Jak już wspomniałem w poprzednim artykule o Wielkiej Piramidzie, zajmę się teraz jej niewyjaśnionymi właściwościami energetycznymi. Nie jest to żaden wymysł, ale rzecz poparta licznymi dowodami. Naukowcy do dnia dzisiejszego zastanawiają się nad zjawiskami zachodzącymi w budowlach o proporcjach identycznych z piramidą „Cheopsa”.

Niesamowite odkrycia rozpoczął Antoine Bovis, francuski turysta. Zainteresowały go doskonale zakonserwowane szczątki małych zwierząt, znalezione w Piramidzie. Okazało się później, że wystąpiła mumifikacja i dehydracja ciał. Po powrocie do ojczyzny wykonał miniaturkę Wielkiej Piramidy o tym samym kącie nachylenia ścian. Budowla działała podobnie jak pierwowzór. Bovis zauważył, że konserwuje mieso, chroni przed zepsuciem warzywa i owoce. Jednak fakt nie wzbudził zainteresowania w latach trzydziestych tego wieku.

Z kolei czechosłowacki inżynier radiowy, Karel Drbal, postanowił sprawdzić oddziaływanie piramidki na przedmioty nieorganiczne. Przeprowadził eksperyment na zużytej żyletce. Po paru godzinach była już zaostrzona. Po wielu doświadczeniach postanowił zgłosić piramidkę do urzędu patentowego jako „Urządzenie do ostrzenia żyleek i brzytew”. Niestety uznano to za dowcip i zapomniano o tym. Jednak Drbal nie poddał się i dowiódł w końcu działania swojego wynalazku. W roku 1959 otrzymał świadectwo patentowe numer 93 304.

Aby sprawdzić to zjawisko należy umieścić w piramidce maszynkę wraz z żyletką lub tylko żyletkę na podstawce, nie wyższej niż 1/3 wysokości budowli. Boki konstrukcji i ostrze żyletki muszą być umieszczone na linii północ-południe.

Zjawisko postanowili wyjaśnić naukowcy. Jako pierwszy dr Carl Benedicks stwierdził, że zawartość wody obniża wytrzymałość stali. Zaobserwował, że na ostrze oddziaływuje pole magnetyczne i mikrofale. Powodują one redukcję cząsteczek wody. Miejsce molekuł wody w ostrzu zastępują cząsteczki stali, czego wynikiem jest wzrost ostrości.

Mimo to nie wyjaśniono dlaczego piramidka inaczej oddziaływuje na różne przedmioty. Niektórym dostarcza wilgoci, inne osusza i dodaje wiele innych właściwości.

Artykuły spożywcze zyskują lepszy smak. Jednakże w produktach zawierających sztuczne składniki występuje ich redukcja (dodatków sztucznych rzecz jasna). Wino nabiera aromatu, nawet po krótkim trzymaniu pod piramidką. Poprawia się również smak,kolor i zapach wszelkich soków. Nawet niezbyt świeży napój odzyska swój pierwotny stan. Produkty spożywcze takie jak mięso nie wykazują oznak zepsucia nawet po tygodniu (i po dłuższym okresie). Dobrze jest też tak je trzymać podczas rozmrażania. Nabiera wtedy kruchości i delikatności. Poprawia oczywiście smak i zapach. Również inne produkty spożywcze można tak przechowywać: pieczywo (nawet dwa miesiące), owoce, warzywa, sery oraz kawa (zarówno w szklance jak i w innej postaci). Trzymanie ich w foli nie przeszkadza działaniu korzytnych energii.

Pod piramidką również lepiej rosną rośliny. Dowiedziono, że plony z upraw są prawie o połowę większe. Rośliny wyglądają bardziej zdrowo i nie atakują ich pasożyty. Jednak po pewnym czasie uprawy spoza piramidki osiągają tą samą wielkość. Mimo wszystko miniaturka Wielkiej Piramidy zabezpiecza przed szkodnikami i wzmaga wegetację.

Korzystny wpływ wywiera piramidka na wodę. Rośliny podlewane taką wodą lepiej rosną, mycie się nią odżywia skórę. Należy unikać naczyń metalowych przy napromieniowywaniu. Ważne są też proporcje: w półmetrowej piramidce można umieścić 1l wody, natomiast w półtorametrowej już około 10l.

Jednak co najważniejsze piramidka wykazuje niezwykłe właściwości lecznicze. Można na przykład wyleczyć się ze stanu wymagającego operacji. Przykładem może być Ed Pettit, współautor książki „The Psychic Power of Piramids”. Podczas pracy ręka osunęła mu się na tarczę piły. Lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie będzie konieczna amputacja dwóch palców. (Do jednego nie dochodziła krew) Jednak po paru tygodniach codziennego trzymania ręki (przez godzinę) pod piramidką całkowicie się ona zagoiła. Nawet brak czucia na jednym palcu, jeszcze sprzed wypadku, zniknął całkowicie! W leczeniu można też stosować napromieniowaną wodę i folię. Piramidka pomaga również w leczeniu nałogów, dokuczliwych bólów, problemów z ciśnieniem, podobno nawet takich chorób jak rak, cukrzyca czy schorzeń serca. Należy unikać w wybieraniu miejsca ustawienia piramidki bliskości urządzeń emitujących fale elektromagnetyczne (radia, telewizory, monitory itp.) oraz metalowych przedmiotów.

Piramida pomaga również w medytacji. Powoduje psychiczny relaks i spokój. Sny także stają się lepsze, wyraźniejsze i bardziej realne. Łatwiej jest je zapamiętać. Piramidka umożliwia przede wszystkim lepszy wypoczynek.

Aby wykonać działającą piramidkę należy zastosować właściwe proporcje. Konieczny jest kąt ok. 42st. między podstawą a krawędzią. Jeżeli chcemy mieć piramidkę o konkretnej wysokości należy ją pomnożyć przez:

1,49 dla otrzymania długości boków

1,57 dla otrzymania długości podstawy

Materiałem może być sklejka, tektura, szkło, plastyk. Największą zdolność skupiania energii wykazuje kryształ górski. Dobry jest też nikiel, miedź, mosiądz. Nie jest konieczne wykonywanie dna. Nie ma to wpływu na jej sprawność. Aby wzmocnić działanie należy umieścić na czubku nasadkę wielkości 1/3 wysokości w małych konstrukcjach lub 20-30cm w wiekszych

Podsumowując chciałbym zaznaczyć, iż wszystkie te właściwości zostały sprawdzone ponad wszelką wątpliwość. Tym samym podkreślam ponownie, jak w poprzednim artykule, że takiej budowli nie mogliby wykonać starożytni Egipcjanie. Jak lud żyjący w epoce kamienia łupanego wiedziałby jakie wymiary zastosować, aby uzyskać takie właściwości? My sami, gdyby nie przypadek, pewnie jeszcze przez długi czas nie uzyskalibyśmy budowli o takich właściwościach. Jest to kolejny, jak myślę znaczący, dowód na to iż Wielką Piramidę wybudowała jakaś wysokorozwinięta cywilizacja.