Panowie je dawać. Wagi są szczególnie atrakcyjne w oczach innych znaków zodiaków i dlatego mają powodzenie.

Waga chętnie angażuje się w wakacyjne znajomości, nie zawsze jednak jest w stanie określić, jaki rodzaj relacji łączy ją z poznanymi na wakacjach potencjalnymi partnerami. Waga, jak każdy znak powietrzny, łatwo nawiązuje kontakty i nie unika erotycznej konfrontacji. Na wakacjach bowiem łatwiej Wadze stworzyć związek i dobrać sobie kogoś do pary chociaż na parę tygodni.

Wakacyjne flirty dają Wadze błogie poczucie, że nie musi się decydować na całe życie, żeby z kimś być. Najlepszym miejscem na zapoznanie kogoś są kawiarnie, puby, dyskoteki, koncerty, festyny i artystyczne imprezy. Partner wakacyjnego romansu musi dobrze wyglądać i umieć porozmawiać na kilka różnych tematów. Inaczej bowiem Waga szybko się nim znudzi.

Wagi umieją grać w erotyczne gry. Potrafią zwodzić wielbicieli i nie dadzą się uwieść zaraz na pierwszej randce. Droga do flirtu z Wagą jest bardzo długa, nieraz nigdy nie kończy się sukcesem. Są one bowiem bardzo niezdecydowane, z kim i gdzie chcą przeżyć namiętny flirt czy romans. Jeden kandydat może mieć przecież tyle samo wad, co zalet. A co z pozostałymi adoratorami? Erotyczne życie Wagi nie jest łatwe. Wciąż trzeba się na coś lub raczej na kogoś decydować.

Wagi kochają niedopowiedzenia i trudne do określenia sytuacje męsko-damskie. Są przewrotne, niby już są zachwycone partnerem i głęboko zaangażowane w romans, po czym zupełnie nie mają czasu na spotkanie. Są nieuchwytne i trudno im pogodzić interesy wielu stron. Jakoś chciałyby spotkać się ze wszystkimi na raz. Ale nie jest to możliwe. Wadze trudno jest odmówić. Ucieka się więc do kłamstw i wykrętów, byle by tylko tej drugiej osobie nie było przykro.

Życie zawodowe
W tym roku planety szczególnie Ci będą sprzyjać, jeśli szukasz lepszej posady lub pragniesz komuś zaimponować. Będziesz pracować na wysokich obrotach! Żadna ważna sprawa nie uda się bez ciebie! Dzięki wpływowi Jowisza w okresie od maja do września zostaniesz wybrany do reprezentowania innych, a ludzie będą Ciebie uważnie słuchać i chętnie wypełnią Twoje polecenia. Uwierzysz w swoje siły i dzięki temu dasz sobie radę z trudnościami. Dzięki wsparciu Saturna i Jowisza przekonasz szefa i współpracowników do swoich niezwykłych pomysłów. W tym roku pracuj nad rozwijaniem swojego daru negocjowania i targowania się. O starych urazach zapomnij i żyj według zasady, że każda znajomość może się kiedyś przydać! W pierwszej połowie roku spodziewaj się wiele pośpiechu i zamieszania. Czeka cię też więcej konfliktów z osobami, które zazdroszczą Ci sukcesów i pieniędzy. Nie przejmuj się tym, bowiem Twoja pracowitość zostanie w końcu doceniona. Planeta Jowisz zadba o to, abyś spotkał na swojej drodze ważne dla Ciebie i wpływowe osoby, które gotowe będą Ci bezinteresownie pomóc. Jesienią nie daj się ponieść emocjom, bo możesz stracić dobrego sojusznika! Postaraj się zakończyć wszystkie ważne sprawy do listopada.

Poczujesz jak czasami bardzo potrzebny(a) człowiekowi, który Ci powierzył wcześniej kilka zadań do wykonania. Będziesz się cieszyć bezinteresowną i życzliwą pomocą ze strony Twojego partnera przy rozwiązywaniu nawet małych problemów. Na szczęście zreflektowałeś się w porę i pomoc ze strony Twoich znajomych, przy zrealizowaniu kilku pomysłów będziesz miał zapewnioną. Twój dzień, za sprawą paru niespodziewanych wydarzeń, nabierze blasku. Tylko wydarzeń tych nie zlekceważ i nie przegap. Bardzo o to łatwo w codziennym zabieganiu. Być może wymknie Ci się kilka okazji ubarwienia codzienności ale pocieszające jest, że jedno – bardzo istotne spotkanie – nie ominie Cię w żaden sposób. Nawet jak bardzo byś nie chciał to i tak go nie unikniesz. To będzie naprawdę szczęśliwy znak losu. Zaskoczy Cię z całą pewnością ale nie bój się go, zapewniam, że znak ten niesie w sobie wiele dobrego. Może się wiele zmienić w Twoim życiu.

 

Finanse
Nauczysz się w końcu oszczędzać, bo gotówki będzie więcej, ale nie wszystko będziesz chciał wydać na ubrania i jedzenie. Lokata w banku czy nawet bezpieczny fundusz inwestycyjny zabezpieczą Twoją przyszłość i sprawią, że poczujesz się pewniej. Najlepsze finansowo miesiące to marzec, kwiecień, maj i czerwiec. Od czerwca do listopada zdobędziesz pieniądze na odkładany od dawna remont mieszkania.

 

Charakter Wag

Wagi to osoby o dużym poczuciu piękna. W życiu poszukują harmonii i szczęścia także w partnerskich układach z innymi.

Osoby spod tego znaku są intelektualistami, uwielbiają wielogodzinne dyskusje i dywagacje. Są bardzo towarzyskie i nie znoszą samotności. Mają duży urok osobisty, potrafią porozmawiać na każdy temat i poświęcić sporo uwagi swym rozmówcom. Rzadko zdecydowanie wyrażają swoje opinie i potrzeby. Nie chcą nikogo urazić, w życiu często idą na kompromis. Są koneserami sztuki, umieją o niej pięknie mówić. Znają się na modzie i trendach. Mają wielu przyjaciół ze środowisk artystycznych.

Wagi mają duże poczucie sprawiedliwości. W konfliktach pozostają bezstronne, umieją dostrzec racje obu stron, nawet wtedy, kiedy same zamieszane są w spór. Unikają otwartej walki i konfrontacji, są mistrzami dyplomacji i kompromisu. Wadami osób spod Wagi jest lenistwo i brak zdecydowania. Skłonność do wygód i luksusu może je jednak doprowadzić do ruiny. Są bardzo gadatliwe i roztrzepane. Podejmowanie decyzji zostawiają innym. Nie umieją odmawiać i często padają ofiarą swoich obietnic.

 

Wagi najlepiej znają się na sztuce pięknej i sztuce dyplomacji. Dystynkcja i takt pozwalają wagom sprawować funkcje reprezentacyjne, jak również rozstrzygać spory między pracownikami. Są leniwe, trudno im się zebrać do pracy. Ich wydajność jest uzależniona od samopoczucia i aktualnego nastroju. Dlatego wybierają wolne zawody, które pozwalają im na dużo życiowej swobody. Wedle tradycji zawody dla Wag to: malarz, tancerz, aktor, adwokat, sędzia, marszand, muzyk, kosmetyczka, krawiec, fryzjer, stylista, modelka, dekorator, krytyk literacki.

Wagi najlepiej odpoczywają na łonie natury, z dala od zgiełku i gwaru miasta. Wolny czas spędzają na wystawach, w kinie, filharmonii lub teatrze. Nie pogardzą też dobrą lekturą. Nie lubią wysiłku fizycznego. Ze sportów wybierają spacery, pływanie i taniec, koniecznie w towarzystwie przyjaciół.

W miłości są romantyczne i urokliwe. Są mistrzami nastroju: kolacja przy świecach, czy romantyczny spacer zrobią wrażenie na partnerze. Często jednak nie mogą określić jednoznacznie stanu swoich uczuć. Niezdecydowane późno decydują się na stały związek.
Sławne Wagi:
Cervantes, Giuseppe Verdi, Stanisław Wyspiański, Alfred Nobel, Brigitte Bardot, Lech Wałęsa, Mahatma Gandhi, John Lennon.

 

 

SKORPION (24 X – 22 XI) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: woda
Patron: planeta Pluton

Jakość: stała
Dzień tygodnia: wtorek
Kamień: rubin, granat
Metal: żelazo
Kierunek: południowo-wschodni
Kolor: ciemnoczerwony, granatowy, śliwkowy, lila
Chyba zawsze najlepiej czujemy się w towarzystwie osób bliskich, serdecznych, których kochamy. Nie bardzo chce się nam ruszać w świat, robić cokolwiek a już na pewno najmniej wprowadzać jakiekolwiek zmiany. Taki właśnie czas przyszedł na Ciebie. Nie miej wyrzutów sumienia, że tak naprawdę nic Ci się nie chce robić. Ciesz się atmosferą przyjaźni i miłości bo nie często mamy takie okazje. Gwiazdy wiedzą co robią. Należy Ci się kilka miesięcy odpoczynku od wiecznego biegania. Jeśli dobrze go wykorzystasz, będziesz miał wiele energii, by znowu poruszyć swoją codzienność. Co najważniejsze dla Ciebie w tym roku, to to, że uzbroisz się w cierpliwość, której Ci ostatnio brakowało, a która potrzebna Ci będzie, by odnowić wiele zaniedbanych znajomości i na nowo rozniecić żar przyjaźni. Znowu będziesz miał to, czego Ci brakowało, a mianowicie świadomość, że życie nadal tętni, a Ty jesteś jego pełnym werwy elementem.

Zdrowie i wypoczynek

Drobne dolegliwości, choć sprawiające kłopot, nie będą miały wpływu na ogólny stan Twojego zdrowia. Na szczęście nadchodzą dni, w których będziesz miał okazję do ogromu radości i śmiechu. Poczucie humoru będzie Ci dopisywać i bez większych napięć emocjonalnych zdołasz pokonać dokuczający Ci czasami stan niepewności.

Skorpiony na urlopie zachowują się tak samo, jak w życiu codziennym. Szukają egzotycznych przygód, płomiennych romansów i wypatrują tajemnic. Jak mało kto, wyjazd traktują też jako okazję do poznania ciekawych ludzi i miejsc. Nie trzeba ich więc długo namawiać do wyjazdu.

Skorpiony są bardzo sprawne w pakowaniu się i zbieraniu do wyjazdu. Są zawsze najlepiej poinformowane o rozkładzie samolotów, pociągów i autobusów. Same bowiem wolą sprawdzić i posiąść wszystkie ważne informacje. Bardzo lubią wyjeżdżać z przyjaciółmi, w większym lub mniejszym gronie, bo czują się wtedy pewniej. Lubią też dzielić się z bliskimi osobami spostrzeżeniami i odczuciami doświadczanymi podczas wakacji. Zrobią więc wszystko, aby w ich towarzystwie przyjaciele czuli się dobrze. Nie można jednak wystawiać Skorpiona na próbę cierpliwości. Urażony i wykorzystany, nic nie powie, ale urazę zachowa bardzo długo i znajomość może zakończyć się zaraz po powrocie.

Skorpiony nie wymagają luksusów na wakacjach, chociaż też dobrze się czują w kilku gwiazdkowych hotelach. Jeśli jednak wakacyjna wyprawa wymaga spania w namiocie, bez problemu zniosą każde niedogodności. Tak naprawdę, chodzi im przecież o wypoczynek z dala od codziennych spraw a nie o wygody. Zapominają również o spaniu i jedzeniu, jeżeli mają dużo rzeczy do zwiedzania i obejrzenia.

Skorpiony najlepiej lubią pobyt nad wodą – obojętnie czy będzie to jezioro, morze czy rzeka. Lubią też zwiedzać stare zamki, skanseny, wiekowe miasteczka, zabytkowe katedry. Poszukiwanie tajemnic historii jest dla nich równie pasjonujące, co wycieczka w góry. Jeżeli znajdą się w egzotycznych krajach, będą chciały zaliczyć wszystkie niebezpieczne atrakcje – wyprawę na pustynię, zejście do groty czy przejście przez dżunglę. Im więcej niebezpieczeństw, tym bardziej zafascynowany jest Skorpion.

 

W 2011 roku zrobisz postanowienie by żyć mądrzej i lepiej. Będziesz patrzeć bardziej krytycznie na to, co Cię otacza i energicznie zabierzesz się za realizację własnych planów i marzeń. W pracy będzie Ci się wiodło o wiele lepiej niż w poprzednich latach, a w miłości wreszcie czeka cię więcej powodzenia i spokoju.

Sprawy sercowe
Dzięki wpływowi Wenus i Neptuna poczujesz, że dla miłości warto jest żyć. Zaczniesz cieszyć się spełnioną miłości i docenisz uroki domowego życia. Na początku roku Jowisz obdarzy cię urodą i atrakcyjnością. Jeśli jesteś sam, masz szansę spotkać kogoś, z kim spędzisz wiele wartościowych chwil. Latem nie uda Ci się tak łatwo wplątać w miłosne flirty i intrygi. Zaczniesz doceniać stabilizację w związkach. Jesienią będziesz wolał się zaprzyjaźnić niż wplątać w nowy, skomplikowany romans. Od czerwca dobry czas na poważne miłosne decyzje. Nie bój się mówić o swoich uczuciach.

Skorpiony bardzo angażują się w związki i jeszcze bardziej przeżywają rozstania ze swoimi partnerami. Nawet najkrótsza rozłąka ze swoim partnerem potrafi wprawić je w zły nastrój. Seksapil skorpionów to atut, dzięki któremu potrafią zdobyć niemal każdego partnera. Ogromna atrakcyjność skorpionów sprawia, iż mają one duży wybór, jeśli chodzi o swoich partnerów. Do tego wszystkiego dochodzi nieodłączny wątek tajemniczości, który tak podnieca osoby spod tego znaku. Tajemniczy partner to łakomy kąsek dla skorpionów. Niechętnie mówią o uczuciach, jest to jedna z najintymniejszych sfer osób urodzonych pod tym znakiem. Zazdrość jest ich pięta achillesową , nawet najmniejszy powód może przerodzić się w otwarty konflikt.

Skorpion uwielbia letnie romanse. Jeszcze przed wyjazdem planuje listę podbojów i nie spocznie, dopóki jej potem nie zrealizuje. Wakacje są dla Skorpiona kolejną okazją, do zaprezentowania się jako niezrównany i wytrwały w erotycznych bojach kochanek. Dlatego wyjazd bez romansu jest dla Skorpiona wyjazdem straconym, a na pewno nieudanym.

Skorpion jest w stanie wypatrzyć interesującą osobę płci przeciwnej o każdej porze dnia i nocy oraz w każdym miejscu wakacyjnego wypoczynku. Jego wzrok wypatrzy tę osobę, która ma najbardziej powabne i namiętne ruchy i najbardziej tajemniczy wyraz twarzy. Wszędzie, na plaży, na spływie kajakowym, w zagranicznym kurorcie czy w górach, Skorpion da sobie radę i na pewno wypatrzy sobie kogoś, z kim mógłby nawiązać namiętny wakacyjny romans. Im więcej przeszkód i trudności w zdobyciu wakacyjnego partnera, tym bardziej go to podnieca. Powinien jednak nie zwlekać za długo, ponieważ urlop czy wakacyjny wyjazd nie trwa wiecznie. Skorpiony nie mogą żyć bez seksu. Ta prawda jest stara jak świat i wcale nie przesadzona. Skorpiony jeśli nie uwodzą lub same nie są przez kogoś kuszone, marnieją i tracą wrodzoną werwę i energię. Dlatego doprowadziły sztukę uwodzenia i romansowania do perfekcji.

Magnetyzm Skorpiona jest tak wielki, że nikt nie jest w stanie mu się oprzeć. Pani Skorpion marzy o tajemniczym mężczyźnie o okrytej zasłoną milczenia biografii, który nocą zakradać się będzie do jej sypialni. Pan Skorpion pragnął będzie kobiety o seksownych kształtach, z dużym biustem i wielkim temperamentem.

Wszystko, co robi Skorpion, przniknięte jest seksem. Pani Skorpion uwodzi kocim chodem i seksownymi dekoltami, a pan Skorpion fascynuje namiętnym spojrzeniem swoich romantycznych oczu. Nawet w wydawało by się erotycznie obojętnych sytuacjach, takich jak zebranie w pracy czy wizyta w skarbówce, Skorpion nie porzuca myśli o zmysłowych przygodach. Przeszywa wzrokiem każdą napotkaną osobę próbując zarzucić na nią swoje erotyczne sidła.

 

Skorpiony w miłości pragną zatracić się bez reszty i dotrzeć do granic odczuwania. Są wyjątkowo namiętne i uwodzicielskie. Znają swoje możliwości i potrafią umiejętnie korzystać ze swego wdzięku. Często angażują się w wiele związków zanim spotkają miłość idealną, o jakiej marzą. Zakochane Skorpiony gotowe są poświęcić wszystko dla ukochanej osoby i bronić jej zawsze i wszędzie, choćby przed całym światem. Są bardzo zazdrosne, a czasem urządzają sceny aby poznać uczucia partnera. Wymagają pełnej uwagi i zaangażowania, a romanse na bez całkowitego zaangażowania drugiej stronie nie interesują rasowych przedstawicieli tego znaku.

Życie zawodowe
Nie musisz w tym roku się martwić o swoje sprawy zawodowe, bowiem planety dadzą Ci wreszcie chwilę wytchnienia od ciągłych zmian i ryzykownych interesów. Na wiosnę będziesz w spokoju zajmować się tym, co najważniejsze, a pieniędzy w Twoim portfelu wreszcie przybędzie. Od czerwca korzystna opozycja planety Jowisz będzie pomagać Ci w karierze. Będziesz też częściej uczestniczyć w szkoleniach i wyjazdach, które dadzą Ci więcej możliwości i nowe umiejętności. Okaże się, że masz więcej sił i zapału, aby wykorzystać swoje zdolności. Od lutego do czerwca myśl intensywnie o swoich życiowych planach i marzeniach na przyszłość. Plany, na jakie wtedy wpadniesz i projekty, jakie zaczniesz realizować okażą się bardzo pomyślne. W miesiącach letnich zostaniesz doceniony nawet przez te osoby, które w poprzednich latach miały do Ciebie zastrzeżenia. Listopad i grudzień to czas Twojego zawodowego triumfu.

Początek roku, to okres lenistwa w gronie bliskich, czas bezpieczeństwa, spokoju i odpoczynku. W gwiazdach widać nadchodzące ożywienie w tak bardzo frapujących Cię sprawach. Jeszcze najedzie taki czas, że nie będziesz wiedział „w co włożyć ręce”. Kiedy świat ruszy ostro do przodu, a zdarzenia będą wyprzedzały Twoje myśli, wspomnisz z rozrzewnieniem pierwsze tygodnie roku, kiedy nic się nie działo. Do marca nie podejmuj jakichkolwiek ważnych decyzji. Poczekaj jeszcze trochę. Wiele spraw w bardzo szybkim tempie ułoży się przed Tobą, a miłym zajęciem będzie wybór spośród zdarzeń takich, które naprawdę mają dla Ciebie wartość.

 

Idealne dla Skorpionów zawody związane być powinny z dużymi emocjami. Policjanci, tajni agenci, psychiatry powinni wykazywać cechy tego Znaku. Skorpiony są też wspaniałymi lekarzami, spotkać je można w biurach maklerskich i wszędzie tam, gdzie wzmagane są nerwy ze stali i cierpliwość. Ich organizmy mają zdolność do bardzo szybkiej regeneracji, czym zadziwiają innych.

 

Finanse
Będziesz troszkę narzekać na brak gotówki. Nie przejmuj się tym, jak zawsze pieniędzy mogło by być więcej. Tym razem nie będą Ci one potrzebne w nadmiarze. Uda ci się bowiem wywiązać z zaległości i zobowiązań, wreszcie staniesz na nogi. Jowisz w opozycji do Twojego Słońca zapewni Ci nowe źródła finansów. Ktoś, kto poprosi Cię o pomoc, hojnie Cię za to wynagrodzi. Okres od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu sprzyjać będzie zyskom: uda Ci się spłacić długi lub wywalczyć podwyżkę. Dodatkowe pieniądze zyskasz dzięki pomocy przyjaciół. Ignoruj plotki, słuchaj intuicji. Zanim coś kupisz, sprawdź dobrze umowę i poszukaj podchwytliwych haczyków, wad czy usterek. Neptun może zmylić Twoją finansową czujność!

 

Charakter Skorpiona

Skorpiony to osoby odważne i skryte. Dzięki cierpliwości i wielkiej sile psychicznej z łatwością osiągają swoje cele. Olbrzymie zasoby cierpliwości pozwalają Skorpionom czekać nawet latami na realizację pragnień. Marzenia ich nigdy nie są przeciętne. Skorpiony cenią luksus, znają wartość pieniądza. Pociągają je tajemnice i ukryte sprawy. Szybko się uczą, a czasem bez skrupułów wykorzystują słabości innych.

Zła sława, jaką cieszą się Skorpiony wynika z faktu, że z trudem zapominają o doświadczonych krzywdach. Cecha ta nie pozwala im łatwo zaufać i sprawia, że niechętnie zwierzają się ze swoich sekretów. Życie nie szczędzi im trudnych sytuacji i ciężkich przeżyć, nie mają więc Skorpiony żadnych złudzeń. Swoich potencjalnych wrogów atakują pierwsze, także po to aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Dążą zawsze do poznania prawdy o ludzkiej naturze i ujawniać prawdziwe motywy poczynań. Ciemna strona duszy niebezpiecznie je fascynuje. Mają ostre, a czasami nieco makabryczne poczucie humoru. Tkliwe historie wywołują u nich skłonność do żartów.
Sławne Skorpiony:

Pablo Picasso, Erazm z Rotterdamu, Stefan Żeromski, Maria Skłodowska, Emilia Plater, Margaret Thatcher.

 

STRZELEC (23 XI – 21 XII) Horoskop na 2011 rok

Żywioł: ogień
Patron: planeta Jowisz

Jakość: zmienna
Dzień tygodnia: czwartek
Kamień: szafir, szmaragd, opal
Metal: cyna
Kierunek: południowo-zachodni
Kolor: purpura, niebieski, granatowy

 

Układ planet  w tym roku dla Ciebie utworzył wyjątkową mozaikę. Energia tego układu sprawi, że w wielu Twoich domowych sprawach może dojść do zaskakujących, choć korzystnych zmian. Ogarnie Cię optymistyczny nastrój i nie pozwolisz, aby cokolwiek popsuło Ci humor. Takie pogodne i pełne jasności spojrzenie, pozwoli Ci na swobodne wyłapanie rzeczy, które pozwolą na rozwinięcie skrzydeł. Masz szansę na duchowy wzlot, powyżej granic własnej wyobraźni. Masz szansę poznać nowy smak uczuć, których jeszcze nie doznałeś. Taki lot do wnętrza samego siebie bardzo Ci się przyda. Pozwoli z zupełnie innej strony popatrzeć na otaczających Cię ludzi, ich emocje i nastroje.

 

To dobry rok na porządki, podsumowania i ważne decyzje, które dotyczą spraw rozpoczętych w poprzednich latach. Będziesz zdecydowany pozbyć się tego, co już Ci nie jest potrzebne. W pierwszej połowie roku Jowisz, Twój patron, otoczy Cię swoją opieką i da Ci odwagę do realizowania ryzykownych, ale opłacalnych planów.

Zdrowie i wypoczynek

Twoje, tak czasami doskwierające Ci dolegliwości, zaczną mijać. Bądź tylko konsekwentny w walce z nimi i to naturalnymi sposobami. Znajdziesz w sobie tyle siły, by zdobyć się na systematyczność. To pozwoli Ci nie tylko na  uporanie się z dolegliwościami ale przywróci Ci wiarę w siebie i ogólny spokój, którego tak często Ci brak. Koniec z tym. Nie daj się tylko otumanić lekarzom, którzy będą Ci się starali wmówić chorobę, której nie masz. Musisz sam poszukać w Internecie remedium na to, co Ci dolega.

Strzelce uwielbiają podróżować, każdą wolną chwilę spędzają na wyjazdach. Mogą wyjeżdżać o każdej porze roku. Lubią szczególnie podróże do dalekich i egzotycznych krajów. Niewiele im potrzeba, aby wyruszyć w nieznane. Wystarczy jeden telefon czy e-mail, żeby spakowały niewielką walizkę czy plecak i pognały w nieznane. Często nawet zapominają poinformować rodzinę czy znajomych o decyzji wyjazdu. W chwili, kiedy wyjdą z domu, wsiądą w samochód, pociąg czy samolot, zapominają już o codziennym życiu i obowiązkach. Przestawiają się na zupełnie inny tok myślenia, zaczynają mówić kilkoma językami na raz. Nie mają żadnego problemu z porozumiewaniem się z cudzoziemcami, nawet jeśli będzie to język migowy.

Strzelce umieją bawić się i odpoczywać w każdym miejscu, w jakim się znajdą, choć zazwyczaj preferują obce kraje. Nie lubią siedzieć bezczynnie, w jednym miejscu ciągle z tymi samymi ludźmi. Najbardziej lubią czynny wypoczynek – uprawiają ekstremalne sporty, takiej jak paralotnia, narty wodne, surfing czy wspinanie skałkowe.

Jeśli jednak pogoda nie dopisze, bardzo się tym nie martwią i nie wracają zaraz do domu. Umieją sobie i innym tak zorganizować rozrywkę, że nikt nie zauważy nawet strug deszczu za oknem. Rzadko narzekają na warunki zakwaterowania, choć przeważnie mają szczęście do dobrych miejsc i ludzi. Jako towarzysze wakacyjnych przygód Strzelce są niezastąpione. Zawsze znajdą wiele ciekawych miejsc, poznają wyjątkowych ludzi i dowiedzą się niesamowitych historii. Ludzie wpływowi, zamożni i wykształceni chętnie udzielają Strzelcom pomocy na wakacjach, ponieważ lubią ich optymizm i pogodę ducha. Strzelce wyjdą cało z każdej opresji czy nieprzyjemnej sytuacji. Jeśli dostaną inny pokój niż zarezerwowały, to będzie on miał jeszcze lepszy standard. Również na stołówce dostaną lepsze posiłki, a przewodnicy zdradzą im miejsca, których nie odwiedzają zwykli turyści. Po wykorzystanym urlopie niechętnie wracają do domu. Robią mnóstwo zdjęć, aby po powrocie móc wspominać wakacyjne przygody.

 

Sprawy sercowe
Sprawy uczuciowe wymagać będą dużej cierpliwości i uwagi. Przestań być wciąż niezdecydowany i podejmij wreszcie poważną partnerską decyzję o wspólnym zamieszkaniu, o kupnie domu lub o ślubie. Poznaj lepiej rodziców partnera  lub pogódź się z teściami. W ten sposób możesz się dowiedzieć więcej o osobie, którą kochasz. Jeśli jesteś samotny, to nie omijaj w tym roku karnawałowych przyjęć i prywatek. Czas sprzyja zawieraniu romantycznych znajomości. Jeżeli już kogoś masz, daj mu jeszcze jedną szansę, aby pokazał, jak bardzo mu na tobie zależy. Wiosną nadarzy się wiele okazji, aby rozwinąć romans lub pogłębić istniejące już uczucie. Planeta Mars sprawi, że nie będziesz w czerwcu już taki ugodowy. Pod koniec roku zatęsknisz natomiast za wygodą i spokojem. W grudniu poważna rozmowa z partnerem wiele ci wyjaśni i sprawi, że przestaniesz się niepotrzebnie martwić.

 

Ogromna siła i serce strzelców sprawia, iż potrafią się wdać w niejedną przygodę miłosną. Nie jest to ciekawość czy chęć nowych doznań, a niezwykła kochliwość osób spod tego znaku. Strzelce są wyzwolone, nie lubią gdy ktoś je ogranicza, wymagając tym samym wielkiego zaufania, przez co związek ze strzelcem nie należy do łatwych. Do tego wszystkiego nie są stabilnymi partnerami, lubią zmiany. Strzelcy to typowi intelektualiści. Do ich serca można trafić interesującą rozmową, ciekawymi doznaniami. Osoby spod znaku Strzelca są bardzo odporne na przeciwności losu, można wręcz powiedzieć że lubią wyzwania i potrafią im stawiać czoła. To wszystko sprawia, że nuda jest tym czego znieść nie potrafią i często skłaniają się do dziwnych decyzji. Strzelec to znak, pod którym rodzą się typowi materialiści, ale nie w złym znaczeniu tego słowa. Przywiązują wagę do dóbr materialnych, przez co nie wiążą się z osobami o znacznie niższej lub wyższej pozycji majątkowej. Wolność i przygoda to to, co Strzelce kochają najbardziej.

Strzelec chętnie korzysta z wakacyjnych wyjazdów, aby powiększyć grono swoich sercowych zdobyczy. Ledwie spakuje walizki czy plecak, a już koło niego pojawiają się atrakcyjne osoby płci przeciwnej. Strzelec jest zawsze duszą każdego towarzystwa, wzbudza podziw, zainteresowanie i rozbawia wszystkich naokoło. Bez trudu więc znajduje osobę, z którą spędzić może letni wypoczynek.

Najłatwiej jest uwieść Strzelca tam, gdzie jest dużo ludzi, zabawa i tłok. Wtedy jest on w swoim żywiole. Na wakacjach chętnie też poznaje ludzi podczas uprawiania sportów, na spływach, rejsach, wycieczkach rowerowych i konnych czy na kursie wspinaczkowym. Ten, kto podziwia Strzelca, zachwyca się jego umiejętnościami lub sprawia wrażenie osoby, która chce się wiele od niego nauczyć, zyska duże zainteresowanie Strzelca. Partner wakacyjnego romansu powinien lubić długie dyskusje do białego rana na życiowe, socjologiczn i filozoficzne tematy. Na pewno jednak będzie musiał nauczyć się słuchać, ponieważ Strzelce zawsze mają więcej do powiedzenia niż inni.

Strzelce podchodzą do seksu z radością i wielkim entuzjazmem. Można nawet powiedzieć, że erotyka jest ich ulubionym hobby, o którym godzinami potrafią rozmawiać z przyjaciółmi i poświęcać mu wiele czasu. Strzelce chciałyby z każdym przeżyć intymne sam na sam, uważają bowiem, że nic tak dobrze nie zrobi partnerowi, jak seks w ich wydaniu.

Trudno oprzeć się zalotom Strzelca. Jest bowiem wesoły, sympatyczny i uczuciowy. Do tego obsypuje prezentami i nie szczędzi środków, żeby zbudować romantyczny nastrój. Nie można się dziwić czy oburzać, jeśli usłyszy się od Strzelca niedwuznaczną i wyrażoną wprost propozycję już po pięciu minutach znajomości. Jedno jest pewne – na pewno nie będzie nudno czy mało seksownie.

 

 

Życie zawodowe
Nie odkładaj na później ważnych rzeczy. Zdobywaj nowe umiejętności, poznawaj wpływowe osoby, a przede wszystkim mocniej uwierz w swoje umiejętności. Już w lutym i marcu Twoje pomysły zostaną docenione, a praca zaowocuje nieoczekiwanymi zyskami. Latem szybko uporasz się z kłopotami. Sprzyja ci wtedy szczęście w sprawach, które związane są z bankami, sądami i urzędami. Druga połowa roku okaże się bardziej pracowita. Sprawy rozpoczęte w ubiegłych latach zostaną poddanie próbie. W listopadzie i grudniu bądź otwarty na zmiany, a w razie potrzeby nie wahaj się szybko zmienić swojej taktyki.

Nie ruszaj od razu z kopyta do załatwiania wszystkich zaległych problemów, o których sobie nagle przypomniałeś, bo nie uda Ci się niczego zrobić spokojnie, dokładnie i porządnie. Ruszaj zatem powoli ale uparcie przyj do przodu. Nie oczekuj na szybkie efekty. Poukładaj i usystematyzuj swoją pracę. Nie rzucaj się na wszystko na raz. Czas będzie grał na Twoją korzyść – zaufaj mi. Takie przeskakiwanie z jednej sprawy na drugą wprawdzie zajmuje czas i sprawia ,że dzień przechodzi błyskawicznie ale nie da Ci efektów, jakie będziesz mógł mieć, robiąc wszystko systematycznie i we właściwej kolejności. Jeśli ułożysz sobie w głowie wyraźny plan, wszystko pójdzie jak z płatka.

 

Finanse
W pierwszej połowie roku będziesz miał okazję zarobić więcej pieniędzy, które zainwestujesz w dobry interes. Jesień nie sprzyja braniu kredytów i pożyczek, a raczej oszczędzaniu i planowaniu wydatków. Również Twoje hobby może okazać się dochodową dziedziną. Najlepsze miesiące, aby spieniężyć to, co już umiesz lub korzystnie sprzedać to, co już nie jest Ci potrzebne to kwiecień, maj i grudzień.

 

Zodiakalne Strzelce to osoby o szerokich horyzontach myślowych, angażujące się całym sobą w każdą przygodę, jaka im się przydarzy. Osoby spod Strzelce to urodzeni szczęściarze. Są ciągle w ruchu, kochają wolność i niezależność. Zmierzają prosto do celu i nic nie odwiedzie ich z raz obranej drogi. Swoje opinie wyrażają bez ogródek, są szczere aż do bólu. Są wścibskie, w życiu powinny uczyć się taktu i dyplomacji. Niebezpiecznie jest powierzać im sekrety, bowiem podzielą się cudzymi kłopotami z innymi. W życiu szukają przygód. Mają duże poczucie sprawiedliwości, zawsze staną w obronie słabszych. Fascynują ich sprawy duchowe, zgłębiają systemy religijne i mistyczne różnych kultur. Mają skłonność do filozofowania i budowania własnych wyobrażeń wyjaśniających istotę świata.

Charakter Strzelca
Strzelce są lekkomyślne, nie zawsze dotrzymują obietnic. Są hojne, zazwyczaj jednak wydają zbyt wiele. Dla dobrej zabawy zrobią wszystko. W pracy Strzelce są kreatywne i niekonwencjonalne, potrzebują dużo swobody i nie mogą się nudzić. Najlepiej czują się w zawodach związanych z podróżami i przemieszczaniem się. Są poliglotami, pracują więc jako nauczyciele języków obcych lub w piloci wycieczek. Nieustannie się dokształcają, są więc dobrymi nauczycielami, często wybierają karierę akademicką. Jako że zgłębiają zagadnienia religijne, zostają nieraz duchownymi i kaznodziejami. Zawody dla Strzelca: filozof, podróżnik, polityk, prawnik, duchowny, instruktor samochodowy, misjonarz.

Strzelce lubią odpoczywać w ruchu. Wolą przemieszczać się z miejsca na miejsce niż zostać gdzieś na dłużej. Są urodzonymi podróżnikami, pociągają ich dalekie kraje i obce kultury. Ze sportów Strzelce lubią rajdy oraz wyścigi samochodowe i motocyklowe, jak również jazdę konną i strzelanie.

Strzelce zakochują się od pierwszego wejrzenia i natychmiast zaczynają adorować obiekt uczuć. Są śmiali i uwielbiają flirtować, nawet gdy są już w stałym związku. Seks jest dla nich sposobem wyrażania sympatii i uczuć, lubią śmiałe eksperymenty w tej dziedzinie. Na małżeństwo decydują się późno. Wolą przygody i pogonie za nowym flirtem. Strzelce gwarantują parterom życie wesołe i pełne niespodzianek.

Sławne Strzelce:
Horacy, Charles de Gaulle, Fryderyk Engels, Winston Churchill, Józef Piłsudski, Frank Sinatra.

 

 

 

 

KOZIOROŻEC (22 XII – 20 I) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: ziemia
Patron: planeta Saturn
Jakość: kardynalna
Dzień tygodnia: sobota
Kamień: onyks, chalcedon
Metal: ołów
Kierunek: południe
Kolor: czarny, indygo

 

Układ planet w tym roku dla Ciebie utworzył wyjątkową mozaikę. Energia tego układu sprawi, że w wielu Twoich domowych sprawach może dojść do zaskakujących, choć ogólnie rzecz biorąc, korzystnych zmian. Ogarnie Cię optymistyczny nastrój i nie pozwolisz, aby cokolwiek popsuło Ci humor. Takie pogodne i jasne spojrzenie, pozwoli Ci na swobodne wyłapanie, pośród różnych spraw, rzeczy, które pozwolą na rozwinięcie skrzydeł. Masz szansę na duchowy lot, poza granice własnej wyobraźni. Masz szansę poznać nowy smak uczuć, które zdawały Ci się znane a przecież okaże się , że mają jeszcze tysiące nie odkrytych przez Ciebie barw. Taki lot do wnętrza samego siebie bardzo Ci się przyda. Pozwoli z zupełnie innej strony popatrzeć na otaczających Cię ludzi, ich emocje i nastroje.

 

Zdrowie i wypoczynek

Twoje dolegliwości, zaczną mijać. Bądź tylko konsekwentny w walce z nimi. Znajdziesz w sobie tyle siły, by zdobyć się na systematyczność. To pozwoli Ci nie tylko na  uporanie się z dolegliwościami, ale przywróci Ci wiarę w siebie i ogólny spokój, którego tak często Ci brak. Koniec z tym. Uważaj tylko na lekarzy, bo większość z nich będzie stawiać mylne diagnozy. Poszukaj w Internecie źródła choroby i polecz się metodami naturalnymi.

Koziorożce czasem zupełnie niepotrzebnie udają, że są zbudowane ze stali i wcale nie muszą odpoczywać. Poświęcają się dla dobra firmy, biorą wolne w listopadzie, a potem tego żałują, że nie wykorzystali w lecie. W skrytości ducha marzą jednak o urlopie w pięknym i ciepłym miejscu, pełnym atrakcyjnych osób i nieskrępowanej wolności.

Decyzja o wyjeździe nie jest jednak dla Koziorożca prosta. Często przytrafiają im się podczas wyjazdów przedziwne zbiegi okoliczności. Trafiają nie w to miejsce, w które zamierzały lub w ostatniej chwili przez czyjeś zaniedbanie muszą zmienić cały swój plan. Jednak Koziorożce są uparte i nie poddają się tak łatwo przeciwnościom losu. Dzięki temu udaje im się w końcu wyjechać, choćby nawet bez paszportu lub połowy bagażu i zwykle się tym nie przejmą.

 

Bądź odważny i pewny siebie, bo planety bardzo Ci sprzyjają. Dostrzeżesz szansę wyjścia ze starych kłopotów, a Twoje nowe pomysły będą się wszystkim podobać. Jowisz doda Ci sił, a Uran pomoże w spełnianiu nawet najskrytszych marzeń.

Sprawy sercowe
Nie zabraknie ci wielbicieli. Twój urok osobisty i dobry nastrój sprawi, że każdy będzie się czuł swobodnie w Twoim towarzystwie. Wielu znajomych prosić Cię będzie o radę i pomoc w różnych delikatnych sprawach. Masz szansę doradzić w miłosnych związkach przyjaciół, a nawet wyswatać udaną parę. W tym roku niektóre plotki lub decyzje partnera mogą Cię zaskoczyć. Nie osądzaj go pochopnie! Być może pewnej osobie zacznie zależeć na tym, abyście nie żyli w zgodzie. W lipcu i sierpniu zdaj się na swoją miłosną intuicję, dzięki czemu zaskoczysz partnera niejednym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Jeśli jesteś samotny, to czeka Cię w wakacje więcej okazji do flirtów i romansów. Być może wśród nowych znajomych będzie ktoś, z kim zwiążesz się na dłużej. Jesień przyniesie uspokojenie uczuć i poczucie, że ktoś cię naprawdę kocha.

Koziorożec to tradycjonalista, który ceni prostotę. Woli, gdy sprawy jawią mu się w czarno-białych barwach, dlatego wszystko, co wiąże się z jego życiem uczuciowym, i nie tylko, musi być jasne i klarowne. Zarówno jego uczucia, jak i podejście do całego życia, daje Koziorożcom pewne poczucie spokoju, który tak bardzo cenią. Proste podejście Koziorożców sprawia, że zamiast podczas romantycznej kolacji, zbliżać się krok po kroku do serca swojego partnera, woli przypuścić atak, który często kończy się powodzeniem. Przy tym wszystkim Koziorożce to osoby o niezwykłych manierach, które często pozwalają im na tak bezpośrednie zachowania. Wolne związki są czymś, co Koziorożce skreślają na wstępie i czego zaakceptować nie potrafią. Ich decyzje są przemyślane, przez co na sakramentalne „tak” trzeba czekać długo.

Koziorożce są nieufnie nastawione do wakacyjnych romansów i znajomości. Najchętniej wyjeżdżają na urlop w towarzystwie sprawdzonej paczki znajomych i przyjaciół. Są z natury nieufne i nieśmiałe, trudno więc im szybko nawiązać bliski kontakt z kimś zupełnie nieznanym. Wakacyjny romans to jednak marzenie Koziorożca, które rzadko zostaje spełnione.

Koziorożec musi kogoś choć odrobinę znać, żeby się do niego zbliżyć. Wakacyjną znajomość trudno testować latami, Koziorożec musi więc szybko podejmować decyzję, jeśli chce przeżyć miłość na wakacjach. Sam długo przymierza się do zaczepienia upatrzonej osoby. Trzeba go więc chociaż trochę ośmielić. Propozycja wspólnej wędrówki górskiej, wspinaczki skałkowej czy rejsu na pewno poskutkuje. Trzeba jednak czasu, żeby Koziorożec się otworzył przed wakacyjnym partnerem. Nie należy zmuszać go do miłosnych wynurzeń czy zbyt bezpośrednich zachowań. Koziorożec nie lubi też obnosić się ze swoimi uczuciami. W towarzystwie nie będzie więc lubił wspólnych uścisków, pocałunków czy opowieści, „jak to jest nam dobrze razem”. Im więcej dyskrecji, tym lepiej dla obojga. Nie są tak oziębłe i zdystansowane, jak się powszechnie sądzi. Przeżywają w głębi serca każdą męsko-damską znajomość, nawet tę przelotną. Ich przysłowiowa samotność to tylko przykrywka dla potajemnych romansów i poważnych związków na kocią łapę. Bo mimo że Koziorożce przywiązują wielką wagę do obyczajów i społecznych norm, to do ślubnego ołtarza bardzo trudno je zaciągnąć.

Koziorożce traktują związki partnerskie bardzo poważnie. Nie od razu decydują się na regularne spotkania, nie mówiąc już o seksie. Na Koziorożca trzeba trochę poczekać. Ale warto! Jeśli się już zdecyduje i oswoi – pokaże, na co go stać.

Panu Koziorożcowi podobają się kobiety zadbane i eleganckie, z odpowiednią pozycją społeczną i bagażem doświadczeń. Pani Koziorożec lubi mężczyzn starszych od siebie, zadbanych, bogatych i na wysokich stanowiskach. Koziorożce nieraz po prostu zakochują się w swoich szefach lub podwładnych, bo właśnie w pracy spędzają większość swojego czasu. Są na tyle zaradne i praktyczne, że zorganizują sobie kogoś, do kogo choćby od czasu do czasu mogłyby się przytulić.

 

Życie zawodowe
Pluton sprawi, że zaczną nudzić Cię zwyczajne obowiązki i rozmowy na wciąż te same tematy. Będziesz potrzebował czegoś zupełnie nowego i ciekawszego. Zainteresujesz się nową dziedziną wiedzy, a nawet na ochotnika zgłosisz do udziału w szkoleniu czy kursie, o którym wcześniej nawet nie myślałeś. Bądź odważny i nie wstydź się uczyć i o wszystko pytać. Stare przyjaźnie bardzo się w tym roku przydadzą. Nie bagatelizuj żadnej informacji, nawet plotki, dzięki nim zarobisz fortunę. Krótkie podróże, a nawet przeprowadzki, dostarczą Ci wielu wrażeń i będą sprzyjały interesom. Kwadratura Jowisza pomaga Ci w pierwszej połowie roku. Późną wiosną i latem szukaj dobrej posady i zapisz się na ciekawe kursy. Wtedy też wiele zyskasz dzięki życzliwemu wsparciu ważnych osób. W drugiej połowie roku spotkasz na swojej drodze kogoś, kto doda Ci odwagi i zainspiruje do pozytywnych zmian. Jesień sprzyja zakładaniu własnego biznesu lub pracy za granicą.

Nie ruszaj od razu z kopyta do załatwiania wszystkich zaległych problemów, o których sobie nagle przypomniałeś, bo nie uda Ci się niczego zrobić spokojnie, dokładnie i porządnie. Ruszaj więc powoli ale uparcie przyj do przodu. Nie oczekuj szybkich efektów. Poukładaj i usystematyzuj swoją pracę. Nie rzucaj się na wszystko na raz. Czas będzie po Twojej stronie. Takie przeskakiwanie z jednej sprawy na drugą wprawdzie zajmuje czas i sprawia, że dzień przechodzi jak błyskawica ale nie da Ci takich efektów, jakie będziesz mógł mieć, robiąc wszystko systematycznie i w kolejności. Jeśli ułożysz sobie w głowie wyraźny plan, wszystko pójdzie po Twojej myśli.

 

Finanse
Inwestuj, ryzykuj, nawet na giełdzie. Pieniądze będą magicznie znajdować się w Twojej kieszeni zawsze, kiedy będziesz ich potrzebować. Największe szanse na wygraną i dodatkowe wpływy masz od czerwca do grudnia. Koziorożce to osoby ambitne i wytrwałe. Dzięki własnej pracy i stanowczości osiągają w życiu sukces.

Charakter Koziorożca
Koziorożce to osoby poważne i sympatyczne. Ich obietnicom można zaufać, nigdy nie rzucają słów na wiatr. Trudno namówić je na ryzykowne przedsięwzięcia i eskapady, potrafią realnie ocenić możliwości i dobrze zaplanować swoje działania.

Koziorożce na ogół są nieco poważniejsze od swoich rówieśników choć wydają się być wesołe i lubiące humor. Chętnie przyjaźnią się z osobami starszymi od siebie. Wewnętrzna powaga sprawia, że ludzie chętnie powierzają im odpowiedzialność. Słowo odpowiedzialność towarzyszy im często od najmłodszych lat życia, a wiele przyjemności zarezerwowanych dla młodzieży zwyczajnie je omija z powodu ważniejszych zadań.

 

Koziorożce zdają sobie sprawę z trudności, jakie ich spotykają w życiu i zawczasu się do nich przygotowują. Chętnie się uczą i mają talent w kierunku przedmiotów ścisłych. Interesują je tylko poważne sprawy, jednak jeśli już odnajdą swoje przeznaczenie poświęcają się mu bez reszty. Artyści spod tego Znaku pozostawiają po sobie dzieła niezwykłe i ponadczasowe. Najlepiej wiedzie się Koziorożcom w zawodach związanych z pieniędzmi i ziemią. Znają wartość czasu i potrafią niezwykle trafnie wycenić pracę. Mają poczucie sprawiedliwości, nie ulegają powierzchownym sentymentom. Są doskonałymi rachmistrzami, księgowymi, planistami. Potrafią wytrwale pracować i wyczekiwać na sukces. Zwykle udaje im się zgromadzić pokaźny majątek dzięki systematyczności i wytrwałej pracy.

W miłości są powściągliwe i szczere, nie tolerują udawania i drobnych kłamstewek. Wielkie namiętności pozornie nie wzruszają Koziorożców, z trudem mówią o swoich uczuciach. Czekają na miłość idealną i osobę, która w pełni zaakceptuje ich poważną duszę. Często największa miłość spotyka je dopiero po trzydziestce, a wcześniejsza młodość obfituje w kompleksy.

Prawdziwość i szczerość uczuć są dla Koziorożców najważniejsze, urodę czy bogactwo stawiają na drugim miejscu. Cenią sobie partnerstwo i wspólnotę zainteresowań. Lubią porządek w domu, a wszelkie przejawy ekscentryzmu dziwią je i niepokoją. Są wierne, choć czasami nieco apodyktyczne. W głębi duszy są tradycjonalistami, szanują rodzinne i religijne tradycje.

Sławni Koziorożce:
Isaak Newton, Adam Mickiewicz, Paule Cezanne, Marlena Dietrich, Mieczysława Ćwiklińska.

 

 

 

WODNIK (21 I – 19 II) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: powietrze
Patron: planeta Uran

Jakość: stała
Dzień tygodnia: piątek i sobota
Kamień: akwamaryn, nefryt
Metal: ołów
Kierunek: południowo-wschodni
Kolor: fiolet, błękit, szary
Na początku tego roku możesz czuć się trochę zagubiony i niepewny. Nie będzie to trwało zbyt długo i nie będzie zbyt męczące ale warto o tym pamiętać i nie zmieniać nic na siłę. Daruj sobie poważniejsze sprawy. Za jakiś czas znowu dasz sobie radę prawie z każdym problemem. Niekiedy naprawdę warto zrezygnować z czegoś, by później zyskać na wszystkim w dwójnasób. A właśnie teraz nie warto być upartym. W lutym wszystko ruszy do przodu. Czekaj jednak na odpowiedni moment, w którym Twoja skuteczność będzie naprawdę duża i nie zaniedbuj zwykłych codziennych obowiązków. Wykonywane systematycznie są prawie niezauważalne. Zaniedbane, doprowadzą do ich spiętrzenia i skutecznie ograniczy pole Twoich możliwości. O resztę się nie martw.

 

Zdrowie i wypoczynek

W większości miesięcy będziesz czuć się wspaniale, cudownie odprężony, zadowolony z życia i z siebie. Ale uważaj, bo to nie będzie trwać wiecznie. Przez pewien bardzo krótki okres poczujesz się nagle i bez powodu zagubiony, samotny i dziwnie smutny. Niech Cię to jednak nie zaskakuje. To tylko taki mały epizod, który pozwoli Ci na głębsze refleksje. A te staną się źródłem nowych doświadczeń.

 

Wodników nie trzeba długo przekonywać do wakacyjnego wyjazdu. Nie zależy im też zbytnio na wakacjach w drogim kurorcie. Zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy i nie przejmują się brakiem modnych kreacji. Chociaż lubią wygodne życie, to gotowe są znosić spartańskie warunki tylko po to, aby przeżyć coś naprawdę ekscytującego. Potrafią dobrze bawić się za niewielkie pieniądze i nawet w zapadłej wsi znajdą jakieś wesołe i sympatyczne towarzystwo. Można im pozazdrościć dobrego humoru i optymizmu. Jednak towarzyszenie Wodnikowi w wakacyjnych szaleństwach nie jest takie łatwe.

 

Rok 2011 będzie spokojny i bez większych niespodzianek. Choć sukces wymagać będzie wysiłku, to wreszcie poczujesz się wolny i zadowolony. Bez wahania sięgniesz po to, co jest w zasięgu Twojej ręki, a mianowicie to, o czym marzysz.

Sprawy sercowe
Neptun w koniunkcji ze Słońcem nastroi Cię romantycznie i uczuciowo. Zapragniesz przeżyć wyjątkowe chwile u boku idealnego partnera. Jeśli jesteś samotny, przygotuj się na spotkanie wielkiej miłości. Szczególnie sprzyjają temu miesiące marzec, czerwiec i wrzesień, kiedy Wenus jest w korzystnym aspekcie do Twojego Słońca. Jeśli już masz partnera, czas zacząć urządzać swoje gniazdko, powiększyć rodzinę lub zrealizować plan idealnej romantycznej podróży. Wspólnym podróżom sprzyjają letnie miesiące, kiedy Neptun będzie w ruchu wstecznym.

Wodniki lubią rozmawiać. Są wolne i wyzwolone. W miłości szalone, nieprzewidywalne i spontaniczne, przez co związek z nimi jest bardzo urozmaicony, ale również bogaty w skrajne doświadczenia. Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są bardzo szczere i wymagają tego również od swoich partnerów. Nie cierpią kłamstwa, na punkcie którego są przewrażliwione do tego stopnia, że potrafią z jego powodu zrywać związki nawet z osobami, które bardzo kochają. Bardzo często zaciera im się granica między przyjaźnią a miłością, dochodzi na tym tle do równie nieprzewidzianych sytuacji, których zakończenie jest bardziej komiczne (ostatecznie i dla wodnika), niż smutne. Brak jakichkolwiek granic i ograniczeń sprawia, iż Wodniki w związku czują się najlepiej.

Wodnik chętnie nawiązuje wakacyjne romanse, ale jeszcze chętniej zawiera letnie przyjaźnie. Trzeba więc uważać, żeby nie pomylić braterskich uczuć Wodnika z jego namiętnościami.
Wodnik upaja się każdym wyjazdem, bo może wtedy używać upragnionej wolności i swobody. Prawie nigdy nie robi planów na wakacje, nie wie dokładnie gdzie, za ile i za co wyjedzie. Trudno więc go posądzać o myślenie nad tak skomplikowanymi sprawami jak wakacyjny romans.

Wodnik łatwo nawiązuje znajomości z płcią przeciwną, nie czerpie z tego jednak zbyt konkretnych korzyści. Można go spotkać na łonie dzikiej natury, szczególnie na górskich szczytach, a także w kawiarniach internetowych, gdzie sprawdza pocztę i wysyła e-maile do przyjaciół na całym świecie. Właśnie wtedy jest najłatwiej go zainteresować rozmową i poderwać. Wodniki lubią poznawać wszelkie aspekty seksu, ale nie od razu stosują je w praktyce. Ich pomysły na związki sa na tyle niekonwencjonalne, że nie każdy kochanek czy partner jest w stanie się w tym połapać, a tym bardziej zastosować w praktyce. Najpierw się zaprzyjaźniają, a potem ewentualnie idą do łóżka. Często mylą przyjaźń z miłością lub odwrotnie – miłość z przyjaźnią. Lubią też przyjaźnić się ze swoimi byłymi kochankami, co nie zawsze podoba się ich aktualnym partnerom.

Wodniki są bardzo otwarte na dziwne i ekscentryczne relacje. Nie zdziwią ich pary homoseksualne, ani biseksualne. Same jednak rzadko decydują się na tego typu relacje, przy zachowaniu pełnej tolerancji i szacunku wobec seksualnej inności. Trudno określić klucz wyboru, jakim kierują się Wodniki w wyborze kochanków. Podnieca je jedność myśli i zainteresowań. Wtedy okazują się wyzwolonymi i pełnymi inwencji partnerami seksualnymi.

 

Życie zawodowe
Zdecydowanie i pewność siebie to cecha, którą inni podziwiają w Wodnikach. W tym roku postaraj się pomóc, więc ludziom wokół siebie w podejmowaniu trudnych, ale koniecznych decyzji. Nie obiecuj im, że pomożesz, jeśli sam ledwo wyrabiasz się ze swoją pracą. W ten sposób zyskasz nowych przyjaciół i przekonasz się, jak szybko i stanowczo umiesz reagować na zmieniającą się sytuację w pracy i w domu. Rok okaże się udany i spokojny. Będziesz jednak miał sporo obowiązków i spraw, które wymagać będą namysłu i odpowiedzialności, szczególnie na początku roku za sprawą Jowisza i Saturna, które będą w korzystnej relacji z Twoim Słońcem. Styczeń, luty i marzec to najlepsze miesiące na wyjazdy, rozpoczynanie nowej pracy, zakładanie firmy czy przeprowadzkę. Od połowy roku nastrój w Twojej pracy stanie się spokojniejszy. Niektóre sprawy, które zajmowały Cię w poprzednich latach teraz wydadzą Ci się niewarte takiego zachodu. Zastanowisz się, co jest ważne i kto naprawdę ci sprzyja. We wrześniu i październiku zdobędziesz wspólnika lub asystenta do codziennej pracy.

Rośnie w Tobie napięcie z powodu zbyt, Twoim zdaniem, wolnego załatwiania koniecznych rzeczy. Ale to nie potrzebne. Przestoje bywają irytujące, jednak pomyśl sobie, że najważniejszą rzeczą jest to, by wszystko, co ma być załatwione znalazło swój pomyślny finał. A znajdzie pomyślny finał, bowiem to, co robisz i sposób, w jaki myślisz o różnych rzeczach, znajduje zrozumienie u Planet i poparcie wśród gwiezdnych energii. Wystarczy tylko nieco poczekać. W tym czasie możesz przecież zająć się tak wieloma ciekawymi rzeczami. Jak choćby tymi, które tak często odkładasz na bok, tłumacząc się brakiem czasu , a które kiedyś lubiłeś. Los daje Ci szansę, byś sobie o nich przypomniał. Wykorzystaj tę szansę. Świat się nie zawali zaraz, tylko dlatego, że Ty zajmiesz się na chwilę własnymi przyjemnościami. Natomiast Ty na pewno dzięki temu się wzmocnisz i wyciszysz.

 

Finanse
Nie martw się o pieniądze, na pewno przez cały rok ci ich nie zabraknie. Planeta Jowisz w pierwszej połowie roku sprzyjać będzie podwyżkom, wygranym i szczerym rozmowom z przełożonymi. Ktoś poprosi cię o pomoc i będzie się chciał odwdzięczyć gotówką lub drogim prezentem.

 

Charakter Wodnika:

Wodniki to osoby nowoczesne, kochające wolność i niezależność.

Wodniki są osobami mającymi niekonwencjonalne poglądy na życie. Ekscentryczne i liberalne są przyjazne ludziom, otwarte na inność i gotowe nieść pomoc każdemu. Dla przyjaźni są gotowe zrobić wszystko. Codzienność przeraża je, nie lubią robić porządków, często zapominają o zakupach i wypełnianiu obowiązków domowych. Mają skłonność do zajmowania się nauką i różnymi niewyjaśnionymi zjawiskami. Fascynują się przyszłością, uwielbiają fantastykę naukową. Nieraz trudno jest się z nimi dogadać, przebywają w sobie tylko znanych światach i wyłączają się z rzeczywistości. Są przekorne i swój kult wolności realizują często przez ustawiczne nie zgadzanie się ze wszystkim wokół i mówienie „nie”.

Wodniki pociąga w pracy to, co nowoczesne, niekonwencjonalne i jeszcze nie odkryte. Najswobodniej czują się w otoczeniu komputerów, telefonów komórkowych i innych sprzętów elektronicznych związanych z nowoczesną technologią i komunikacją. Mają genialne i odkrywcze pomysły, dlatego zostają konstruktorami i chętnie poświęcają się pracy naukowej. Umieją dbać o innych, często poświęcają się pracy socjalnej. Są dobrymi astrologami, zajmują się medycyną niekonwencjonalną. Wedle tradycji zawody dla Wodnika to: wynalazca, elektronik, elektryk, inżynier, naukowiec, psycholog, pracownik socjalny, pisarz, poeta, homeopata.

 

Wodniki odpoczywają w ruchu, pociągają je bezkresne przestrzenie i duża wysokość, dlatego chętnie uprawiają wspinaczkę górską, jeżdżą na rowerze czy rolkach. Pociągają je również sporty ekstremalne, takie jak łyżworolki, skoki na linie, paralotnia. Wolny czas spędzają przeważnie przed komputerem lub rozbierając na części sprzęt audio.

Wodniki są wielkimi indywidualistami i cenią sobie niezależność w miłości. Nie potrafią mówić o uczuciach, późno je w sobie odkrywają. W uczuciach nic je nie zdziwi, wchodzą w niekonwencjonalne związki. Nie przejmują się opinią społeczną, postulują totalną wolność również w miłości. Mają problemy z odróżnieniem miłości od przyjaźni, podstawą związku są dla nich wspólne zainteresowania.

Sławne Wodniki:
Wolfgang Mozart, Tadeusz Kościuszko, Juliusz Verne, Federico Fellini, Humprey Bogart, Ronald Regan.

 

 

 

 

RYBY (20 II -20 III) Horoskop na 2011 rok
Żywioł: woda
Partonka: planeta Neptun

Jakość: zmienna
Dzień tygodnia: sobota i czwartek
Kamień: chryzolit
Metal: –
Substancja: eter
Kierunek: południowo-wschodni
Kolor: liliowy, morski, niebieski, zielony

 

Nie uciekaj przed kłopotami w drobiazgi. Trudności, z jakimi przyjdzie Ci się borykać na początku roku, nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musisz je dzielnie przejść i w miarę szybko wyrzucić z własnego życia. Uda się!. A ponieważ cieszysz się nadal poparciem gwiazd, to wiele z Twoich kłopotów uda Ci się zlikwidować, o wiele łatwiej niż możesz przypuszczać. Nie brak Ci przecież odwagi i pomysłowości. W końcu nie przez takie rzeczy przechodziłeś w swoim życiu i zawsze Ci się udawało. Dlaczego ma się nie udać właśnie teraz. Przy okazji Twoja odwaga  w pokonywaniu trudności, przyda się też innym z Twojego otoczenia. Będziesz stanowił wzór dla swojej rodziny , przyjaciół i znajomych. To też będzie Twoim zwycięstwem. Kto wie, czy akurat z niego nie będziesz w przyszłości najbardziej dumny. W połowie roku nadspodziewanie dobrze zaczną Ci się układać Twoje kontakty towarzyskie. Bardzo łatwo poradzisz sobie z wiszącymi w powietrzu sporami i poważniejszymi konfliktami.

 

Zdrowie i wypoczynek

Jeśli cokolwiek zagraża teraz naprawdę trwałości Twojego zdrowia, to własne przeczulenia na punkcie byle bólu czy rwania w stawach. Tak naprawdę nie musisz się na dłuższą metę tak przejmować swoim samopoczuciem. Pamiętasz jak dobrze robią Ci spacery i pobyt na świeżym powietrzu. Nie rezygnuj z codziennej porcji tlenu, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz siły na przebycie choćby kawałka drogi. Jak Ci coś dolega idź do zielarza lub naturopaty i raczej polecz się naturalnymi metodami niż pastylkami reklamowanymi w telewizji.

Ryby przez cały czas marzą o wakacyjnych wyjazdach, ale kiedy przychodzą letnie miesiące, pojawia się mnóstwo przeszkód na drodze do upragnionego wypoczynku. Jedno miejsce okazuje się za drogie, a inne po prostu jest za daleko. Kiedy wreszcie zdecydują się na kierunek i czas wyjazdu, stają przed nowymi problemami. Nie chce im się pakować, gromadzić sprzętu na wyjazd, liczyć pieniędzy i poganiać współtowarzyszy podróży. Jeśli ktoś to zrobi za nich, z chęcią oczekiwać będą godziny wyjazdu.

Ryby rzadko kiedy wiedzą, co powinny zabrać na wyjazd. Pakują się w ostatniej chwili i wrzucają do walizki czy plecaka to, co im wejdzie w ręce. Później okazuje się, że zabrały dwa walkmany, ale nie mają kostiumu kąpielowego czy zapasowej pary butów.

 

Sprawy sercowe

Wreszcie poczujesz, że wiesz, czego oczekujesz od płci przeciwnej i od partnera. Pluton sprawi, że staniesz się konkretny aż do przesady w rozliczaniu się ze swoją miłosną przeszłością. Zapragniesz wprowadzić kilka ożywczych zmian do swojego związku. Pierwsza połowa roku sprzyja wspólnym ustaleniom, sprawiedliwemu podziałowi obowiązków domowych i planowaniu wspólnych inwestycji – kupna mieszkania lub wykupienia rodzinnej polisy ubezpieczeniowej. Jeśli jesteś niezadowolony z decyzji partnera, to w tym roku nie tłum swoich obaw. Szczerość pomoże Ci przetrwać każdą burzę. W kwietniu, lipcu i grudniu udadzą się romantyczne wyjazdy we dwoje. Samotne Ryby mogą spotkać w tych miesiącach kogoś, kto zawróci im w głowie. Rodzinne spotkania w tym roku przyniosą Ci wiele radości. Polubisz i docenisz nawet te osoby, z którymi od dawna Ci się nie układa.

Żywiołem ryb jest woda, która niestety bardzo często zamienia się w lód ich serca. Nieufność i niezdecydowanie ryb sprawia, że ich życie uczuciowe zmienia się bardzo powoli i czasami musi minąć wiele czasu zanim wybranek dotrze do głębin serca ryb. Ważną rolę w podejmowanych decyzjach uczuciowych ryb pełni religia i zasady moralne. Zakazana miłość raczej rzadko ma miejsce w przypadku tego znaku zodiaku. Woli odpuścić niż złamać swój kodeks moralny. Jednocześnie chce, by jego miłość była jak bajka, kolorowa i z dobrym zakończeniem.

Ryby uwielbiają przeżywać romanse, szczególnie na wakacjach. Na długo przed wyjazdem wyobrażają sobie, kogo mogą spotkać w nowym dla siebie miejscu. Ich fantazja mieszać się może ze snem. Wiele Ryb potrafi bowiem wyśnić wcześniej osobę, w której się zakochają na letnim wyjeździe.

 

Ryby zawsze są gotowe do nawiązania męsko-damskiej znajomości. Najłatwiej ulegają romansowemu nastrojowi w miejscach związanych z wodą i sztuką. Rejs po morzu, spływ kajakowy, wyjazd na łódkę czy też pławienie się w basenie hotelowym sprzyja zadurzaniu się Ryb. Najlepszym obiektem uczuć są inni towarzysze kąpieli, ratownicy oraz plażowicze. Ryby są też podatne na urok wszelkiego rodzaju artystów: muzyków, aktorów czy malarzy. Nie oprą się więc wdziękom grającego na ulicy gitarzysty czy pięknej malarki romantycznych pejzaży.

Ryby przez całe życie marzą o idealnej miłości. Godzinami potrafią wymyślać scenerię idealnej randki i przewidywać kolor nieba w tym wyjątkowym dniu. Ryby chciałyby, żeby ich partner okazał się kim innym, niż jest. Dlatego spotyka Ryby często rozczarowanie, kiedy okazuje się, że kandydat czy kandydatka na wielką miłość jest „zwyczajnym” człowiekiem. Mimo to lubią jednak flirtować i romansować z różnymi osobami.

 

Ryby uwielbiają tajemnice i czary. Niecodzienna sceneria spotkania, czy nie do końca wyjaśniona tożsamość partnera podnieca je i zaciekawia. Czują potrzebę uwodzenia i czarowania. Organizują spotkania z kolacjami przy świecach i wymyślają czarujące prezenty. Rybę można poznać po rozmarzonym spojrzeniu i nieobecnym wyrazie twarzy. Należy ją czymś oczarować, żeby zwróciła na adoratora uwagę. Pan Ryba lubi kobiety silne i niezależne, które wiedzą, czego chcą. Pani Ryba też szukać będzie w mężczyznach oparcia i siły, a przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Niepewnie czują się w realnym świecie, potrzebują więc silnego przewodnika i opiekuna.

 

Życie zawodowe
Przed Tobą rok wytrwałej pracy i sukcesów, na które z pewnością zasłużysz. Planeta Pluton pomoże ci w awansie. Planeta Jowisz zapewni ci nie tylko dobre pomysły, ale i dobry humor. Nabierzesz do siebie zaufania i okaże się, że jesteś wart więcej, niż twierdzi złośliwy szef czy zazdrośni współpracownicy. Ważne sprawy, jakie rozpoczniesz w pierwszej połowie roku, okażą się nie tylko dochodowe, ale i ciekawe. Jowisz szczególnie sprzyja zdobywaniu nowych umiejętności. Nie rezygnuj z udziału w kursach czy szkoleniach, bo poznasz ciekawych ludzi i zmienisz swoje zdanie na temat celu kariery. Wybieraj to, co przybliży cię do świata komputerów i nowoczesnych technologii. Mimo że planety nie szykują Ci wielu niespodzianek zawodowych, nie zapominaj o codziennym sprzątaniu i porządkowaniu swojego miejsca pracy. Nie buntuj się też przeciwko poleceniom szefa czy partnera, a Twoje wzajemne relacje od razu się poprawią.

Uważaj! Nie daj się ponieść ambicjom. Układ planet w początku roku sprzyja takim zachowaniom ale ich nie wymusza. Naprawdę wiele, zależeć będzie od Ciebie i Twojej postawy. To trudne, ale kiedy się temu uważnie przyjrzysz, zrozumiesz, że to jest idealna sytuacja. Możesz naprawdę decydować za siebie i tylko przed sobą odpowiadać za własne posunięcia. Nie zmarnuj takiego układu gwiazd ale też nie staraj się robić wszystkiego za szybko. Każda sprawa, każda decyzja, każde posunięcie musi następować w swoim własnym miejscu i czasie. Coś zrobione za szybko lub za wolno jest równie złe. Jeśli chcesz wybrać się w podróż, to zrób to w najbliższym czasie. Może się bowiem okazać, że to co musiałeś nie ze swojej winy odłożyć na później, było darem losu i teraz dopiero znajdzie swoje prawdziwe spełnienie.

 

Finanse

Uda ci się zaoszczędzić pieniądze i korzystnie je zainwestować. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt na kupno ziemi czy zakup samochodu, to korzystnym czasem będą styczeń i czerwiec. Ktoś w pracy odkryje, że masz niewypłacone dodatki lub specjalne premie i dzięki temu stać cię będzie na bajeczne wakacje w dalekich krajach.

 

Charakter Ryby

Ryby to osoby o silnie rozwiniętym zmyśle intuicji. Osiągają swoje cele dzięki umiejętności wczucia się w sytuację innych ludzi oraz przewidywania ich zamiarów.

 

Przedstawiciele Znaku Ryb są uprzejmi i delikatni. Dobrze życzą innym, ponieważ znają sprawczą moc myśli. Sprawy duchowe Ryby uznają za ważniejsze od spraw materialnych, na życie patrzą z szerszej perspektywy. Odwagi i optymizmu dodaje im religia, pocieszenie znajdują w sztuce. Na pozór Ryby są delikatne i nieśmiałe, jednak aby zrealizować swe pragnienia zdolne są do niezwykłych poświęceń i zazwyczaj osiągają w życiu swe cele.

Ryby wierzą w przeznaczenie, często też spotykają je niezwykłe i szczęśliwe zbiegi okoliczności. Sny przedstawicieli tego Znaku często okazują się prorocze. Doskonale radzą sobie Ryby w zawodach związanych z uczuciami i emocjami. Są wspaniałymi, pełnymi oddania lekarzami oraz bardzo dobrymi psychologami. Mają dar współczucia, potrafią słuchać i odpowiedzialnie opiekować się innymi. W głębi duszy zawsze są artystami, a jeśli zdecydują się i odważą tworzyć dzieła mogą liczyć na sukces. Ryby wierzą w idee, pieniądze są dla nich drugorzędną sprawą. Zazwyczaj wydają dużo, nie skąpią na luksusowe jedzenie i trunki. Żyją z dnia na dzień i nie myślą o oszczędnościach, często też ignorują sprawy i obowiązki urzędowe. Osoby spod tego Znaku mają delikatny system nerwowy, tradycja astrologiczna przestrzega ich przed nadużywaniem alkoholu, narkotyków i lekarstw.

W miłości Ryby chcą zatracić się i wewnętrznie przemienić. Są urokliwe i potrafią uwodzić innych. Wierzą w idealną miłość, często też przydarzają im się historie godne wielkiego dramatu. Kochają bardzo mocno, całą swoją istotą. Zdolne są poświęcić swoje szczęście dla interesów drugiej osoby, często dla partnera rezygnują z własnej kariery. Szantaż emocjonalny niestety nie jest im obcą techniką w osiąganiu swoich celów.

Ryby niekochane płaczą i dosłownie marnieją w oczach, często ich choroby mają psychosomatyczną przyczynę. Niektóre Ryby zdolne są do miłości platonicznej, latami ukrywając przed otoczeniem obiekt swych uczuć. Problemem Ryb bywa wyczucie właściwego momentu dla wyrażenia swoich uczuć, gdyż w głębi duszy czują iż albo jest jeszcze za wcześnie, albo już za późno.

Sławne Ryby:

Michał Anioł, Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Wiktor Hugo, Liz Taylor, Albert Einstein.