Każdy element, każdy detal jest super ważny, dlatego stosuj się do wszystkich wskazówek, żeby mieć optymalne efekty… Zaczynamy!

Ostatni (6ty) dzień oczyszczania najlepiej przeprowadzić w dzień wolny od pracy, dlatego optymalnie jest zacząć w poniedziałek, żeby zakończyć w sobotę.

Pierwsze 5 dni oczyszczania wątroby i pęcherzyka z kamieni jest proste i skuteczne. Potrzebujesz do tego tylko jednego składnika!

 • Przez 6 dni pij sok jabłkowy; minimum 0,96 l dziennie (liczba wynika z objętości opakowań soku w USA). Możesz pić więcej, czyli 1 l i więcej. Pij go przez cały dzień, dodatkowo do minimum 2 l wody, które wypijasz normalnie. Najlepiej, aby sok był naturalny, wyciskany ze świeżych, optymalnie organicznych jabłek, jednak sok z kartonika też zadziała. Sok jabłkowy rozmiękcza kamienie żółciowe i pod koniec oczyszczania łatwo mogą one opuścić drogi żółciowe.
 • W czasie 6 dni oczyszczania unikaj zimnego pożywienia i zimnych napojów a także wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału oraz potraw smażonych. Poza tym jedz normalnie ale bez przejadania się.
 • Jeśli stosujesz leki i suplementy, w czasie oczyszczania wątroby, przyjmuj tylko takie preparaty, które są absolutnie niezbędne.
 • Oczyszczaj jelito grube! Tak jak pisałem w jednej z poprzednich wiadomości jest to niezwykle istotne. Przez 5 pierwszych dni picia soku oraz po zasadniczym płukaniu 6-go dnia oczyszczaj jelita! Pomoże Ci w tym dobrej jakości błonnik przyjmowany z dużą ilością wody, a także hydrokolonoterapia, która jest bardzo zalecana jeśli masz zaparcia.
 • 6-go dnia przeprowadź zasadnicze oczyszczanie, które wypłucze kamienie z Twojej wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Pamiętaj, że 5 dni picia soku jabłkowego w celu rozmiękczenia kamieni oraz oczyszczanie jelit jest absolutnie konieczne!

Lista czynności, które należy wykonać 6-go dnia:

 1. Po przebudzeniu wypij 0,96 l soku jabłkowego. Jeśli jesteś głodny zjedz owsiankę na ciepło. Możesz zjeść owoce i warzywa. Na lunch zjedz warzywa gotowane w wodzie lub na parze, mogą być z ryżem basmati i odrobiną soli morskiej nierafinowanej. Nie jedz produktów białkowych, ani tłuszczu (oleju, masła itp.) Po godzinie 13-tej nic już nie jedz, pij tylko wodę, inaczej kamienie mogą się nie wydostać z wątroby.
 2. O godzinie 18:00 przygotuj roztwór soli gorzkiej (siarczan magnezu). Kupisz ją w aptece bez recepty. Rozpuść 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 0,75 litra niegazowanej wody mineralnej w temperaturze pokojowej. Daje to 4 porcje do wypicia. Wypij pierwszą porcję: 3/4 szklanki roztworu.

Siarczan magnezu rozszerza drogi żółciowe, dzięki czemu kamienie mogą się wydostać z wątroby. Sól gorzka oczyszcza również jelita ze złogów ułatwiając wydalanie kamieni z układu pokarmowego. Uwaga: zamiast soli gorzkiej możesz użyć cytrynianu magnezu. Dodatkowo przygotuj (aby się nagrzały do temperatury pokojowej) świeże różowe grejpfruty lub zamiast grejpfrutów cytryny i pomarańcze. Użyjesz ich później. Potrzebujesz ich tyle, żeby po wyciśnięciu uzyskać 3/4 szklanki soku.

 1. O godzinie 20:00 wypij druga porcję roztworu soli gorzkiej (3/4 szklanki)
 2. Do 21:30 powinieneś się już wypróżnić. Jeśli tego nie zrobiłeś zastosuj lewatywę wodną.
 3. O 21:45 umyj dokładnie grejpfruty (albo cytryny i pomarańcze) najlepiej organiczne. Wyciśnij z nich ręcznie 3/4 szklanki czystego soku bez miąższu. Wlej go do słoika, dodaj 1/2 szklanki dobrej jakości oliwy z oliwek najlepiej organicznej, nierafinowanej z pierwszego tłoczenia na zimno. Zakręć słoik i potrząsaj nim energicznie aż olej ulegnie wymieszaniu z sokiem.
 4. O 22:00 wypij mieszankę soku z oliwą. Zrób to stojąc przy łóżku, na którym zaraz się położysz. Wypij całą mieszankę nie przerywając (w czasie do 5 minut). Gdy skończysz od razu połóż się na łóżku najlepiej płasko na plecach z poduszką pod głową.Leż nieruchomo, w ciszy, nic nie mówiąc, co najmniej 20 minut koncentrując się na wątrobie.

Swoją drogą, wiesz gdzie masz wątrobę? Połóż tam rękę i trzymaj! Po prawej stronie czy po lewej jest wątroba? Wiesz? Podpowiem: po prawej stronie pod łokciem. Mam nadzieję, że wiedziałeś, jak nie to już wiesz, bo jak inaczej mógłbyś się koncentrować na wątrobie nie wiedząc, gdzie się znajduje

Wierz mi lub nie, wiele osób nie wie gdzie jest wątroba. To bardzo duży narząd. Największy w Twoim ciele. Gdy już leżałeś co najmniej 20 minut, możesz już teraz zasnąć. Jeśli w nocy obudzisz się i poczujesz chęć wypróżnienia, wstań i zrób to koniecznie! Obserwuj co się wydostaje z jelita!

 1. Między 6:00 a 6:30 następnego poranka (ale nie przed 6:00) wypij trzecią porcję (3/4 szklanki) roztworu soli gorzkiej. Zajmuj się aktywnością w pozycji pionowej np. jogą, czytaniem, medytacją.
 2. Między 8:00 a 8:30 wypij czwartą, czyli ostatnią porcję (3/4 szklanki) roztworu soli gorzkiej. Tak to już prawie koniec Ufff… ale było warto.
 3. Między 10:00 a 10:30 możesz wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Około 11:00 możesz zjeść świeży owoc. 0 12:00 możesz już zjeść pierwszy lekkostrawny posiłek. Przez kolejne 2-3 dni jedz tylko lekkostrawne pożywienie. Pij wodę gdy tylko poczujesz pragnienie. Nie pij wody od razu po wypiciu roztworu soli gorzkiej oraz bezpośrednio po wypiciu mieszanki oliwy z sokiem z cytrusów.
 4. Obserwuj wypróżnienia (mogą być wodniste) w ciągu doby od wypicia oliwy z sokiem.

Co zaobserwowałeś? Kamienie mogą być bardzo rozmaite, różnego kształtu, koloru i gęstości.

To wszystko! Gratuluję! Oczyszczając wątrobę zrobiłeś zasadniczy krok w kierunku poprawy swojego zdrowia.

Uwaga: Oczyszczanie przeprowadzaj co miesiąc do momentu, gdy przez 2 kolejne płukania nie wydalisz żadnych kamieni! Później oczyszczaj wątrobę co pół roku. Pamiętaj o oczyszczaniu jelit i nerek przed i po oczyszczaniu wątroby oraz o wzmocnieniu komórek wątroby.

Po oczyszczaniu wątroby napisz mi maila! Pochwal się poprawą stanu swojego zdrowia! Koniecznie! Wartość dla Ciebie i tak samo dla mnie: bezcenne! Możesz również przesłać mi zdjęcia wyhodowanych przez Ciebie kamieni, abyśmy mogli udowodnić wszystkim, że ta metoda działa

Czekam na wiadomość od Ciebie: biuro@mapazdrowia.pl

To jest podstawowa wersja oczyszczania wątroby, najbardziej skuteczna, jeśli nie możesz stosować któregoś za składników napisz do mnie, a powiem Ci co możesz zastosować w zamian.

A zatem do dzieła!

Pozdrawiam wiosennie,
Andrzej „Zdrowie” Prokopiuk.