HOROSKOP STAROGERMAŃSKI

 

LESZCZYNA
22 marca – 31 marca, 24 września – 3 października.
JARZĘBINA
1 kwietnia – 10 kwietnia, 4 października – 13 października
KLON
11 kwietnia – 20 kwietnia, 14 października – 23 października
ORZECH
21 kwietnia – 30 kwietnia, 24 października – 2 listopada
JAŚMIN
1 maja – 14 maja, 3 listopada – 11 listopada
KASZTAN
15 maja – 24 maja, 12 listopada – 21 listopada
JESION
25 maja – 3 czerwca, 22 listopada – 1 grudnia
GRAB
4 czerwca – 13 czerwca, 2 grudnia – 11 grudnia
FIGA
14 czerwca – 23 czerwca, 12 grudnia – 22 grudnia
JABŁOŃ
24 grudnia – 1 stycznia, 25 czerwca – 4 lipca
JODŁA
2 stycznia – 11 stycznia, 5 lipca – 14 lipca
WIĄZ
12 stycznia – 24 stycznia, 15 lipca – 25 lipca
CYPRYS
25 stycznia – 3 luty, 26 lipca – 4 sierpnia
TOPOLA
4 luty – 8 luty, 5 sierpnia – 13 sierpnia
CEDR
9 luty – 18 luty, 14 sierpnia – 23 sierpnia
SOSNA
19 luty – 29 luty, 24 sierpnia – 2 września
WIERZBA
1 marca -10 marca, 3 września – 12 września
LIPA
11 marca – 20 marca, 13 września – 22 września
DĄB
21 marca i 23 września
BRZOZA
24 czerwca i 23 grudnia

——————————-

LESZCZYNA 22.III – 31.III i 24.IX – 3.X

Jakże często niepozorna, a jednocześnie o wielkim uroku, niemal magicznym. Roztaczając go naturalnie, bez wyrachowania, wywiera znaczący wpływ na swe otoczenie, co oczywiście nie pozostaje obojętne dla kwestii osiągania zamierzonych celów. Leszczyna jest bardzo wyrozumiała, ale i wymagająca tak wobec innych jak i siebie samej. Promieniuje z niej przy tym życzliwość. Wszystkie te cechy w oczywisty sposób zjednują jej ludzi i przysparzają popularności. Na tej znaczącej pozycji ogromnie jej zależy, choć nigdy nie przyzna się do tego. Powszechna akceptacja ma korzystny wpływ na społeczną aktywność Leszczyn, a w swych różnorakich działaniach potrafią być wprost bojowniczkami. Ich natura jest niezależna i przez to ich posunięcia bywają dla wszystkich zaskakujące czy też niezrozumiałe. Uchodzą za osoby nieszablonowe, co sprowadza się do tego, że ich życie – choć niełatwe – jest faktycznie niecodzienne. Leszczyna jest inteligentna, uczuciowa. W miłości tolerancyjna, ale i kapryśna. Cechuje ją poza tym duża wrodzona intuicja, dobroć i szczodrobliwość. Dobry z niej przyjaciel, a groźny przeciwnik.

——————————-

JARZĘBINA 1.IV – 10.IV i 4.X – 13.X

Choć pozornie delikatna w rzeczywistości jest mocna, wytrwała i zdolna stawić opór burzom, wichrom – każdemu złemu losowi. To, że na jej twarzy gości przeważnie uśmiech, a łzy są tak rzadkie, jest jedną z cech jej siły. Wszystko, cokolwiek zdarza się bliskim, przeżywa głęboko, na równi ze swoimi własnymi zmartwieniami, nie okazując tego jednak na zewnątrz. Nie ma w nie egoizmu i nie wystarcza jej bycie ośrodkiem zainteresowania. Chce być w centrum spraw i działań innych, skupiać wokół siebie ludzi. Kocha życie i ruch. Spokój nie jest dla niej pociągający, a komplikacje czymś zwykłym, naturalnym i powszednim. Jakże często ona sama jest przyczyną, bardziej lub mniej świadomie. Wrażliwa i utalentowana, w miłości – gwałtowna i zmienna. Niezastąpiona w towarzystwie. Jednak, aby osiągnąć upragniony cel posłuży się bez skrupułów nawet podstępem, dlatego nigdy nie ufaj jej do końca.

——————————-

KLON 11.IV – 20.IV i 14.X – 23.X

Klony są dobre albo złe, ale zawsze wyróżniają się w tłumie, będąc zaprzeczeniem szarej zwyczajności. To bardzo rzadka cecha – oryginalność. Mimo wrodzonej nieśmiałości i rezerwy, nienasycone jest ich pragnienie nowości i zmian. Ponieważ Klony są bardzo ambitne i dumne, są też wrażliwe na punkcie swojej osoby. Lubią siebie i lubią pochwały potwierdzające niezwykłości i cenność ich zalet. Natomiast skromność Klon przejawia w sposobie życia. Łatwiej niż innym „drzewom” przychodzi mu pogodzenie się z koniecznością zaciskania pasa. Kiedy jego sytuacja materialna jest dla odmiany dobra, pozostaje oszczędny. Liczy się z groszem, ogranicza swoje potrzeby – nie lubi zbytku. Zdrowy, choć o naturze nerwowej. Ma dobry gust i odznacza się inwencją życiową oraz energią. Jego świetną pamięć i łatwość uczenia się dopełnia niezwykła inteligencja. Miłość tak silnej indywidualności bywa bardzo skomplikowana. Życie Klon ma trudne, ale interesujące.

——————————-

ORZECH 21.IV – 30.IV i 24.IV – 2.XI

Jak można najkrócej określić charakter Orzecha? Oczywiście przykładem: „Trudny orzech do zgryzienia”. Przez to, że pełen jest wewnętrznych kontrastów i sprzeczności, rzadko bywa zrozumiały dla otoczenia. Przyczynia się jeszcze do tego i to, iż bywa agresywnym i bezwzględnym egoistą. Nie można mu odmówić posiadania swojego stylu. Gdyby jeszcze nie był przy tym tak zarozumiały… Mimo jego skłonności do pedanterii, nie należy na niego liczyć, a już na pewno w sprawach ważnych. Przez egoistyczne kaprysy, Orzech jest trudny do znoszenia na dłuższą metę. Potrafi być jednak całkowicie oddany, może być koleżeński – musi się tylko do kogoś całkowicie przekonać. Wielką zaletą Orzech jest jego realizm w podejściu do życia oraz ścisła planowość działania. Swoją odrębność ceni, mając w pełni poczucie, iż stać go na altruistyczne poświęcenia. W miłości jest zazdrosny, rzadko czuły. Niełatwo z nim żyć.

——————————-

JAŚMIN 1.V – 14.V i 3.X – 11.X

Jaśmin jest żywy, ruchliwy, towarzyski, a życzliwy tak dalece, że bywa, iż zapomina całkiem o sobie. Ważni są dla niego wszyscy ludzie. Uwielbia podróże i trudno mu wytrzymać długo w jednym i tym samym miejscu pracy. Nawet mieszkanie chciałby często zmieniać. Pozorami wesołości maskuje dużą wrażliwość, która przyczynia mu cierpienia, gdyż nawet najdrobniejsze przykrości przeżywa bardzo intensywnie i głęboko. Takie właśnie usposobienie – zdolność pokrywania bólu uśmiechem – sprawia, że potrafi też dyplomatyczne łagodzić trudne sytuacje w swoim otoczeniu i jest przez to powszechnie lubiany i ceniony. Wszelkie zobowiązania są dla niego złem koniecznym. Zawsze wywiąże się z nich rzetelnie do końca. Nie jest na pewno materialistą i może dlatego ma w życiu szczęści do pieniędzy. W rodzinie Jaśminy są przede wszystkim dobrymi rodzicami i wobec współmałżonków nie zbywa im na czułości.

——————————-

KASZTAN 15.V – 24.V i 12.XI – 21.XI

Kasztan posiada wiele niecodziennych cech. Jest ciekawym „drzewem”. Zwykle dość szybko okazuje się, że jego nieprzyjemna szorstkość to tylko pozory, gdyż przy bliższym poznaniu pryska jak bańka mydlana – on po prostu nie dba o czyjeś względy, ani o to, co o nim się myśli. Jest inteligentnym, bystrym obserwatorem życia, przejawiającym do tego zdolność trafnego wnioskowania. Obdarzony głębokim poczuciem sprawiedliwości, potrafi w jej imię radzić sobie świetnie nawet z najtrudniejszymi problemami oraz walczyć i robi to wszystko z żelazną konsekwencją. Należy do osób doprowadzających do końca rozpoczęte sprawy. Niestety, zbyt mała pewność siebie przeszkadza Kasztanowi w znalezieniu zrozumienia i potwierdzenia w towarzystwie. Aby ten brak nadrobić, przybiera nieraz pozę wyższości, co w sumie na niewiele mu się zdaje. Kocha raz, ale jest byt wymagający. W życiu rodzinnym – cenny. Mimo swej walecznej postawy, rzadko ma możność zakosztować prawdziwej satysfakcji.

——————————-

JESION 25.V – 3.VI i 22.XI – 1.XII

 

Jesion jest niezwykle przyjacielski, życzliwy, a więc po prostu – niezwykle ujmujący i, co za tym idzie automatycznie, lubiany przez wszystkich. Czasem wykorzystuje swoje panowanie nad sympatią ogółu i potrafi wtedy egoistycznie naginać ludzi do spełnienia różnych żądań i zachcianek. Ale z drugiej strony, najbardziej wymagając jest w stosunku do siebie samego. Żywy i impulsywny, bardzo ambitny, ale nie wieloma dysponuje w sumie środkami, aby osiągnąć sukces. Potrafi być „ponad wszystko”, nie przejmować się krytyką, a nawet kpić z niej. Brak mu jednak odporności w obliczu własnych klęsk i porażek. To jedno może go zmusić do wycofania się zupełnego z aktywnego życia. Dla innych ważne powinno być, że można mu zaufać, liczyć na niego śmiało, i że w tym względzie nie zawiedzie. Jego miłość zaszczyca, jest w niej wierny i rozważny, i dobrze jest z nim. Trochę fantasta i natura nieprzeciętna.

——————————-

GRAB 4.VI – 13.VI i 2.XII – 11.XII

 

Grab ma niezwykły urok, bo zimny i przenikliwy – przykuwający (szczególnie u młodych Grabów) niejedną uwagę. W swoim egoizmie, który w końcu każdemu jest nieobcy, koncentruje się na dziedzinie własnego wyglądu, stanu zdrowia i sprawności fizycznej, a także po prostu zwykłej wygody życia. Wszystko to stara się kontrolować, poprawiać i rozwijać. Świetnie wie jak można życie uprzyjemniać obojętne – dużym czy małym nakładem sił i środków. Jest w tym działaniu rozsądny i bardzo zdyscyplinowany. To jednak nie wszystko, gdyż w każdym Grabie tętni jeszcze wiele, wiele pragnień. Niezwykła miłość, powodzenie, kariera, sława, majątek… Szuka tego na jawi i w marzeniach, i w końcu… częściej jest kochany niż sam kocha. Grab jest nieufny w stosunku do ludzi, pełen wahań, wątpliwości, lęków. Szczególnie boi się zostać oszukanym, a więc dać się oszukać. Przesadna obowiązkowość rzutuje na jego życie negatywnie. Rzadko jest szczęśliwy.

——————————-

FIGA 14.VI – 23.VI i 12.XII – 22.XII

 

Figa stanowi osobowość silną, ale i trochę dziwną. Nie podoba się wielu ludziom. Jej potrzeba miłości i bezpieczeństwa jest ogromna. I jednocześnie strzeże niezależności swych sądów oraz wymaga uległości i podporządkowania. Każdy, najmniejszy sprzeciw drażni ją. W sprzyjających warunkach – jeśli niewiele ją to kosztuje – chętnie niszczy przeciwników. Jest miłośniczka dzieci, zwierząt, życia, a w szczególności – życia rodzinnego. Tyle że w uczuciach nie może być stała. Fakt ten jest w życiu Fig źródłem nieustannych cierpień, komplikacji i problemów. Inteligencja Figi i jej zdolności są w rodzaju praktycznych, doskonale sprawdzających się w codziennym życiu. Nieco leniwa i „w godnicka” Figa to chłodna realistka, rzadko dochodząca do mylnych wniosków. Wesoła, towarzyska, ma niezwykle cenny skarb – poczucie humoru.

——————————-

JABŁOŃ 24.XII – 1.I i 25.VI – 4.VII

 

Jakże widoczny jest wygląd tego „drzewa”, choć budowa znów nie taka mocna. Przez całe życie praktycznie, towarzyszy jej powodzenie u płci odmiennej. Sprawia to nieodparty wdzięk i delikatność. Nieustannie skłania się ku miłości, gdyż to właśnie uczucia biorą w niej górę nad wszystkim innym. Flirty, przygody, romanse… jakże często się źle kończą, jednak ogromne pragnienie kochania i bycia kochaną może w końcu sprawić, że będzie w małżeństwie wzorem wierności i czułości. Zupełnie brak jej wyrachowania i w swej bogatej uczuciowości łatwo robi krok do altruizmu czy filantropii. I jakże często jest przy tym brutalnie wykorzystywana przez ludzi. Jabłoń żyje dniem dzisiejszym, odsuwając od siebie „jutro”. Emanuje z niej niefrasobliwość i fantazja. Spokój i nuda nie zagoszczą w jej życiu. Przy Jabłoni nie ma dla nich miejsca.

——————————-

JODŁA 2.I – 11.I i 5.VII – 14.VII

 

Drzewo to ma urok surowy i chłodny, a jego wrodzona elegancja jest bardzo oryginalna. W towarzystwie Jodła zwraca na siebie uwagę swoją godnością, dużą kulturą, ale i rezerwą. Zawsze, we wszystkich dziedzinach i przy wszystkich okazjach preferuje piękno. Zdrowa czy chora, żyje zwykle długo, tylko – trudno z nią żyć. To upór i kaprysy skazują ją nieraz na samotność. Nie zdaje też sobie w pełni sprawy ze swoich skłonności do egoizmu, nigdy jednak nie przejawiającego się wobec najbliższej rodziny. Małomówna i wprost szorstka w obejściu (dla obcych), nie bywa raczej obiektem przyjaźni. W miłości jest permanentnie niezadowolona, a na „swój typ” niełatwo jej trafić. Zdolna, ambitna, pracowita, inteligenta. Ma w życiu wielu wrogów, choć i przyjaciół. Rzadki to typ człowieka – można na nią liczyć w potrzebie!

——————————-

WIĄZ 12.I – 24.I – 15.VII – 25.VII

 

Wiąz zwraca na siebie uwagę dorodnością postaci, podkreślaną wytwornym i gustownym okryciem. W życiu zadowala się szybko, co nie znaczy, że byle czym. Nie lubi nic komplikować i wybiera zawsze to co najprostsze – tak w swoich własnych sprawach, jak i w stosunku do innych. Rzadka to zasada. Jest spokojny i opanowany. Bardzo dużo wymagając od siebie, ma każdemu za złe jego błędy i wady, jest chorowity – na szczęście niegroźnie. Posiada też dar budzenie w ludziach ufności i bardzo dobrze układa się z nim wspólna praca zawodowa, w której łatwo potrafi zasłużyć sobie na uznanie. W małżeństwie jest biedny, uczciwy i oddany. Wiązy są szlachetne, uczynne, ofiarne. Mają nieprzeciętny umysł i zdolne ręce. Mają też poczucie humoru oraz tak zwane humory. Życie planują roztropnie, a wykorzystują rozsądnie.

——————————-

CYPRYS 25.I – 3.II i 26.VII – 4.VIII

 

Cyprys to drzewo mocne i solidne. Patronuje osobom, którym nie potrzeba wiele do szczęścia i potrafią całkowicie zadowolić się tym, co przynosi codzienność. Te niewielkie wymagania sprawiają, że Cyprys może układać sobie życie zależnie od okoliczności. Przecież niezależnie od warunków potrafi zachować pogodę ducha, optymizm i zadowolenie, że nie jest gorzej… Dla kogoś z takim usposobieniem, młodość długo trwa. Pieniądze i sława są najistotniejsze dla niego, życiowym pragnieniem, przy którym nawet miłość schodzi na dalszy plan. Nie znosi samotności, a otoczony bliskimi chce, by okazywano mu uczucie. Nie jest przy tym sentymentalny. Takich sprzeczności jest w nim więcej: gwałtowność, surowość i oportunizm, pedanteria i bałaganiarstwo, awersja do dyskusji i jednocześnie nie przepuszczenie żadnej okazji do wypowiedzenia się. Cóż, giętki charakter. W miłości gwałtowny, niezaspokojony i bardzo wymagający. W przyjaźni wierny. Spokój w ułożonym dobrze życiu jest jego własną zasługą. Jednak dbając o równowagę we wszystkim, może przeoczyć te wartości, których nie da się dozować.

——————————-

TOPOLA 4.II – 8.II i 5.VIII – 13.VIII

 

Topola to dekoracyjne „drzewo”, które wcale się nie starzeje! Za to zupełnie pozbawiona jest tupetu, tak bardzo przydającego się w życiu. Za to zupełnie pozbawiona jest tupetu, tak bardzo przydającego się w życiu. Nawet w tych decydujących momentach, kiedy jednak zdobywa się na odwagę, zawsze , na wszelki wypadek, zajmuje przegraną pozycję. Oczywiście w ten sposób niewiele może zdziałać i w dużym stopniu uzależniona jest od innych. Życie – obdarowując ją – przeplata dobro ze złem, a w niej samej nieustannie przeplatają się: pesymizm z entuzjazmem. Często czuje się ogromnie samotna, ale jednocześnie jest zbyt wybredna, aby zadowolić się każdym otoczeniem czy każdą znajomością jaka się trafia. Topola jest też bardzo wrażliwa i zawsze skrzętnie skrywa swoje przeżycia. Niełatwo jej dogodzić. Serce ma niespokojne, a zdolna jest do tak wielkich uczuć i przeżyć, że zwykła, szara codzienność rzadko ją w pełni satysfakcjonuje. W miłości uległa, miękka i poważna. Ma artystyczną i niezależną naturę, no i lubi filozofować. Na ciężkie chwile jest najlepszą i niezastąpioną podporą.

——————————-

CEDR 9.II – 18.II i 14.VIII – 23.VIII

 

Cedr jest solidny i rosły. Zwraca uwagę rzadką i rasową urodą. Choć komfort jest jego ideałem, marzeniem i celem, łatwo adaptuje się i do tych nie komfortowych warunków życia – patrząc sobie na świat z góry. Zazwyczaj długo pozostaje w dobrym zdrowiu. Jest pewien siebie, a spośród innych wyróżnia się zdecydowaniem. Ma też czym imponować – dzięki licznym zdolnością i pracowitości – i robi to, czasem aż za chętnie. Niepowodzenia, klęski i wszelkie porażki stanowią tylko dla niego bodziec do ponowienia wysiłków. Tak bardzo wierzy siebie, że wprost nic go nie zrazi. W tej jedynej i wielkiej miłości jest oparciem, jeżeli… ją spotka. Szybki w działaniu, wielbiciel przygód, których namiastką jest na co dzień dość ruchliwe i aktywne życie zawodowe. Natura artystyczna.

——————————-

SOSNA 19.II – 29.II i 24.VIII – 2.IX

 

Sosna jest świadoma swych zalet, a wdzięk jest właśnie jedną z nich. Dlatego też lubi otaczać się ludźmi umiejącymi go docenić i nagrodzić. Jeśli jest to słabość – to pozorna, gdyż w gruncie rzeczy Sosna jest twarda. Ona nie cofnie się przed trudnościami i zawsze sama decyduje o kształcie swego życia. Odważna – bywa. Czasem bywa także zuchwała. Nie ma chyba dziedziny, w której nie udałoby się jej czegoś osiągnąć. I świetny z niej kumpel, choć nie wierzy w przyjaźń (!)Miłość jej wybucha gwałtownie i jasnym płomieniem, ale na krótko. W tej materii niewiele potrzeba, by ją zniechęcić czy zrazić ostatecznie. Bardzo rzadko udaje jej się wcześnie trafić na swój typ. A po sercowych niepowodzeniach zwraca się zawsze ku pracy, która jest jej ratunkiem i pocieszeniem. Dobry organizator, darzona powszechnie zaufaniem, osiąga w pracy zawodowej liczące się efekty, ale niestety, tak jak w miłości – nietrwałe. Sentymentalna. (Znak szczególnie sprzyjający kobietom).

——————————-

WIERZBA 1.III – 10.III i 3.IX – 12.IX

 

Płacząca Wierzba – smutna, choć piękna. Mężczyzna, któremu patronuje ma wielkie powodzenie u kobiet, a kobieta promieniuje wdziękiem. Zdolności artystyczne i co za tym idzie – wrażliwość na piękno w każdej postaci, jak też i po prostu wrażliwość natury są u niej wrodzone. Cechy te są tak rozwinięte, że czasami – np. w stosunkach międzyludzkich lub w sferze uczuć – okazują się wprost nadwrażliwością, na co Wierzba jest bezradna. Pociąga ją świat i zatrzymuje jednocześnie piękny dom i kochana rodzina. Bywa, że raz pełna jest niepokoju i pragnienia zmian, to znów… senna. Zawsze prawa i uczciwa – taki zwyczajnie jest jej charakter. Stać ją na to, by wybierać trudniejsze drogi w życiu i potrafi dochodzić nimi do celu. Jednak bardzo utrudniają bycie z Wierzbą jej kaprysy, wymagania, zmienne nastroje, histerie. W miłości często bardzo cierpi, a jeśli znajdzie przystań w małżeństwie, to po cichu, w skrytości, ale i tak będzie czuła się niedowartościowana.

——————————-

LIPA 11.III – 20.III i 13.IX – 22.IX

 

Lipa nigdy nie cieszy się tak wielkim powodzeniem i uznaniem w młodości, jak w wieku późniejszym. Jakby czując, że czas biegnie dla niej trochę inaczej, przyjmuje to wszystko co przynosi życie z ogromnym spokojem. Jest trochę leniwa i wygodna, ale i niezwykle łagodna oraz ustępliwa. Wciąż marzy jej się ułożone, dostatnie życie, ale nie próbuje osiągnąć tego ani w walce, ani w trudzie, więc niewiele spełnia się z tych mrzonek. I pozostaje żal, bardziej lub mniej ukrywany, do losu i wobec tych wszystkich, którzy potrafią urzeczywistnić pragnienia. Mimo skłonności do narzekania, potrafi być tak dalece oddana bliskim, tak poświęcić się bez reszty, że łatwo i dobrze jest z nią być. Rzadko jest szczęśliwa w miłości. Mimo różnych uzdolnień, którymi obdarzyła ją natura, brak jej wytrwałości, niezbędnej przecież do ich rozwijania. Bardzo zazdrosna!

——————————-

DĄB 21.III i 23.IX

 

Godność, solidność i siła zarazem to cechy osoby, której urodzeniu patronuje dorodny Dąb. Piękny, żywotny, ma też zazwyczaj znakomite zdrowie. Chorób, lekarzy i leczenia się nie znosi, starając się samemu przezwyciężać słabości. Cierpienie chorowania – jeśli takie już jest zrządzenie losu – będzie znosić z wyboru samotności. Oprócz wrodzonej siły, cechą charakterystyczną Dębu jest odwaga, tym cenniejsza, że dopełniana zawsze pełną świadomością niebezpieczeństwa. W sytuacjach życiowych trudnych, ekstremalnych, cała jego natura będzie się skłaniać ku pomocy słabszym. I może być w tym nawet bohaterski. Ten tak silny charakter, który jest wprost zaprzeczeniem jakiejkolwiek giętkości, równoważy niejako jego liberalizm, szacunek dla wolności i poglądów innych ludzi. Niestety, ta wielka zaleta nie chroni go przed licznymi przykrościami, jakich nie szczędzi mu otoczenie. Jest przyjacielski, gościnny, pracowity, ale także wielki z niego konserwatysta i egocentryk, a jako współmałżonek – niezbyt jest wierny.

——————————-

BRZOZA 24.VI i 23.XII

 

Brzoza to drzewo piękne i delikatne, efektowne i eleganckie. Jakże jest wiec lubiana i poszukiwana w towarzystwie! Jej sposób bycia jest w najwyższym stopniu akceptowany przez otoczenie. Nie do pomyślenia jest, by mogła komukolwiek sprawić kłopot, a do tego ma naprawdę niewielkie wymagania matrymonialne. Nie ma w niej też za grosz snobizmu. Uwielbia przebywać na łonie przyrody, a do nowych sytuacji życiowych potrafi przystosować się wprost niepostrzeżenie i wspaniale. Delikatna, ale też i tytan pracy – jeśli tylko zechce. Może bardzo wiele osiągnąć w życiu. Duża inteligencja połączona z wyobraźnią, a także i fantazja, predysponują ją do pracy twórczej. Mogłaby więc otworzyć przed sobą niejedne drzwi i jeśli tego nie robi, to dlatego, iż nie ma w ogóle takich ambicji. Choć miłości nie przeżywa namiętnie, potrafi uszczęśliwić. Ceni sobie spokój, a wokół niej można wyczuć zawsze ciche i zwyczajne… szczęście.